Інформація про результати діяльності Сватівського відділу Старобільської місцевої прокуратури з питань нагляду при виконанні судових рішень

Одним із основних напрямів прокурорської діяльності є нагляд за додержанням прав осіб, свободу яких тим чи іншим чином  обмежено.

В порядку зазначеного нагляду Сватівським відділом Старобільської місцевої прокуратури впродовж 2018 року внесено 13 документів прокурорського реагування до піднаглядних органів та установ. На цей час зазначені документи розглянуто та задоволено. До дисциплінарної відповідальності притягнуто 6 посадових осіб зазначених органів.

За втручанням прокуратури оскаржено 3 незаконні та необґрунтовані постанови суду про накладення на жителів міста та району адміністративних стягнень. На цей час зазначені рішення суду скасовано та особи не відбувають стягнення, які, як вирішив Луганський апеляційний суд за вмотивованою позицією органів прокуратури, накладено на осіб незаконно.

За втручанням відділу прокуратури в 2019 році для відбування покарання у виді позбавлення волі направлено 3 засуджених, яких нелегітимна влада окремих районів Луганської області звільнила із місць несвободи, які перебувають на тимчасово окупованій території.

Через наявність в діях працівників поліції порушень вимог чинного законодавства під час тимчасового обмеження свободи  осіб у поточному році відділом прокуратури внесено 3 документи прокурорського реагування.

Одним із найбільш режимних об’єктів на території району є Сватівська обласна психіатрична лікарня, яка вміщає в своїх стінах понад 700 осіб.

Зокрема наявні в діяльності лікувального закладу порушення закону  аж ніяк не стосуються кожного окремого працівника лікарні, оскільки у зв’язку із постійними перевірками відділом прокуратури закладу охорони здоров’я  такі порушення майже викорінено.

Проте, для усунення адміністрацією лікарні порушень матеріально-побутового та медико – санітарного забезпечення заходів реагування органів прокуратури недостатньо.

Сподіваюсь, що в епоху позитивних змін та реформування, фінансування закладів охорони збільшиться та зазначені порушення буде усунуто.

Нагадую, що у 2016 році за втручанням Сватівського відділу Старобільської місцевої прокуратури функціонування Ізолятору тимчасового тримання Сватівського ВП ГУНП в Луганській області зупинено через наявність в діяльності режимної установи суттєвих порушень матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення.

А.В. Ткаченко, прокурор з нагляду, юрист І класу    

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *