Представництво інтересів держави прокуратурою в суді

На виконання вимог статті 131-1 Конституції України одним з пріоритетних напрямків роботи органів прокуратури України є представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

Сватівським відділом Старобільської місцевої прокуратури з метою виконання зазначених вимог ст. 131-1 Конституції України постійно проводиться робота по виявленню підстав для звернення до суду в інтересах держави. Так, протягом 2018 року працівниками Сватівського відділу Старобільської місцевої прокуратури підготовлено та заявлено позовних заяв на суму 1,8 млн. грн. Задоволено позовів на 1 млн. 13 тис грн.

Найбільша увага приділялась виявленню підстав для представництва на актуальних напрямках діяльності, а саме в сфері земельних відносин. В зазначеній сфері протягом 2018 року заявлено 7 позовів. В поточному році Сватівським районним судом задоволено заяву  про встановлення факту припинення права постійного користування земельною ділянкою, площею 36,8 га вартістю 996 тис. грн., яка знаходилась в користуванні одного з фермерських господарств району.

Приділялась увага також заявленню позовів в бюджетній сфері. Так, в поточному році заявлено позовну заяву до Господарського суду Луганської області про визнання недійсним договору, укладеного однією з рад району з приватним підприємцем на суму 327 тис. грн. в зв’язку з недотриманням Закону України «Про публічні закупівлі». Заява задоволена судом в повному обсязі.

А.А. Зубков, прокурор Сватівського відділу Старобільської місцевої прокуратури, юрист І класу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *