А баба Яга проти… Або кому не потрібні кошти державного бюджету?

Усім в районі відомо, що районний бюджет Новопсковського району вже давно більш ніж на 90 відсотків залежить від надходжень з державного бюджету у вигляді субвенцій дотацій, державних програм соціального захисту. Місцеве самоврядування утворює комунальні установи та заклади, а держава надає кошти на заробітну плату, енергоносії, інші встановлені мінімальні стандарти для роботи закладів. Розвинені райони, села та міста додатково спрямовують прибутки для розвитку закладів… У нас про таке ми вже давно забули, сподіваємось лише на вливання ззовні та лаємо, що мало дають! Надходять кошти та майно в район також з обласного бюджету для розвитку медицини, освіти, культури. Останнім часом в бюджет району спрямовує кошти і Новопсковська ОТГ, адже район не в змозі фінансувати медицину, культуру, освітні, спортивні  заклади, хоча поступово через супротив районної влади, забирає такі заклади для розвитку об’єднаної громади, задоволення потреб жителів громади.

Основа життя та розвитку громади є бюджет. Районний бюджет згідно законодавства – це план утворення і використання фінансових ресурсів, необхідних для забезпечення спільних інтересів територіальних громад сіл, селищ, міст районного значення, виконання місцевих програм, здійснення бюджетного вирівнювання. Вміння раціонально, продумано, оперативно  використовувати загальні кошти громади чи району свідчить про відповідальність , зацікавленість місцевих депутатів у покращенні життя жителів громади усіх категорій, вирішення нагальних проблем надання різноманітних послуг, створення умов праці найманих працівників у сфері охорони здоров’я, освіти, культури, спорту. Для розгляду питань використання коштів законом передбачено проведення позачергових сесій. Що ж ми маємо в Новопсковській районній раді. З березня місяця не проводяться сесії, а питань накопичилось безліч. Для цього і утворено такий орган, як районна рада, щоб колективно приймати рішення, управляти спільними комунальними закладами, дбати про покращення життя виборців. Управління – це і є процес аналізу та прийняття рішень. Отже, коли не проводяться сесії,  ніякі рішення не приймаються, управління нашим майном, землями, коштами ніхто не здійснює, за людей ніхто не думає. Взагалі за усі роки влади регіоналів та опоблоку на жодній сесії не звучали слова про те, що будуть мати жителі від прийнятих рішень, чим вони задоволені, що змінити на краще, … а лише посади, земля, премії…

З часу проведення останньої сесії районної ради з державного бюджету та Новопсковської ОТГ надійшли кошти на утримання РТМО, для розвитку дітей по програмі “Нова школа”, введено нові види державних допомог, а саме – щомісячна виплата багатодітним сім’ям у розмірі 1 700 грн. на дитину до шестирічного віку, потребує уточнення суми для оздоровлення дітей, потребує фінансування програма надання соціальних послуг громадянам, які не здатні до самообслуговування, не фінансуються пільги на послуги зв’язку ветеранам війни, не прийняті місцеві програми патріотичного виховання, малого та середнього бізнесу, громадянського суспільства, економічного та соціального розвитку, потребує розгляд питання управління новоствореного комунального підприємства первинної ланки медицини та ін. Ці питання не турбують районних депутатів.

Натомість Новопсковська райдержадміністрація постійно звертається до районної ради щодо розгляду питання змін до бюджету для фінансування проблемних питань в районі. На сайті Новопсковської райради знаходиться перелік засідань постійної депутатської комісії районної ради з питань економічного і соціального розвитку, бюджету та фінансів, де видно скільки раз райдержадміністрація ініціювала проведення сесій для включення коштів до районного бюджету (порядки засідань комісії знаходяться нижче), але марно. Цим людям не потрібне вирішення проблем, розвиток району, допомога родинам. Їх основне політика – доведення людей до відчаю, щоб голосували знову за тих, хто їх довів до катастрофи та спрямував агресію на інших. На останньому засідання так званої комісії головував Нестеренко Анатолій, були присутні Мамай-Шестакова Олена, Попова Ірина, Мотунов Микола, Литвинова Олена, Лебедєв Борис, які голосували проти коштів, проти змін, проти нас, проти наших дітей та ветеранів. Але вони вправно вимагають зарплати у розмірі 30 тис грн., премій, витрат на своє утримання. За що? Поки ми будемо дозволяти знущання над районом за наші кошти, яких так не вистачає для харчування хворих та дітей, опалення та освітлення бібліотек, придбання комп’ютерів , лікування онкохворих?!

Звертаємось до депутатів районної ради – виконайте свої обов’язки ! Ганьба Вам!

Звертаємось до голів сільських та селищних рад – ви делегували повноваження районній раді по управлінню комунальними закладами, так вимагайте звіту за цю роботу, а не валіть проблеми на когось!

Звертаємось до багатодітних сімей району – звертайтесь до місцевої влади за отриманням державної підтримки!

Звертаємось до працівників медицини – вимагайте негайного звітування ваших керівників та голови районної ради особисто за не створені умови праці!

Звертаємось до працівників силових та правоохоронних органів – припинити свавілля та бездіяльність місцевого самоврядування!

Звертаємось до виборців району – відкрийте нарешті очі, наші проблеми породжені нами ж, думайте, кого обираєте!

Але в цій ситуації є великий плюс – ми бачимо, що місцева влада в такому вигляді себе скомпрометувала повністю. Загробивши район, ще й не приймає коштів з державного бюджету, які надходять постійно і вчасно, адже в інших районах таких проблем немає. Отже, лише місцева неефективна влада є причиною нашого недолугого життя.

ГО «Моя Новопсковщина»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *