Стан дотримання прав адмінарештованих на контролі місцевої прокуратури

Старобільською місцевою прокуратурою перевірено додержання конституційних прав адмінарештованих, які тримаються в ізоляторі тимчасового тримання №5 ГУНП в Лугаській області.

Під час перевірки, проведеної прокурорами місцевої прокуратури, встановлено, що в спеціальній установі неповною мірою забезпечено належний режим тримання адмінарештованих.

Зокрема, допускаються непоодинокі порушення вимог Закону України «Про попереднє ув’язнення» щодо порядку поміщення осіб до таких установ, роздільного утримання різних категорій ув’язнених.

Також були виявлені порушення вимог закону щодо матеріально-побутового та санітарного забезпечення адмінарештованих.

Як приклад, в ізоляторі тимчасового тримання відсутні інструкції про заходи пожежної безпеки. В деяких камерах означеного спеціального приміщення індивідуальні спальні місця не відповідають встановленим розмірам та недостатній рівень освітлення.

Враховуючи, що вказані порушення мають негативні наслідки для адмінарештованих, утримуваних в спеціальній установі, а також порушують їх права на належні умови тримання, гарантовані як національним так і міжнародним законодавством, Старобільською місцевою прокуратурою начальнику ГУНП в Луганській області внесено документ прокурорського реагування.

За результатами його розгляду керівництвом ГУНП в Луганській області вжито відповідних заходів до усунення виявлених порушень.

Стан законності щодо додержання конституційних прав адмінарештованих перебуває на постійному контролі Старобільської місцевої прокуратури.

С. Білий, прокурор Старобільської місцевої прокуратури

Поділитися цією новиною в соціальних мережах:
Print this page
Print
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *