Добровільна здача зброї на території Новопсковського району

В Україні щороку реєструються тисячі злочинів, пов’язаних із незаконним обігом вогнепальної зброї, бойовими припасами і вибуховими речовинами. Ці злочини, у свою чергу, створюють умови для вчинення інших, більш тяжких злочинів – розбоїв, убивств, актів тероризму тощо.

З метою протидії незаконному розповсюдженню та виведенню зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів з незаконного обігу, недопущення надзвичайних подій з використанням зброї на території Новопсковського району з 01.10.2019 по 31.10.2019 проводився місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів, спеціальних засобів. Нагадуємо, що за незаконне зберігання цих предметів власникам загрожує кримінальна відповідальність за ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України у вигляді позбавлення волі на строк до семи років. Проте, якщо особа добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої, вона звільняється від кримінальної відповідальності.

Так, у рамках місячника добровольної здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів, спеціальних засобів, Новопсковським відділом Старобільської місцевої прокуратури до суду спрямовано 3 клопотання  для звільнення осіб від кримінальної відповідальності на підставі ч. 3 ст. 263 КК України.

Також нагадуємо, що особи, які добровільно здають мисливську вогнепальну, холодну, газову зброю, у подальшому, після перевірки та оформлення відповідних документів, можуть зареєструвати цю зброю в особисту власність і використовувати її на законних підставах.

І. Губан, прокурор Новопсковського відділу Старобільської місцевої прокуратури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *