За незаконне зберігання вибухових пристроїв передбачена кримінальна відповідальність

Старобільською місцевою прокуратурою у серпні 2019 року підтримано публічне обвинувачення стосовно мешканця Старобільського району, який обвинувачувався у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, а саме незаконному придбанні, зберіганні та носінні вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу.

Встановлено, що обвинувачений на початку лютого 2019 року, знаходячись на території сміттєзвалища у с. Піщане Старобільського району, знайшов корпус гранати РГД-5, який в органи МВС України добровільно не здав, а, маючи умисел на незаконне придбання та зберігання вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу, привласнив знайдене з метою використання для особистих потреб, тим самим придбав вибухову речовину та залишив для зберігання у лівій кишені своєї куртки.

Наступного дня під час складання працівниками поліції протоколу про адміністративне правопорушення у чоловіка було виявлено та вилучено вищевказаний предмет, який, згідно висновку експерта, відноситься до категорії вибухових пристроїв та є придатним до вибуху.

Вироком Старобільського районного суду обвинуваченого визнано винним у скоєнні злочину та призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на три роки з іспитовим терміном.

Разом з тим роз’яснюю, що відповідно до ч. 3 ст. 263 КК  України –  особа, яка вчинила злочин, передбачений частинами першої або другої цієї статті звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.

О. Жадан, прокурор Старобільської місцевої прокуратури

Поділитися цією новиною в соціальних мережах:
Print this page
Print
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *