Спроби бойовиків втягнути мирних мешканців у розвідувальну діяльність на шкоду Україні

У Луганській області контррозвідка СБУ викрила чергові спроби вербування українців «спецслужбами» терористів так званої «ЛНР» з метою отримання інформації стосовно військових складів ЗСУ, розташованих  у районі проведення операції Об’єднаних сил.

Аби схилити громадян до конференційної  співпраці, бойовики створюють для них штучні перешкоди при перетині лінії розмежування, шантажують, чинять психологічний тиск на їхніх родичів, які перебувають на тимчасово окупованій території.  

Аналіз свідчень мешканців Луганської області, які стали об’єктом вербування з боку так званого «МГБ ЛНР», підтверджує, що бойовики намагаються за допомогою цивільного населення збирати відомості щодо розміщення арсеналів та складів паливно-мастильних матеріалів, їх охорони та можливих підходів до них. Тому особливий «інтерес» для них становлять мешканці населених пунктів, розташованих поблизу цих об’єктів.  

Служба безпеки України вкотре нагадує, що, відповідно до ст. 111 КК України, державна зрада карається позбавленням волі строком до 15 років. Але громадянин України звільняється від кримінальної відповідальності, якщо він не вчинив на виконання злочинного завдання жодних дій і добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок з ворожою спецслужбою.

У зв’язку з вищевказаним, просимо громадян інформувати правоохоронців у випадках:

  • намагань представників незаконних збройних формувань «ЛНР» долучити мешканців та гостей Старобільського, Новопсковського, Білокуракинського районів до розвідувально-підривної діяльності проти України;
  • виявлення зброї, вибухових пристроїв або підозрілих предметів;
  • застосування противником БПЛА для атаки військових об’єктів з повітря;
  • наявності інформації про факти прибуття та перебування в регіоні підозрілих осіб та даних про наміри здійснення сепаратистської, терористичної діяльності.

У разі надходження такої інформації просимо громадян звертатися за телефоном (06461) 2-22-98 , а також за номером «Гарячої лінії» ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях (06452) 4-42-81, або скористатися електронною скринькою usbu_lug@ssu.gov.ua.

Уся отримана інформація буде ретельно перевірена. Конфіденційність гарантується.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *