Громадське обговорення: Гуртожиток, соціальне житло, приватизація чи самодіяльність?

 

Новопсковською районною радою нарешті розпочаті процедури громадського обговорення важливих питань діяльності району, що свідчить про нову якісну ступінь взаємодії з громадськістю.

ГО «Моя Новопсковщина» запрошує до обговорення жителів району та пропонує проаналізувати та зробити висновки по такому рішенню районної ради як «Положення про гуртожиток для проживання медичних працівників, державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, який розташований за адресою: смт Новопсков, вул. Слобожанська, буд. 4» (розміщене нижче за текстом), прийняте 20 липня 2018 року .

Нагадуємо, що відповідно ст.24 Закону України «Про місцеве самоврядування», посадові особи  місцевого самоврядування в своїй діяльності керуються законодавчими та нормативними актами, прийнятими в Україні, тому любе рішення ради, навіть, якщо воно проголосоване депутатами та не відповідає законодавству, є незаконним.

Наявність гуртожитку чи іншого житлового приміщення для проживання працівників охорони здоров’я, які працюють на благо жителів – то гарна справа, яку потрібно продовжувати та розвивати. Необхідна ціла продумана програма пошуку спеціалістів, запрошення їх до нашої громади, заохочення житлом, гарними умовами праці та достойною зарплатою.

Так приблизно і говорилось в 2005-2009 роках на засіданнях Новопсковської районної ради. І це було благородно і підтримано депутатами і жителями. Для цих цілей в Новопсковській селищній раді було закрито дитсадок «Чебурашка» та розпочато ремонт та переобладнання дитсадка у квартири для медперсоналу, якого таким чином зацікавили працювати в наших лікарнях. Будівництво тривало декілька років за кошти районного та обласного бюджетів, куди вкладено близько 800 тис. грн при вартості долара на той час 5 грн за долар, отже всього десь близько 160 тис. доларів. За ці самі кошти можна було просто придбати десяток квартир і при  цьому мати дитсадок, який наразі дуже потрібен. Та ремонт для декого, мабуть, була вигідна штука! Окрім того, поселяючи туди людей, влада мала на них певний вплив, адже вони знаходились в їхній повній залежності.

Що ми знаємо про той гуртожиток, який є тепер спільною власністю громад району, який облаштовували насправді для медиків, але районна рада зробила та назвала його так: «гуртожиток для проживання медичних працівників, державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, який розташований за адресою: смт Новопсков, вул. Слобожанська, буд. 4», та розмістила там людей різних професій? Окрім назви, в якій з’явились назви й інших пільгових чи потребуючих категорій, про гуртожиток нічого не відомо, інформація не оприлюднюється: скільки квартир облаштовано, їхня вартість, квадратура, умови, комунальні послуги, скільки квартир зайнято, вартість проживання, хто комендант, чи є черга і т.д. Віддаючи дитсадок селища Новопсков начебто медикам, в результаті їх получили прокурор, працівник райради, адміністрації, керівник медзакладу, а  чи вирішена проблема із забезпеченням житлом лікарів, які дійсно лікують людей? Ні, проблема залишається, а до того ж з’явилась і нова проблема, пов’язана з відсутністю ще одного дитсадка, бо діти тепер стали чомусь більше народжуватись!

Взагалі, що таке гуртожиток? Кожен з нас, мабуть, в своєму житті проживав у гуртожитку, і це було житло на певний час – на час навчання, вахтової роботи, можливо під час служби, під час відсутності коштів для нормального проживання. І кожен хотів якнайшвидше мати свої житло! В нашій же громаді, в так званому гуртожитку проживають вже майже десяток років люди, які є не досить малозабезпеченими, та ще й планують підселяти туди інших членів родини.

Згадайте, як відбувається поселення в звичайний гуртожиток: комендант, койка, вимоги, систематична оплата, графік входу-виходу, перепустки, перевірки та інше. В нашій раді ордер на поселення видають за рішенням депутатів, а потім його ж самі і зберігають! Чи входить це в їхні повноваження? Звісно, ні, але депутатами нашої районної ради закриваються усі рішення, які не відповідають законодавству!

Законодавчо визначено, що  гуртожиток – це спеціально споруджений або переобладнаний жилий будинок, який використовується для проживання робітників, службовців, студентів, учнів, а також інших громадян у період роботи або навчання, тобто тимчасове проживання. Наразі гуртожитки є також для військовослужбовців, соціальні, для осіб, які відбували покарання, для хворих на туберкульоз, для постраждалих та ін.

Для хоч якогось обгрунтування існування гуртожитку, який належить громадам Новопсковського району, Новопсковська районна рада затвердила нове «Положення про гуртожиток» у серпні цього року, ознайомившись з яким та порівнявши його з вказаним в рішенні ради законодавством, дійшли до висновку, що він направлений на подальше закріплення виділених квартир за їх користувачами та їх подальшу приватизацію ними. Але ж це рішення повністю не відповідає законодавству! Воно є просто оригінальним!

Обгрунтовуємо нашу незгоду з рішенням районної ради щодо гуртожитку, щоб його привели у відповідність до законодавства та зберегли дане житлове приміщення для розвитку громади та медичної галузі.

В рішенні ради № 24/7 від 20.08.2018 року не вказано мету прийняття рішення про гуртожиток та його економічного обґрунтування, що не відповідає вимогам нормативно-правового акту. Це могло б бути або приведення до вимог нового законодавства або для ефективного, прозорого та цільового використання майна громади, наповнення бюджету, залучення нових медпрацівників  та ін. Та, звісно ж, мета для них одна: передати квартири деяким «своїм» людям!

В рішенні ради про гуртожиток вказано декілька правових підстав прийняття рішення, які нам треба розібрати по полицям та з’ясувати, наскільки вони відповідають законодавству в нашому випадку з нашим гуртожитком.

Ось перелік нормативних актів в рішенні ради :

«Керуючись ст.18 та Главою 4 Житлового Кодексу Української РСР, п.20 ч.1 ст.43, ст.60, п.10 Розділу V Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.04.2015 року № 84 «Про затвердження Положення про гуртожитки» та враховуючи рекомендації постійної комісії районної ради з питань комунальної власності та використання природних ресурсів, районна рада вирішила…»

Що ж то за закони такі?

п. 20 Закону «Про місцеве самоврядування», про що воно?

Ним визначено таке повноваження районної ради:

«вирішення в установленому законом порядку питань щодо управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, що перебувають в управлінні районних і обласних рад». Під цим пунктом рада дозволяє собі вважати себе то власником, то управителем майна, то виконавцем: поселяє в гуртожиток, дозволяє приватизувати, ремонтувати, відчужувати, видавати ордери  та ін., сама вирішує усі питання, у тому числі повноваження виконавчого комітету, якого в неї немає!

Так, наша районна рада за своє багаторічне існування не спромоглася затвердити порядок управління об’єктами спільної власності громад, визначити та розподілити ролі усіх причетних до цього: територіальні громади, сільські та селищні ради, голова ради, депутати, відділ комунальної власності, комісії, адміністрація, балансоутримувач, наймодавець, керівники підприємств, і маніпулює цим поняттям, як заманеться. Як приклад, у нашійсдержаві існує закон «Про управління об’єктами державної власності», де чітко вказано, що входить в поняття «управління», хто управитель, його функції, на кого розповсюджуються дії управителів, тощо.

Окрім того, в переліку об’єктів спільної власності громад, який розміщено на офіційному веб-сайті Новопсковської районної ради (https://novopskovska-rayrada.gov.ua/perelik-ob’ektiv-spilnoi-vlasnosti-teritorialnih-gromad-sil-selisch-no), взагалі відсутній такий об’єкт спільної власності громад, як «гуртожиток». Отже, даний пункт не відповідає реальності, є неконкретним.

Відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.04.2015 року № 84 «Про затвердження Положення про гуртожитки», яке районна рада також використала у своєму праві на прийняття свого рішення, вказано «п4. Жилі будинки реєструються як гуртожитки у виконавчому комітеті міських (крім міст Києва та Севастополя), районних у містах рад, районних у місті Києві та Севастополі державних адміністрацій» – тільки в містах! Наша рада забуває, що вона є лише нормоутворюючим органом, рада – радитися, в районних та обласних радах  не утворюються виконавчі органи. Для цього існують районні та обласні державні адміністрації, як виконавчі органи влади. Окрім того, ми не місто. Отже, усі практичні дії з поселенням, видачею ордерів, контролю, виселенням, платою у гуртожитку, ведення черги, заборгованості, ремонту, заключення договору найму, видача ліжок та меблів , рахування ліжкомісць, квадратури та інше – то не її функції! Отже, даний нормативний акт ніяк не може розповсюджуватись на наш гуртожиток!

Окрім того, використовуючи законодавство та нормативні акти, прийняті у державі, які розповсюджуються на всю її територію та на всякі можливі випадки, для практичного застосування на своїй території, нормотворчий орган району, села чи селища вказує конкретні назви виконавців та усіх, задіяних в процесі, тобто конкретизує під свою громаду з усіма її особливостями. В рішенні ж районної ради вказано, що вселення в гуртожиток проводиться балансоутримувачем, відповідає за стан справ у гуртожитку власник, договір найму підписує наймодавець! Хто у нас в громаді балансоутримувач гуртожитку, хто власник, наймодавець – з документу ради невідомо (фактично Лебедєв Б і Ко?)! Чомусь як приймають рішення про преміювання в районній раді, то чітко вказують, кому премія, посада, прізвище, скільки, на який період, за який період, за що преміювання (хіба є за що?), а в інших рішеннях пишуть так, що можна маніпулювати в різні боки! Чому на рівні держави приймаються нормативні акти, в яких чітко вказано з якою метою вони приймаються, обґрунтовуються поняття, механізми та способи дії. Прочитавши рішення нашої ради, жоден виборець району, який обрав депутата для управління громадою в його інтересах, не зможе зрозуміти його суті та користі. Самодіяльність!

У так званому Положенні ради «Про гуртожиток для проживання медичних працівників, державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, який розташований за адресою смт. Новопсков, вул. Слобожанська, буд. 4» не вказано, як саме відбувається відбір кандидатів на поселення, адже у нас близько 100 чоловік осіб місцевого самоврядування в районі, 120 чоловік працює у райдержадміністрації, близько 400 у медичній сфері. Вказано, що проживати в основному повинні молоді подружжя. Та, щоб отримати таке житло, можна оформити і фіктивний шлюб та поділити кімнати!

І тут же визначається, що «…у виняткових випадках, житло у гуртожитку може надаватися працівникам віком старше 35 років, в яких є гостра потреба»?! Чи є визначене законодавче поняття як «гостра потреба житла в гуртожитку», хто може вирішити про ту ступінь гостроти? Нема! Нонсенс!

А як встановити, на яку площу має право сім’я, скільки кімнат чи ліжкомісць? Адже в гуртожитку саме основне – ліжкомісце, благоустрій та забезпечення компослугами, що впливає на вартість. Нічого не визначено!

Далі, в рішенні ради визначено, що житлом забезпечуються громадяни «…у період їх роботи на займаних посадах, якщо вони не мають на території Новопсковського району власного житла». Отже, якщо змінив посаду, наприклад, з лікаря на директора закладу, то вже не маєш права жити? Окрім того, в Положенні ради сказано, що право проживати мають працівники Комунального  закладу «Новопсковський центр первинної медико-санітарної допомоги», якого вже не існує! Отже, проживання таких сімей наразі під питанням?

Цікаве питання про наявність іншого житла на території району. Звісно гуртожитки надаються тим, хто не має житла, або щоб тимчасово проживати біля місця роботи чи навчання. В переліку документів для вирішення права на поселення в гуртожиток і не вимагається будь якого підтвердження про наявність або відсутність житла у кожного члена сім’ї, які зареєстровані у гуртожитку! Відсутнє право перевірки та періодичності перевірки, контролю! Хто повинен перевіряти та контролювати цей процес появи житла та доводити до відома мешканців, жителів громади, оголошувати наявність вільного приміщення. На наш погляд, для підтвердження відсутності житла в районі такі люди повинні стояти у черзі у виконавчих комітетах сільських та селищних ради на отримання житла, у тому числі пільгового, відповідно до законодавства .

Не вказано нічого в положенні про плату у гуртожитку, розмір, її зміни внаслідок інфляції чи підвищення тарифів, заходи «наймодавця» при наявності заборгованості. Навпаки маємо таке, згідно затвердженого договору найму (наймодавець, мабуть, районна рада, та чи має право вона оте робити?) читаємо:

«…1.2. Наймодавець зобов’язується:

1.2.1. Організовувати належну експлуатацію та утримання майна гуртожитку;

1.2.2. Забезпечувати надання комунальних послуг згідно чинного законодавства ;

1.2.3. Надавати необхідну інформацію про перелік житлово-комунальних послуг, їх вартість, загальну вартість місячного платежу, структуру тарифів тощо;

1.2.4. Своєчасно проводити підготовку гуртожитку і його технічного обладнання до експлуатації в осінньо-зимовий період;

1.2.5. Забезпечувати проведення поточного та капітального ремонтів гуртожитку, його допоміжних та нежилих приміщень, інвентарю, обладнання, крім поточного ремонту заселених жилих приміщень.»

Отакої! Плату не беремо, але усе забезпечимо за кошти районного бюджету?! Чи згодні Ви, жителі району, забезпечувати безкоштовним проживанням, ремонтом, технічним оснащенням житла працівників: керівника райгазу, керівника БТІ, який здійснює до того ж підприємницьку діяльність та інших осіб, про яких ми навіть не знаємо! Звітів про використання спільного майна громад та його стан, затрати на його утримання немає!

Передбачено також і вселення в гуртожиток не лише дітей, а батьків та інших членів сім’ї! При чому питання, як виселити таких членів сім’ї, не передбачено взагалі, а лише передбачено в окремих випадках виселення працюючих, які перестали працювати! Передбачено також відповідальність наймодавця (практично нас з вами жителів громад) за шкоду, нанесену жителям гуртожитку за не виконання договору найму! Абсурд!

Положенням про гуртожиток передбачено надання «житлової площі», а договором найму передбачається надання «житлового приміщення», отже договір найму не відповідає нашому гуртожитку.

А ще в пункті договору найму є такі вимоги: «Наймачу забороняється  вживати та зберігати наркотичні або токсичні речовини, вживати алкогольні напої та перебувати в гуртожитку в стані сп’яніння внаслідок вживання алкогольних напоїв, наркотичних, токсичних або інших одурманюючих речовин;»! А хто піде перевіряти, наприклад, у новорічну ніч, чи хто вживає спиртні напої? Ну хіба це серйозно отак до поважних людей «гуртожитку»?

І саме цікавий такий пункт «… Громадяни, на яких поширюється дія Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», мають право на приватизацію житлових приміщень у гуртожитку відповідно до вимог Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» на підставі рішення районної ради. Отже, проживаючі в нашому гуртожитку громадяни готуються до приватизації житла, яке мабуть, необхідно провести їм найскоріше, до об’єднання громад або до зміни влади в країні – все взад! А це може, на їхній погляд, відбутися скоро – у березні 2019 року !

Та працівники ради не дочиталися або навмисно не читали та ввели депутатів і жителів в оману, що даний закон не розповсюджується на мешканців нашого гуртожитку, який ніхто нам не передавав, а ми самі його утворили для спеціального використання, і він нам потрібен. І Новопсковський район – то не територіальна громада поки що. Відповідно до ст.140 Конституції України «…місцеве самоврядування є правом територіальної громади, жителів кількох сіл, селища, міста самостійно вирішувати питання місцевого значення». І приватизується тоді , коли члени сім’ї взагалі не мають власного житла, а не на території району. І мешкають наші жителі гуртожитку не відповідно до законодавства, а внаслідок самодіяльності районної ради. Ось так звучить текст закону, відповідно до якого планується приватизація нашого гуртожитку: Закон «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» регулює правові, майнові, економічні, соціальні, організаційні питання щодо особливостей забезпечення реалізації конституційного права на житло громадян, які за відсутності власного житла тривалий час на правових підставах, визначених законом, мешкають у гуртожитках, призначених для проживання одиноких громадян або для проживання сімей, жилі приміщення в яких після передачі гуртожитків у власність територіальних громад можуть бути приватизовані відповідно до закону. {Преамбула в редакції Закону № 1999-VIII від 05.04.2017}

І так питання за питанням… Увесь нормативний акт районної ради просто не відповідає «чинному законодавству», а зроблено на свої особисте використання керівнику ради і деяким зацікавленим депутатам. Отже, вважати його нормативно-правовим актом неможливо, адже він повністю протирічіть та не відповідає  законодавству України!

ГО «Моя Новопсковщина» пропонує затвердити положення, яке дійсно відповідає законодавству про гуртожиток, або перевести його в службове приміщення, передавши його терміново в Новопсковську ОТГ, забезпечувати житлом лікарів і надалі, можливо звільняти від нарахованої плати або за пільговим тарифом.

В даний час перевірити право на проживання усіх мешканців гуртожитку, ввести плату, зробити інформацію про гуртожиток відкритою і прозорою.

Ось такі питання місцевого значення. Хто нам потрібен, щоб був здоровий глузд та виконання законодавства на нашій території?

І так по всій Україні. Представники місцевого самоврядування трактують закони на свій розсуд, а це половина бюджету країни. І практично усе майно, окрім державного, під їхнім безконтрольним контролем. Тому у нас і такі справи. А контролювати владу повинні ми з вами. Наразі ведеться мова про початок здійснення нагляду за законодавчими актами органів місцевого самоврядування, що будуть здійснювати так звані префекти, які дуже необхідні, бо порядку в країні дійсно немає. Держава не має права втручатись у права громади. Тільки через суд. Без участі громадян у прийнятті рішень місцеве самоврядування перетворилось у самодіяльність, що вже схоже на злочин.

А, можливо, нам потрібен цар, а не депутати, і радитись йому ні з ким не потрібно. А просто видавати царські укази, які не обговорюються, тоді й відповідатиме він за все!

 

 

 

 

З повагою, «ГО Моя Новопсковщина»

 

 

 

 

РІШЕННЯ

20.07.2018                                                                                                  смт. Новопсков                                                                                                     № 24/7

Про затвердження Положення про гуртожиток для проживання медичних працівників, державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, який розташований за адресою: смт Новопсков, вул. Слобожанська, буд. 4.

 

Керуючись ст.18 та Главою 4 Житлового Кодексу Української РСР, п.20 ч.1 ст.43, ст.60, п.10 Розділу V Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.04.2015 року № 84 «Про затвердження Положення про гуртожитки» та враховуючи рекомендації постійної комісії районної ради з питань комунальної власності та використання природних ресурсів, районна рада

 

ВИРІШИЛА:

 1. Затвердити Положення про гуртожиток для проживання медичних працівників, державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, який розташований за адресою: смт Новопсков, вул. Слобожанська, буд. 4, що додається (Додаток 1).
 2. Затвердити Типову форму Договору найму житлового приміщення у гуртожитку для проживання медичних працівників, державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, який розташований за адресою: смт Новопсков, вул. Слобожанська, буд. 4, що додається (Додаток 2).
 3. Доручити голові Новопсковської районної ради в місячний строк з дня набрання чинності даного рішення вжити заходів та укласти договори найму жилих приміщень в гуртожитку з громадянами, яким надана жила площа в гуртожитку, на підставі рішення районної ради та ордера на жилу площу в гуртожитку. Встановити, що відповідно до п.3 ст.631 Цивільного кодексу України умови договорів найму, які будуть укладені, застосовуються до відносин між сторонами, які виникли до його укладення, а саме з дати надання жилої площі в гуртожитку.
 4. Про втрату чинності нормативних актів.
 5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань комунальної власності та використання природних ресурсів.

 

 

Голова районної ради                                                                                                                                                                               Б. В. Лебедєв

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про гуртожиток для проживання медичних працівників, державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, який розташований за адресою смт. Новопсков, вул. Слобожанська, буд. 4

 

Загальні положення

 Це Положення встановлює порядок надання жилої площі в гуртожитку, вселення на надану жилу площу, користування цією жилою площею та виселення з гуртожитку.

Гуртожиток призначений для проживання молодих спеціалістів, молодих громадян, переважно для сімей, в яких обоє з подружжя працюють в Новопсковському районному територіальному медичному об’єднанні, Комунальному закладі «Новопсковський центр первинної медико-санітарної допомоги Новопсковської районної ради», в державних установах, в органах місцевого самоврядування у період їх роботи на займаних посадах, якщо вони не мають на території Новопсковського району власного житла.

У виняткових випадках, житло у гуртожитку може надаватися працівникам віком старше 35 років, в яких є гостра потреба.

Громадяни, на яких поширюється дія Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», мають право на приватизацію житлових приміщень у гуртожитку відповідно до вимог Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» на підставі рішення районної ради.

Під гуртожиток надається спеціально переобладнана для цієї мети житлова будівля.

Реєстрація гуртожитку проводиться у встановленому законом порядку.

У гуртожитку повинні забезпечуватися (Ким?) необхідні умови для проживання мешканців.

 

Надання жилої площі в гуртожитку

Жила площа в гуртожитку надається громадянам після попереднього розгляду такого питання на президії, постійних комісіях районної ради, за рішенням районної ради на підставі подання керівника Новопсковського районного територіального медичного об’єднання або Комунального закладу «Новопсковський центр первинної медико-санітарної допомоги Новопсковської районної ради» (для медичних працівників), голови Новопсковської районної державної адміністрації Луганської області (для державних службовців), голови Новопсковської районної ради (для посадових осіб місцевого самоврядування), а також відповідного рішення профспілкового комітету.

До подання додаються такі документи: а) копія заяви про надання житла; б) довідка про склад сім’ї; в) копії паспортів та довідок про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, якій надається житло в гуртожитку та всіх членів її сім’ї (для неповнолітніх дітей – копія свідоцтва про народження); г) копія свідоцтва про шлюб (за наявності); д) копія трудової книжки з відповідним записом про працевлаштування; е) згода особи, якій надається житло в гуртожитку та всіх членів її сім’ї на збір та обробку персональних даних.

Жила площа в гуртожитку надається відповідно до ст.128 Житлового кодексу Української РСР незалежно від черговості, наявності пільг тощо.

Вселення до гуртожитку проводиться Балансоутримувачем (хто це?) гуртожитку на підставі рішення районної ради про надання жилої площі в гуртожитку та ордера, форма якого додається до Положення (Додаток 1), з укладенням договору найму жилого приміщення в гуртожитку відповідно до типової форми, затвердженої рішенням районної ради.

Ордер може бути виданий лише на вільну жилу площу.

При одержанні ордера пред’являються паспорти всіх членів сім’ї, включених до ордера, з відміткою про зняття з реєстрації за попереднім місцем проживання.

Балансоутримувач веде облік ордерів, що видаються громадянам на зайняття жилої площі та осіб, які поживають у гуртожитку.

Особа, яка вселяється на надану жилу площу в гуртожитку, зобов’язана особисто пред’явити паспорт і здати ордер. Кому?

Бланки ордерів зберігаються, як документи суворої звітності. Де?

Балансоутримувач ознайомлює під підпис осіб, які вселяються до гуртожитку, з правами та обов’язками осіб, які проживають у ньому.

 

Користування жилою площею в гуртожитках

Користування жилою площею в гуртожитку здійснюється відповідно до ст.130 Житлового кодексу Української РСР та договору найму жилого приміщення в гуртожитку.

Жила площа в гуртожитку не підлягає обміну, розділу, бронюванню і здачі в піднайом.

Особи, які проживають у гуртожитку, мають право:

– користуватися на рівних умовах між собою допоміжними приміщеннями (загального користування), обладнанням та інвентарем гуртожитку;

– вимагати усунення недоліків у наданні послуг з обслуговування гуртожитку;

– без згоди власника вселити в приміщення, яке їм надано, своїх малолітніх чи неповнолітніх дітей, а за згодою власника (хто це?) вселити до жилого приміщення, яке їм надане, свою дружину або чоловіка, дітей, які досягли вісімнадцяти років, батьків чи інших членів сім’ї в порядку, передбаченому п. 8 цього Положення;

– брати участь у вирішенні питань, пов’язаних з поліпшенням житлово-побутових умов в гуртожитку.

Особи, які проживають у гуртожитку, зобов’язані:

– використовувати надану жилу площу відповідно до її призначення;

– своєчасно сплачувати за житлово-комунальні послуги;

– забезпечувати схоронність приміщень, обладнання й інвентарю гуртожитку;

– зберігати чистоту й порядок у жилих приміщеннях, на сходових клітках та в інших місцях загального користування;

– дотримуватися правил пожежної безпеки під час користування електричними, газовими та іншими приладами й обладнанням;

– не перешкоджати іншим особам у правомірному користуванні допоміжними та нежилими приміщеннями гуртожитку;

– утримувати в належному стані прилеглу до гуртожитку територію, брати участь у благоустрої й озелененні прилеглої до гуртожитку території, охороні зелених насаджень, обладнанні, ремонті і належному утриманні огорожі та підсобних приміщень;

– забезпечувати за власний рахунок проведення поточного ремонту наданого приміщення, у якому проживають;

– у разі виселення з гуртожитку передати все майно, що було надано їм у користування. При нездачі цього майна або його псуванні, той, хто вибуває з гуртожитку, відшкодовує заподіяні збитки.

– проводити ремонт пошкоджених з вини мешканців приміщень гуртожитку, а також обладнання й інвентаря винними особами за їх рахунок.

Особам, які проживають у гуртожитку, забороняється:

– самовільно здійснювати переобладнання й перепланування приміщень гуртожитку;

– захаращувати допоміжні приміщення гуртожитку (загального користування) та нежилі приміщення гуртожитку предметами домашнього вжитку;

– зберігати в гуртожитку легкозаймисті й горючі рідини, вибухонебезпечні матеріали та речовини, що забруднюють повітря;

– порушувати вимоги щодо дотримання допустимого рівня шуму в жилих приміщеннях;

– вживати та зберігати наркотичні або токсичні речовини, вживати алкогольні напої та перебувати в гуртожитку в стані сп’яніння внаслідок вживання алкогольних напоїв, наркотичних, токсичних або інших одурманюючих речовин;

– самовільно переселятися з одного жилого приміщення в інше;

– без згоди власника гуртожитку обмінювати, здавати в піднайом надані жилі приміщення, у яких проживають.

Власник гуртожитку (хто це?) зобов’язаний:

– організувати належну експлуатацію та утримання майна гуртожитку;

– створювати умови для безперешкодного користування особами, які проживають у гуртожитку, його допоміжними приміщеннями (загального користування);

– вести облік осіб, які проживають у гуртожитку;

– інформувати осіб, що проживають у гуртожитку, про прийняття рішень, які стосуються їхнього проживання та побуту в гуртожитку;

– забезпечувати проведення поточного та капітального ремонтів гуртожитку, його допоміжних та нежилих приміщень, інвентарю, обладнання, крім поточного ремонту заселених жилих приміщень.

Спосіб виконання зазначених у цьому пункті зобов’язань визначається власником з урахуванням вимог законодавства.

Особа, яка проживає в гуртожитку, сплачує за житлово-комунальні послуги, які їй надаються у зв’язку з проживанням в гуртожитку.

Розмір плати за житлово-комунальні послуги визначається відповідно до встановлених уповноваженим органом цін (тарифів) (Хто це) на такі послуги.

 

Виселення з гуртожитку

Працівники, які припинили роботу, підлягають виселенню без надання іншого жилого приміщення з гуртожитку, який їм було надано у зв’язку з роботою (а інші члени сім’ї?).

Працівників підприємств, установ, організацій, які поселилися в гуртожитку у зв’язку з роботою, може бути виселено без надання іншого жилого приміщення в разі звільнення за власним бажанням без поважних причин, за порушення трудової дисципліни або вчинення злочину. Осіб, які припинили роботу з інших підстав, може бути виселено лише з наданням їм іншого жилого приміщення.

Виселення із займаного жилого приміщення в гуртожитку здійснюється з підстав установлених законом та цим положенням. Виселення проводиться добровільно або в судовому порядку.

З гуртожитку без надання іншого жилого приміщення не може бути виселено:

1) осіб, які пропрацювали в Новопсковському районному територіальному медичному об’єднанні або в Комунальному закладі «Новопсковський центр первинної медико-санітарної допомоги Новопсковської районної ради», на державній службі чи в органах місцевого самоврядування, не менш як десять років з моменту отримання житла  (якого?);

2) осіб, звільнених у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи, організації, або за скороченням чисельності чи штату працівників;

3) осіб, що звільнені з посади, у зв’язку з якою їм було надано жиле приміщення, але не припинили трудових відносин з установою за поданням, якої було надане це приміщення;

4) пенсіонерів по старості, персональних пенсіонерів; членів сім’ї померлого працівника, якому було надано жилу площу в гуртожитку; інвалідів праці I і II груп, інвалідів I і II груп з числа військовослужбовців і прирівняних до них осіб;

5) одиноких осіб з неповнолітніми дітьми, які проживають разом з ними.

 

Осіб, які проживають у гуртожитку, виселяють також у разі знесення будинку чи переобладнання будинку (жилого приміщення) в нежилий, а також, якщо будинок (жиле приміщення) загрожує обвалом. При цьому особам, яких виселяють, надається інша жила площа в гуртожитку або інше жиле приміщення.

Житло, яке надається громадянам у зв’язку з виселенням з гуртожитку має відповідати вимогам, передбаченим частиною другою статті 114 Житлового кодексу Української РСР.

Громадян, які самоправно зайняли жилу площу в гуртожитку, виселяють без надання їм іншого жилого приміщення.

Громадяни можуть бути виселені з гуртожитку без надання іншого жилого приміщення також на підставах, передбачених частиною першою статті 116 Житлового кодексу Української РСР.

 

Відповідальність за порушення правил надання жилої площі в гуртожитку, користування гуртожитками та їх утримання

Особи, винні у порушенні правил надання жилої площі в гуртожитку, правил користування гуртожитком та їх утримання, несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства України.

 

 

Керуючий справами виконавчого апарату районної ради                                                                                                                                             О. М. Чертова

 

 

Типова форма

договору найму житлового приміщення у гуртожитку для проживання медичних працівників, державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, який розташований за адресою смт. Новопсков, вул. Слобожанська, буд. 4

 

смт Новопсков                                                                                                                                                                                                                                 «___»____________20___р.

 

________________________________________________________  в особі __________________________________________________________,

(найменування підприємства, установи з обслуговування житлового фонду)                                      (посада, прізвище, ім’я, по батькові)

що діє на підставі_________________ (далі – наймодавець), з однієї сторони, і громадянин            ________________________________ (далі – наймач) з іншої сторони, на підставі ___________________________

(прізвище, ім’я, по батькові)                                                                                                                                            (назва документа __________________________ (далі – сторони) уклали цей договір про таке:

на право поселення)

 1. Предмет договору та зобов’язання сторін

1.1. Наймодавець надає наймачу і членам його сім’ї _____________________________ ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

( прізвища, ім’я та по батькові членів сім’ї)

у користування житлове приміщення строком на 5 років, за адресою: смт Новопсков, вул. Слобожанська, буд. 4, кв. ____, загальною площею ________ кв. м, що складається з ____ кімнат житловою площею ______ кв.м, у тому числі: кімната ______ кв.м, кімната _____ кв.м, кімната _____ кв.м, кімната _____ кв.м.; кухні площею ______ кв.м., обладнаної ________________________________________________________________________________

(перелічити обладнання, вказавши його стан – технічно справне, потребує ремонту, заміни)

_________________________________________________________, вбиральні площею ______ кв.м , обладнаної _____________________________________ ,

(перелічити обладнання, вказавши його стан – технічно справне, потребує ремонту, заміни)

ванної кімнати площею _____ кв.м, обладнаної ________________________________________________________

(перелічити обладнання, вказавши його стан – технічно справне,

_______________________________________________________________ , коридору площею _____ кв.м.

потребує ремонту, заміни)

Відповідно до п.3 ст.631 Цивільного кодексу України умови цього договору застосовуються до відносин між сторонами, які виникли до його укладення, а саме з дати надання жилої площі в гуртожитку.

Житлове приміщення обладнане: _____________________________________________

(водопроводом (холодним, гарячим),

________________________________________________________________________________________________________________________

(опаленням (центральним, індивідуальним, пічним), каналізацією,

________________________________________________________________________________________________________________________  газопостачанням, електроосвітленням)

1.2. Наймодавець (хто це) зобов’язується:

1.2.1. Організовувати належну експлуатацію та утримання майна гуртожитку;

1.2.2. Забезпечувати надання комунальних послуг згідно чинного законодавства ;

1.2.3. Надавати необхідну інформацію про перелік житлово-комунальних послуг, їх вартість, загальну вартість місячного платежу, структуру тарифів тощо;

1.2.4. Своєчасно проводити підготовку гуртожитку і його технічного обладнання до експлуатації в осінньо-зимовий період;

1.2.5. Забезпечувати проведення поточного та капітального ремонтів гуртожитку, його допоміжних та нежилих приміщень, інвентарю, обладнання, крім поточного ремонту заселених жилих приміщень.

1.3. Наймач зобов’язується:

1.3.1. Використовувати житлове приміщення за призначенням;

1.3.2. Забезпечувати належне утримання житлового приміщення;

1.3.3. Здійснювати поточний ремонт житлового приміщення, за власний рахунок ремонтувати та замінювати санітарно-технічні прилади і пристрої, обладнання, що вийшли з ладу;

1.3.4. Не допускати руйнувань та зміни конструкцій житлового приміщення, а також проведення робіт з перепланування житла та переобладнання інженерних систем;

1.3.5. Відшкодовувати збитки завдані житловому приміщенню або майну інших мешканців гуртожитку ним та членами його сім’ї;

1.3.6. Щомісячно вносити плату за найм та житлово-комунальні послуги у термін до ___________ наступного місяця. Розмір плати за найм визначається щомісячно з урахуванням витрат, понесених власником на утримання гуртожитку та доводиться до наймача відповідними рахунками;

1.3.7. Дотримуватись прав та інтересів інших мешканців гуртожитку;

1.3.8. Дотримуватись правил користування приміщеннями житлових будинків, правил пожежної безпеки, правил безпеки систем газопостачання, правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, а також своєчасно вживати заходів до усунення виявлених в житловому приміщенні несправностей;

1.3.9. Забезпечувати цілісність пломб приладів обліку води, газу та електричної енергії, не допускати самовільного втручання в роботу приладів.

1.3.10. Утримувати в належному стані прилеглу до гуртожитку територію, брати участь у благоустрої й озелененні прилеглої до гуртожитку території, охороні зелених насаджень, обладнанні, ремонті і належному утриманні огорожі та підсобних приміщень;

1.3.11 У разі виселення з гуртожитку передати все майно, що було надане у користування, наймодавцю в належному технічному і санітарному стані.

1.3.12. Не вселяти без згоди власника до жилого приміщення, яке їм надане, інших громадян, окрім своїх малолітніх чи неповнолітніх дітей.

1.3.13. Наймач несе інші обов’язки, передбачені Положенням про гуртожиток та чинним законодавством України.

 

 1. Права сторін

 

 • Наймодавець має право:
  • Вимагати від наймача дотримання Правил та своєчасного внесення наймачем плати за житлово-комунальні послуги.
  • У разі відмови наймача від звільнення приміщення у встановлений термін ініціювати його виселення за рішенням суду
  • Доступу у житлове приміщення для ліквідації аварій, проведення технічних та профілактичних оглядів тощо
  • Вживати заходів для відселення наймача та членів його сімї, якщо будинок гуртожитку знаходиться в аварійному стані.
  • Інші права, визначені чинним законодавством
 • Наймач має право:
  • Вимагати від наймодавця згідно із законодавством та цим договором виконання покладених на нього обов’язків.

 

 1. Відповідальність сторін
 • Наймодавець відшкодовує наймачу матеріальні збитки, завдані невиконанням умов даного договору, згідно чинного законодавства
 • Наймодавець, наймач та члени його сім’ї за порушення умов цього договору несуть відповідальність згідно чинного законодавства.

 

 

 1. Інші умови
  • Цей договір може бути розірвано з ініціативи будь-якої сторони за наявності підстав у порядку, передбаченому законодавством.
  • Спори, що виникають між сторонами під час виконання умов цього договору, якщо вони не будуть вирішені за згодою сторін, вирішуються в судовому порядку.
  • Наймач не має права надане житлове приміщення обмінювати, здійснювати поділ житла, здавати його в піднайом або вселяти в нього інших громадян.
  • Цей договір складено в двох примірниках, один з яких зберігається у наймодавця, а другий – у наймача. Примірники договору мають однакову юридичну силу.

 

 

Наймодавець (хто це?)                                                                                                    Наймач

___________________________                                                                                 ___________________________

 

 

 

З Положенням про гуртожиток для проживання медичних працівників, державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, який розташований за адресою: смт Новопсков, вул. Слобожанська, буд. 4 ознайомлений __________________________________________.

(підпис, ПІБ наймача)

 

 

Приміщення прийняв (від кого?) в належному санітарно-технічному стані ____________________.

(підпис, ПІБ наймача)

 

 

 

Керуючий справами виконавчого апарату районної ради                                                                                                                                       О.М. Чертова

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *