Соціальна програма – “муніципальна няня”

Описание: http://nkrr.gov.ua/images/stories/Pershij.jpg

З 11 березня по 31 грудня 2019 року в Україні проводиться правопросвітницька кампанія «Відповідальне батьківство», яка проходить в рамках правопросвітницького проекту «Я маю право!», мета якої – інформування батьків щодо: розміру, підстав та порядку нарахування аліментів; нових правил виїзду з дитиною за кордон; порядку отримання податкової знижки на навчання, інших стимулів та гарантій; порядку отримання послуги «Муніципальна няня».

З  допомогою соціальної програми «Муніципальна няня» уряд може відшкодовувати батькам частину зарплати няні, яка доглядає дітей до трьох років. На цю програму уряд заклав 500 мільйонів гривень у державному бюджеті на 2019 рік. Відповідну норму передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2018 року №68 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”. Крім щомісячних виплат на дитину, сім’я зможе безповоротно щомісяця отримувати ще відшкодування послуги няні – незалежно від того виходить мама на роботу чи залишається у декретній відпустці.

Виплати будуть здійснюватися адресно одному з батьків дитини. При цьому гроші зможуть отримувати як батьки, так і усиновлювачі чи опікуни. Компенсація не залежить від громадянства батьків чи дитини, головне – аби вони легально проживали в Україні.

Потрібно прийти у відділ соцзахисту за місцем проживання, принести копію офіційно укладеного з нянею договору, документи, що підтверджують оплату послуг няні (квитанції, чеки, виписки з банківського рахунку), свій паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини, заяву на отримання компенсації. Опікуни мають принести рішення відповідного органу місцевого самоврядування про встановлення опіки.

Строк подачі документів – місяць із моменту укладення угоди з нянею. Щомісяця до 5 числа потрібно надавати документи про оплату праці няні. Рішення про нарахування компенсації ухвалюють місцеві органи соцзахисту протягом 10 днів від дати подання документів.

Розмір компенсації у 2019 році становить 1626 грн. на місяць (з 01.01.2019- 30.06.2019), 1 699 грн. на місяць (з 01.07.2019-30.11.2019), 1779 грн. на місяць (з 01.12.2019 – 30.06.2020)  – це прожитковий мінімум на дітей віком до шести років. При зміні прожиткового мінімуму протягом року сума компенсації залишатиметься незмінною. Якщо вартість послуг няні, яка зазначена в договорі, більша, ніж сума компенсації, то це жодним чином не завадить отримати гроші від держави. Тобто держава компенсує лише частину вартості послуг няні.

Компенсація на няню не заміняє інші соціальні виплати на дитину і виплачується окремо.

Батьки самі шукають і обирають фахівця, але обов’язково має бути офіційне працевлаштування няні.

Чи можуть родичі дитини – бабуся або дідусь – бути муніципальною нянею? Можуть, обмежень немає. Потрібно лише зареєструватися або фізичною особою підприємцем або юридичною особою, яка надає послугу догляду за дітьми до 3-х років. Це особливо вигідно тим бабусям чи дідусям, яким не вистачає страхового стажу до пенсії.

Чи може муніципальна няня мати декілька договорів? Буває так, що сім’я наймає няню не на повний робочий день. У такому випадку муніципальна няня має змогу оформити два договори з різними сім’ями – одній допомагати до обіду, іншій – по обіді. Офіційне оформлення няні дасть змогу обом сім’ям отримувати від держави додатково компенсацію до щомісячних 860 грн. виплат на дитину. Або навпаки. У сім’ї двоє маленьких дітей і одна няня. У такому випадку є право у батьків оформити два договори з одною муніципальною нянею і отримувати додатково на кожну дитину компенсацію.

Укладання договорів регулюється Цивільним кодексом України. Стаття 639  цього документу говорить, що договір може бути укладений у будь-якій письмовій формі. Розроблення та затвердження типової форми договору законодавством на сьогодні не передбачено. Тому документ може мати довільну форму. В договорі з муніципальної нянею повинен бути зазначений обсяг робіт, нормований робочий час, відповідальність сторін, форс-мажорні обставини, перелік обов’язків няні, періодичність та вартість послуг няні. Нотаріального посвідчення договір не потребує.

Компенсація послуги не надається батькам, які є батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства.

Органи соцзахисту залишають за собою право перевірити в державних реєстрах інформацію про няню. Няня має бути або фізична особа-підприємець, або юридичною особою, яка надає послуги догляду за дітьми, крім державних та комунальних закладів освіти.

До уваги! За безоплатною правовою допомогою, юридичними консультаціями та роз’ясненнями законодавства звертайтеся до відділу Новопсковське бюро правової допомоги Старобільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Адреса Бюро правової допомоги: 92303, Луганська область, смт.Новопсков, вул.Українська, 114. Телефон для довідок: 099-743-03-78.

Поділитися цією новиною в соціальних мережах:
Print this page
Print
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *