Судять за шахрайство

Наприкінці жовтня 2018 року Старобільською місцевою прокуратурою до суду спрямовано обвинувальний акт в кримінальному провадженні за ч.3 ст.190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки).

Досудовим розслідуванням встановлено, що на початку січня 2018 року, ув’язнений, який перебував у ДУ «Старобільський слідчий ізолятор», використовуючи мобільний телефон, зателефонував на випадково обраний ним номер та представившись поліцейським, повідомив, що брата вказаного абонента затримано за зберігання наркотичних речовин, та запропонував вирішити питання щодо уникнення ним кримінальної відповідальності шляхом переводу грошових коштів у сумі 400 грн. на рахунок абонентського номеру. В результаті шахрайських дій потерпілий через термінал самообслуговування «ПриватБанк» перевів на  вказаний номер грошові кошти.

Наступного дня ув’язнений знову зателефонував на випадково обраний ним номер, представившись оператором «Київстар», повідомив абоненту, що він став переможцем акції,  згідно якої отримує 3 000 гривень на рахунок та рік безлімітних дзвінків, та що для отримання виграшу необхідно внести суму 300 гривень шляхом переводу грошових коштів на рахунок абонентського номеру, що в подальшому і зробив потерпілий через термінал самообслуговування «ПриватБанк».

За вчинення вказаного кримінального правопорушення обвинуваченому загрожує від 3 до 8 років позбавлення волі.

 

 

 

С. Білий, прокурор Старобільської місцевої прокуратури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *