В приміщенні районного суду зафіксовано факт спроби незаконного збуту наркотичних засобів одному із обвинувачених

У жовтні минулого року Сватівським відділом поліції зафіксовано факт спроби незаконного збуту наркотичних засобів місцевим жителем одному із обвинувачених в приміщенні Сватівського районного суду.

Згідно встановлених обставин досудового розслідування та вироку суду від 10.12.2018 у кримінальному провадженні за зазначеним фактом, товариш обвинуваченого  за місцем свого проживання помістив наркотичний засіб – канабіс у три полієтиленових невеликих пакунки. Після чого, останній  помістив зазначені пакунки з наркотичним засобом всередину трьох кондитерських виробів  «зефір» та передав поліетиленовий пакет з трьома кондитерськими виробами із наркотичними засобами співмешканці обвинуваченого,  яка збиралася їхати до Сватівського районного суду для того, щоб побачити обвинуваченого та передати йому їжу та теплі речі. При цьому, він не  повідомив співмешканку обвинуваченого про наявність у «зефірках» особливо небезпечного наркотичного засобу.

Після надання передачі співмешканкою обвинуваченого для огляду та перевірки працівникам конвою, останні виявили у солодощах наркотичні засоби.

Проте, хоча працівники конвою і виявили у передачці для обвинуваченого наркотичні засоби та допомогли слідчому відділу поліції розкрити кримінальне правопорушення, вони самі порушили Закон України «Про попереднє ув’язнення» та вимоги відомчих інструкцій.

А саме, порушили імперативну заборону згідно Закону на отримання працівниками конвою передач для обвинувачених поза межами установи попереднього ув’язнення.

Одразу після вступу вироку суду стосовно особи, яка намагалася збути обвинуваченому наркотичний засіб, в законну силу, враховуючи те, що зазначений вирок встановлює факт отримання працівниками конвою передачі в приміщенні Сватівського районного суду, Сватівським відділом Старобільської місцевої прокуратури підготовано документ прокурорського реагування з метою усунення порушень вимог чинного законодавства працівниками конвою та притягнення винних осіб із числа працівників конвою до дисциплінарної відповідальності.

На цей час за зазначеним фактом Головним управлінням Національної поліції в Луганській області проводиться службова перевірка, за результатами якої вирішиться питання щодо притягнення винних працівників конвою до дисциплінарної відповідальності.

Нагадую, що у 2016 році за втручанням Сватівського відділу Старобільської місцевої прокуратури функціонування Ізолятору тимчасового тримання Сватівського ВП ГУНП в Луганській області зупинено через наявність в діяльності режимної установи суттєвих порушень матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення.

Відтак, на цей час обвинувачені, провадження стосовно яких розглядаються Сватівським районним судом, не мають змоги отримувати передачі від родичів та знайомих у м. Сватове.

А.В. Ткаченко, прокурор Сватівського відділу Старобільської місцевої прокуратури, юрист І класу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *