Здаємо податкову звітність у зручний спосіб за вибором платника податків

Шановні підприємці Новопсковського району!

Наша організація є юридичною особою та так само, як і ви, має подавати річний звіт (декларацію) у податкову інспекцію. Як керівник організації “Моя Новопсковщина”, нещодавно я прийшов до Новопсковського відділення податкової інспекції та запитав у співробітників: “В якій формі зручно вам подати декларацію?” На що мені відповіли, що ні в якому вигляді вони від мене декларацію не приймають, йди оформлюй електронний цифровий підпис та здавай сам, отримаєш повідомлення, а нас у цю справу не вмішуй.

-Ви мені що, відмовляєте?

-Ні, але декларацію здавай сам, або йди до керівника, такі питання вирішує керівник. У нас боротьба з корупцією, це робиться для того щоб вас навчити самостійно працювати та з нами не контактувати.

Добре, але як виявляється, зробити електронний ключ – це витрата певних грошових ресурсів та часу. Це що, якщо я не зроблю ключ, то й річний звіт не здам? Мені пожали плечима, мовляв йди думай, то ваші проблеми.

Прийшовши додому, відкрив Податковий кодекс ст.49:

49.3. Податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів:
а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
49.4. Платники податків, що належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації до контролюючого органу в електронній формі із дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Ми з вами маємо вибір в якій формі будемо подавати декларацію, можемо особисто, можемо поштою або з допомогою електронного підпису, якщо в податковій нікого бачити не бажаємо. Особисто мені подобаються дівчата в нашій податковій, я поки хочу особисто на папері з підписом та печаткою принести свій звіт, що в найближчу п’ятницю й планую зробити.

А якщо у мене його не приймуть, то є продовження цієї статті, яке тягне за собою певні покарання посадових осіб:
49.8. Прийняття податкової декларації є обов’язком контролюючого органу. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов’язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов’язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.

То ж, шановні малі підприємці, фізичні особи-підприємці та неприбуткові організації! Подавайте декларацію у тому вигляді, у якому вам зручно, та робіть електронні ключі тоді, коли це вам необхідно!

Є. Потоцький, голова ГО “Моя Новопсковщина”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *