У 2019 році Урядом України підвищено розміри виплат разової грошової допомоги ветеранам війни

20 березня 2019 року Уряд прийняв постанову № 237 «Деякі питання виплати у 2019 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”». Ухваленим документом встановлено розміри та порядок виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня учасникам бойових дій, особам, які мають інвалідність внаслідок війни, учасникам війни, та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань».

Так, згідно з вищезазначеною постановою, виплата разової грошової допомоги до 5 травня здійснюється Міністерством соціальної політики шляхом перерахування коштів на зазначені цілі структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської державних адміністрацій (далі – регіональні органи соціального захисту населення), які розподіляють їх між структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі – районні органи соціального захисту населення). Районні органи соціального захисту населення перераховують кошти через відділення зв’язку або установи банків на особові рахунки громадян за місцем отримання пенсії (особам, які не є пенсіонерами, – за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання) у таких розмірах: особам з інвалідністю внаслідок війни І групи – 3850 грн., ІІ групи – 3400 грн., ІІІ групи – 2950 грн., учасникам бойових дій – 1295 грн., членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни, які не одружилися вдруге – 840 грн., учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи – 530 грн.                                           

Якщо особа, яка має право на отримання разової грошової допомоги відноситься до двох і більше різних категорій, грошова допомога нараховується по категорії, яка належить до більшої суми виплати такої допомоги.

Допомога виплачується без особистого звернення громадян. Фінансування виплати здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

Особи, які не отримають грошову допомогу вчасно, зокрема такі, що набули статусу до 5 травня 2019 року включно, мають право звернутися до Управління соціального захисту населення за своїм місцем реєстрації до 15 серпня поточного року та отримати визначену грошову допомогу до 30 вересня 2019 року.                                                    

Разова грошова допомога не виплачується в разі смерті ветерана до 5 травня.

Новопсковське бюро правової допомоги Старобільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *