Кібербезпека особиста та редакційна: реальність загроз та практики захисту

Український кризовий медіа-центр запрошує представників ЗМІ Луганщини взяти участь у дводенному тренінгу під назвою «Кібербезпека особиста та редакційна: реальність загроз та практики захисту. Неочевидні впливи дезінформації на формування порядку денного. Особливості виборчого періоду», який відбудеться 17-18 жовтня 2019 року у Сєвєродонецьку.

ПРО ПРОЕКТ

Захід відбудеться у рамках спільного проекту Українського кризового медіа-центру (Київ) та Естонського центру Східного партнерства (Таллінн), спрямованого на підтримку та зміцнення довіри до ЗМК у регіонах України. Проект здійснюється за підтримки Європейського Союзу.

ПРОГРАМА

У програмі тренінгу учасників очікує цікаве поєднання теоретичних викладів, презентацій та практичних завдань на дотичні до наступних теми:

  • кібербезпека: як захистити себе та свою редакцію від цифрових загроз;
  • види кіберзагроз, які можуть постати перед журналістом;
  • приватність у мережі та безпека під час роботи в Інтернеті: лайфхаки та інструменти;
  • досвід Естонії у захисті цифрового простору та протидії інформаційним загрозам;
  • поради для роботи з електронними джерелами інформації: як відслідкувати першоджерело та перевіряти дані;
  • логіка зовнішніх інформаційних загроз та аналіз аудиторії: як не піддатися впливу;
  • приклади дезінформаційних кампаній в Україні: як розпізнати алгоритми ворожої кампанії;
  • дезінформаційна кампанія під час виборів в Україні;
  • роль та функції журналістів під час виборів.  

Тренерами будуть українські та естонські медіаексперти та фахівці з безпеки в інформаційному просторі – Ільмар Рааг, естонський кінорежисер, експерт з кризових комунікацій та кібербезпеки; Аарне Сеппель, експерт з кібербезпеки, журналіст; Ольга Айвазовська, голова правління Громадянської мережі ОПОРА; Артем Лаптієв, аналітик StopFake; Любов Цибульська, керівник Групи із аналізу гібридних загроз Українського кризового медіа-центру.

РЕЄСТРАЦІЯ

Для участі потрібно заповнити анкету за посиланням до 12:00 15 жовтня 2019 року.

Підтвердження участі учасники отримають до 18:00 15 жовтня 2019 року.

Кількість місць обмежена.

ІНШІ ДЕТАЛІ

Організатори відшкодовують вартість проїзду (автобусом чи потягом по області), забезпечують харчування, проживання у готелі (для учасників з області) з 17 на 18 жовтня.

За додатковою інформацією потрібно звертатися до Юлії Тьоткіної (координатора напрямку УКМЦ по роботі з національними аудиторіями) за телефоном +38 067 791 59 20 або електронною поштою ytyotkina@ukr.net.

ПРОГРАМА

17 жовтня 2019 року

9:00Реєстрація. Ранкова кава
9:25 Вітальне слово. Тііна Ілсен, програмний директор Естонського центру східного партнерства. Тетяна Колосова, керівник напрямку по роботі з національними аудиторіями Українського кризового медіа-центру
9:30 Панель І. Кіберзлочинність – загроза ЗМК та журналісту. Як захистити себе та редакцію. Практичні навички та корисні підказки. Аарне Сеппель, редактор спеціальних проектів у найбільшій естонській щоденній газеті “Postimees”, журналіст даних, цифровий експерт Ільмар Рааг, естонський кінорежисер, експерт з кризових комунікацій та кібербезпеки
12:00 Обід
13:00 Панель ІІ. Поцілити в аудиторію. Логіка зовнішніх інформаційних атак, вразливість до пропаганди та аналіз її впливу. Ільмар Рааг, естонський кінорежисер, експерт з кризових комунікацій та кібербезпеки. Аарне Сеппель, редактор спеціальних проектів у найбільшій естонській щоденній газеті “Postimees”, журналіст даних, цифровий експерт
15:00 Кава-пауза
15:20 Панель ІІІ. Маніпуляції та дезінформація, пов’язані з виборчим процесом. Ольга Айвазовська, голова правління Громадянської мережі “Опора”
17:45 Підсумки першого дня
18:00 Вечеря, неформальне спілкування з колегами та тренерами

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *