Діти в умовах «відновного правосуддя»

Протягом останніх тридцяти років світова спільнота все частіше звертається до понять «відновне правосуддя», «медіація» або «примирення». Відновне правосуддя – це процес, в ході якого всі сторони, залучені до події злочину, приймають спільне рішення про те, як можна виправити наслідки того, що сталося, і запобігти повторенню подібного в майбутньому.

Так, на території Новопсковського району з початку 2019 року впроваджується пілотний проект «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчинені злочину», затверджений спільним наказом Міністерства юстиції України та Генеральної прокуратури України від 21.01.2019 № 172/5/10.

Новопсковським відділом Старобільської місцевої прокуратури Луганської області, СВ Новопсковського ВП ГУНП в Луганській області, Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях, громадською організацією «Моя Новопсковщина», вживаються вичерпні заходи, необхідні для реалізації вказаного пілотного проекту на території району. Діяльність учасників проекту спрямована на розроблення програми ресоціалізації неповнолітнього, до якої входять заходи, спрямовані на досягнення позитивних змін у поведінці неповнолітнього правопорушника.

Неповнолітня особа, яка підозрюється у скоєнні злочину, дає згоду на участь у проекті, після чого для неї розробляється план заходів (ресоціалізації), в рамках якого вона залучається до соціального життя в місцевій громаді. За результатами програми відновлення, якщо неповнолітній відшкодує шкоду і примириться з потерпілим, кримінальне провадження закриють.

Зокрема, на території Новопсковського району троє неповнолітніх, підозрювані у скоєнні  злочинів середньої тяжкості, вже пройшли такі заходи та чекають на рішення суду.  Фактично цей проект є тією можливістю, яка дозволяє не ставити клеймо «злочинця» на юнаків, які на початку життя зробили поступку, а надає можливості проаналізувати свої дії та йти далі, не маючи тягаря карної відповідальності.

О. Білик, ювенальний прокурор Новопсковського відділу

Поділитися цією новиною в соціальних мережах:
Print this page
Print
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *