Домашнє насильство це – злочин, а не “любов”

Побиття чоловіком дружини чи психологічні приниження будь-кого з членів родини досі часто вважають “сміттям, яке не варто виносити з дому”. Від 11 січня 2019 року в Україні набули чинності зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України, що стосуються відповідальності за домашнє насильство (фізичне, психологічне та економічне) та четвертої його форми (сексуального).

Так, упродовж І півріччя 2019 року, Новопсковським відділом Старобільської місцевої прокуратури спрямовано до суду обвинувальні акти стосовно двох домашніх кривдників, мешканців Новопсковського району,  у кримінальних провадженнях за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 126-1 КК України (домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення фізичного та психологічного насильства щодо подружжя, що призвело до психологічних страждань та розладів здоров’я). Наразі триває судовий розгляд зазначених кримінальних проваджень.

Однак, до офіціної статистики потрапляє лише мізерна частка випадків домашніх знущань, для українців ця тема досі табу.

Довідково: санкція статті 126-1 КК України передбачає покарання у вигляді громадських робіт на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до двох років.

О. Білик, прокурор Новопсковського відділу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *