Діяльність Біловодського відділу Старобільської місцевої прокуратури по представництву інтересів держави в суді

Відповідно до приписів ст.131-1 Конституції України передбачається функція представництва прокуратурою інтересів держави в суті у випадках, визначених законом. Представницька функція, яка знайшла закріплення також і в Законі України  “Про прокуратуру”, полягає в тому, що правове становище прокурора, яким він наділений у цивільному, господарському і адміністративному судочинстві, визначається в його конституційному статусі як суб’єкта представництва інтересів держави в суді. Держава, визнаючи велике значення прокуратури в реалізації положень Конституції про захист у судовому порядку прав громадян, порушених незаконними діями та бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування і їх посадових осіб, а також про відшкодування державі матеріальних збитків, закріпила в Конституції України за прокуратурою функцію представництва.

Представництво прокурором інтересів держави в суді – це одна з важливих гарантій забезпечення захисту їхніх інтересів.

Так, Біловодським відділом Старобільської місцевої прокуратури, виконуючи представницьку функцію у своїй діяльності, протягом 9 місяців 2018  по всіх видах судочинства заявлено 7 позовів на загальну суму 3 274 614 грн. Значна увага приділена додержання закону у сфері земельних відносин, так за результатами розгляду позову поданного прокурором до Господарського суду Луганської області в інтересах ГУ Держгеокадастру про повернення земельної ділянки за закінченим договором оренди з одним з фермерських господарств району, повернуто до держави земельну ділянку площею 35,4 га загальною вартістю 703 тис. грн.

З метою надання територіальним громадам підстав для законного розпорядження земельними ділянками та використання їх за призначенням, на які відсутні спадкоємці, до суду заявлено позовів про визнання спадщини на земельні ділянки (паї) відумерлою на земельну ділянку вартістю 255 тис.грн.

Також, під час здійснення процесуального керівництва у кримінальних провадженнях,  прокурорами відділу у повній мірі використовуються повноваження щодо подання позовів у кримінальному судочинстві про відшкодування шкоди, завданої злочином. Протягом 9 місяців 2018 року до Біловодського районного суду заявлено 3 позови в інтересах держави про відшкодування шкоди, заподіяної кримінальними правопорушеннями  на загальну суму 962,7 тис. грн.

 

 

С. Трифонова, прокурор Біловодського відділу

Старобільської місцевої прокуратури, молодший радник юстиції

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *