З початку навчального року відмічається зріст підліткової злочинності

Неповнолітні особи переважно скоюють крадіжки у навчальних закладах, у гуртожитках,  у магазинах та інших громадських місцях. Предметом крадіжок є мобільні телефони, гроші, косметичні засоби, продукти харчування та інше майно.

Під час досудового розслідування встановлено, що основними причинами та умовами скоєння кримінальних правопорушень неповнолітніми є неналежне виховання з боку батьків, відсутність належного контролю за дозвіллям дітей. Крім того, негативний вплив мають і соціальні мережі, які відвідують неповнолітні.

Потребує активізації робота навчальних закладів району щодо запобігання шкідливим звичкам та правопорушенням серед дітей та підлітків.

Звертаючи увагу батьків, зазначаю, що відповідно до вимог чинного законодавства кримінальна відповідальність настає з шістнадцяти років. У той же час за вчинення крадіжок, грабежів, розбоїв, вимагання, спричинення умисних тяжких та середньої тяжкості тілесних ушкоджень, хуліганства, вбивства та інших злочинів, кримінальна відповідальність настає з чотирнадцяти років. До дітей, які після досягнення одинадцятирічного віку вчинять кримінальні правопорушення, застосовують примусові заходи виховного характеру, які призначаються судом.

 

 

 

Н. Борсенко, прокурор Старобільської місцевої прокуратури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *