Ліквідувати гнійник опоблоку в Новопсковському РТМО

Ліквідувати гнійник опоблоку в Новопсковському РТМО

Сьогодні по нашій лікарні Новопсковського РТМО розповсюджуються ось такі об’яви.

 

 

 

 

 

 

 

 

Що це означає і про що піде мова на цьому зібранні? Обійшовши відділення Новопсковського РТМО (хірургію, терапію, інфекційне, гінекологію) та спілкуючись з медичними працівниками інших напрямків, чітко проявилася мета та потреба людей у цьому заході.

Другий рік в Новопсковському РТМО не проводиться жодних планувань подальшої роботи лікарні. Лікарі, медперсонал  та цілі колективи залишені зі своїми проблемами сам на сам, жодного господарчого забезпечення відділення лікарні не отримують. Миючі засоби, канцприладдя, лампи та інше купляються за рахунок хворих або за власний рахунок медичних працівників. До цих проблем додалися постійні затримки заробітної плати, начебто і невеликі (на сьогодні отримали аванс за вересень), але платять невеликими частками із запізненням. Обладнання в лікарні не оновлюється, остання закупівля, яка була не з ініціативи головного лікаря чи районної ради, а по обласній програмі було закуплено цифровий рентген-апарат за 4 млн. грн, який головний лікар розмістив на 4 поверсі,- стрибайте люди, а краще – не хворійте.

В хірургію вкрай необхідні нові дихальні  апарати, саме ці апарати рятують життя людині, яка в комі, на операційному столі, чи в реанімації. Ціле крило у відділенні багато років стоїть пусте, а це 50 метрів у довжину та 10 метрів у ширину, гроші на утримання якого могли б піти на покращення матеріальної бази, чи премії медичним працівникам, а вилітають в повітря з опаленням та енергоносіями кожного року. Поточне  забезпечення відділення господарчими товарами відсутнє. Жодної реакції головного лікаря Мотунова М. на проблеми хірургічного відділення немає. Завідувач відділенням Костенко С.О. звертався до головного лікаря з пропозиціями та проблемами відділення, але жодної реакції! На колектив хірургії навіть «почепили» закупівлю бойлерів, після дворічної епопеї з ремонтом хірургічного відділення та виділення з обласного бюджету більше мільйона гривень ремонт все ж закінчили з неефективним витрачанням коштів, які зневартились через інфляцію. Депутати  районної ради від Опоблоку пафосно красувалися на фоні відремонтованих приміщень хірургії, а завідувач та колектив в цей час шукали гроші, щоб закрити недоробки та запустити гарячу воду у відділені.

Відділення терапії взагалі знаходиться в жахливому стані: до старих меблів та пожовклих стін додається неповторний запах каналізації. Це відділення є фактично форпостом лікарні, яке на себе приймає хворих із загальними захворюваннями. Що це означає? Люди з алкогольним сп’янінням, наркотичним, люди без певного місця проживання, які знаходяться у тяжких станах, потрапляють до цього відділення. На сьогодні персонал відділення не забезпечений лікарськими засобами, які можуть врятувати пацієнта у перші часи потрапляння до лікарні, відсутність медичного обладнання, гідних умов перебування для пацієнтів та медичного персоналу.  Жодного разу, зі слів завідувачки відділенням Воронцової О.В., вони не бачили у себе головного лікаря, який би цікавився проблемами віддлення, на прийом до головного лікаря Мотунова М.  теж не потрапити, він просто не бажає чи не вміє слухати. Зате проблеми окремих підприємців головний лікар знаходить час вирішувати, надаючи в оренду палати відділення. Тобто розуміння, що де «не так лежить» в нього є, а ось бажання допомагати своєму колективу відсутнє. Для рятування життів відділення теж має потребу у тих же дихальних апаратах, старі апарати, які є у хірургії, часто зайняті, і це може стати для когось останньою проблемою в житті. Щороку у терапії помирає до 30 людей на тлі повної байдужості головного лікаря.

Завідувач акушерсько-гінекологічним відділенням Воронцов О.О не був багатослівним, дуже поспішав до пацієнта після операції, але зауважив: «Кожен повинен займати своє місце. Я вважаю, що головний лікар не на своєму місці».

В інфекційному відділенні теж завідувача не було, але вдалося поспілкуватися з колективом, який теж одноголосно виступає за зміну головного лікаря. Ті самі проблеми із забезпеченням, заробітною платою. Не ведеться ніяка робота з покращення умов праці та лікування пацієнтів,  неодноразово у своєму колі розглядалось медперсоналом це питання, і 16 жовтня готові одноголосно відстоювати свою позицію.

А хворі люди продовжують стояти під кабінетами через брак стільців у лікарні, за кожним папірцем треба бігти в магазин «Явір», що через дорогу, наражаючи себе на небезпеку, і купляти папір по 1 грн. за лист, або бігти з четвертого на другий поверх в аптеку за бахілами, рентгенплівкою, шприцом, антисептиком. Абсурд! Порівняйте з Новопсковською районною радою, де ніхто не бігає, все закуплено, тепло, чисто і світло. Плюс значні премії щомісяця, вгадайте за що?!

Наша лікарня сьогодні стала заручником політичної ситуації в районі, в той час коли по Україні активно проходять процеси реформування медицини, навіть в нашій області, по інших районах йде оновлення обладнання, виплати премій медичним працівникам, лікарні приймають участь у різних міжнародних проектах. Наша лікарня залишилась у минулому, стара система обрання головного лікаря «партія сказала, партія призначила», жодних консультацій з колективом, чи відкритих конкурсів. Мотунов М., який знаходиться у «першому строю» партії Опоблоку, є  залежним від її керівництва, тому ініціювати зміни, чи вимагати зарплатню, покращувати умови обслуговування жителів та медперсоналу, мабуть, не може. Партія має чітке направлення – чим гірше в районі – тим краще, стара система має надію повернути все назад, вибори в районі повинні дати результат на користь Опоблоку. Не потрібна людина, яку обере колектив Лебедєву Б., ця людина буде незалежна від нього, від партії, за цією людиною буде стояти колектив, а не партійна брехня, а саме  в цьому одна з головних ідей реформування медицини, щоб медики утворили нове підприємство, приймали участь в обранні керівництва, розподіляли самі кошти, отримували достойну зарплатню за свою роботу. Звісно, громада повинна допомагати, і благодійність та подяку жителів ніхто не відміняв. На сьогоднішній сесії Новопсковської селищної ради Новопсковська об’єднана громада прийняла рішення надати на заробітну плату охороні здоров’я 1 млн. грн., більше 100 тис. передбачено на ремонт ліфтів, близько 80 тис грн. – для закупівлі комп’ютерів. Розпочато будівництво сучасної амбулаторії для первинної ланки медицини громади на території двору лікарні , вартістю майже 10 млн грн. Голова райдержадміністрації Латишева Л. вже другий місяць  прохає провести сесію районної ради, щоб поповнити бюджет Новопсковського РТМО, адже район отримав перевиконання бюджету! Остання сесія районної  ради відбулася у липні місяці. Наразі середина жовтня. Та при наявності  інфляції кошти треба обов’язково якнайшвидше пускати в діло! Ось кошти Новопсковської ОТГ треба приймати в районний бюджет, що має право, на жаль, в даний час  робити лише районна рада. Ось так, маючи елементарні повноваження, прийти на сесію і прийняти кошти, депутати районної ради на чолі з Лебедєвим Б. саботують  проведення сесії, взявши в заручники колектив лікарні та хворих жителів району, якими є в основному пенсіонери та діти. Та реформа медицини покладе край політичним ігрищам на маніпулюванні найдорожчим!

До речі, Білолуцькому крилу району треба пришвидшити об’єднання, хоча б для того, щоб відремонтувати та оснастити свою лікарню, якої в Новопсковському РТМО скоро не буде мати місця. Вже наступного року в бюджеті Новопсковського РТМО буде скорочено видатки на утримання цієї лікарні, яка є не лікарнею, а фактично філією поліклініки та терапевтичного відділення.

 

Шановні лікарі та медичні працівники, обслуговуючий персонал системи охорони здоров’я району!

Тільки Ви, об’єднавшись, зможете зрушити з місця наскрізь гнилу систему управління медициною в районі, яка сама себе зжила. І, можливо, ставлячи питання про зміну керівництва Новопсковського РТМО, необхідно ставити питання про недовіру голові районної ради Лебедєву Б., «незаконному» заступнику голови Літвіновій О., депутату та голові комісії з питань комунальної власності Мотунову М., голові комісії з бюджету та фінансів Кропивцеву Ю., депутату Чугаю Є., депутату Нестеренку А., Соловйову В., іншим депутатам від партії “опозиційний блок” за бездіяльність, невирішення питань місцевого значення, для чого вони і були, насправді, обрані. А натомість йде використання майна у своїх інтересах, використання коштів місцевого бюджету для премій керівництву ради, на бензин, газ, меблі, приладдя  та безкінечні виплати по судовим рішенням через їхні незаконні дії по відношенню до інших депутатів, на ремонти зірваних дахів, а також ремонти після їхніх «ремонтів».

Жителі Новопсковської громади та ГО «Моя Новопсковщина» цілком вас підтримують у вашому прагненні змінити керівництво Новопсковського РТМО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *