Увага, шахраї у соціальних мережах

В лютому місяці 2019 року до Сватівського відділу Старобільської місцевої прокуратури Луганської області за підслідністю з Бердичівської місцевої прокуратури Житомирської області надійшло кримінальне провадження, яке розслідувалося з 2016 року.

Оперативними діями прокурорів Сватівського відділу Старобільської місцевої прокуратури та слідчих Сватівського відділу поліції протягом тижня вдалося встановити особу, яка вчинила кримінальне правопорушення за ч.3 ст. 190 КК України (заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайство), шляхом незаконного використання електронно-обчислювальної техніки).

В ході досудового розслідування встановлено, що мешканка Сватівського району Луганської області, знаходячись за місцем свого проживання, маючи злочинний умисел спрямований на заволодіння чужим майном, шляхом обману (шахрайство), шляхом незаконного використання електронно-обчислювальної техніки, керуючись корисливим мотивом та переслідуючи мету незаконного збагачення, використовуючи мережу Інтернет, зареєструвалася в соціальній мережі «ВКонтакте» під видуманим обліковим записом (аккаунт) та використовувала вказаний обліковий запис під виглядом продажу дитячих велосипедів.

За вказаним оголошенням з продажу велосипедів звернулася мешканка Житомирської області, яка мала намір придбати дві дитячі велосипедів, про що остання домовилася зі зловмисницею по мобільному телефону, яка заздалегідь не мала наміру виконувати вищевказану усну домовленість.

Використовуючи платіжну систему «Швидка копійка» ПАТ «Ощадбанк», зловмисниця отримала від потерпілої грошовий переказ за 100 відсотковою передплатою у відділенні ПАТ «Ощадбанк» в м. Сватове, після чого видалила свою сторінку з соціальної мережі «ВКонтакте» та не відповідала на телефонні дзвінки.

За результатами досудового розслідування, особі повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 190 КК України, складено обвинувальний акт, який спрямовано до Сватівського районного суду Луганської області для притягнення винної особи до кримінальної відповідальності.

Є. Гутнік, прокурор Сватівського відділу Старобільської місцевої прокуратури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *