Про стан боротьби з корупцією в Сватівському районі

Відповідно до положень ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», органи прокуратури віднесені до спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції, разом з Національною поліцією, Національним антикорупційним бюро України, Національним агентством з питань запобігання корупції.

Протягом 2018 року Сватівським відділом вживались відповідні заходи, передбачені чинним законодавством, з питань протидії корупції на території району.

Так, протягом 2018 року Сватівським відділом Старобільської місцевої прокуратури спрямовано до Сватівського районного суду 4 обвинувальні акти по кримінальним правопорушенням у сфері боротьби з корупцією, з них 3 обвинувальні акти про корупційні правопорушення у бюджетній сфері. Загальна сума збитків по направленим до суду провадженням становить 236 тис. грн, з них відшкодовано в ході проведення досудового розслідування 105 тис. грн.

На теперішній час Сватівським районним судом здійснюється розгляд по даним кримінальним справам.

Крім того, в грудні 2018 року по кримінальному провадженню двом осадовим особам суб’єктів господарювання повідомлено про підозру у вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України, сума збитків по даному кримінальному провадженню становить понад 200 тис. грн.

Крім того, за матеріалами Сватівського відділу Старобільської місцевої прокуратури складено 7 протоколів про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією у відношення депутатів сільських рад, посадових осіб органів влади та місцевого самоврядування. Здебільшого протоколи складались за порушення вимог фінансової дисципліни, а саме за несвоєчасне подання електронної декларації про доходи. При розгляді матеріалів судом у всіх випадках, відповідно до вимог чинного законодавства, участь приймали працівники прокуратури. За результатами розгляду матеріалів винні особи притягнені до адміністративної відповідальності у вигляді штрафів.

Крім того, Сватівським відділом забезпечена участь у розгляді 6 матеріалів про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, направлених до суду іншими уповноваженими органами. За результатами їх розгляду також винні притягнуті до адміністративної відповідальності.

Протягом 2018 року Сватівським відділом, у відповідності до вимог ч.3 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції» з метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, внесено 5 подань. На теперішній час 4 подання розглянуті, вжиті відповідні заходи що усунення виявлених порушень, 1 посадова особа притягнута до дисциплінарної відповідальності.

Ю.Барабаш, прокурор Сватівського відділу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *