Позовні вимоги прокуратури на захист інтересів держави у сфері земельних відносин на суму понад 2 млн гривень добровільно відшкодовано відповідачем

Старобільською місцевою прокуратурою під час вирішення питання щодо наявності підстав для представництва інтересів держави в суді вивчено стан законності використання земельних ділянок у Біловодському районі Луганської області, в ході якого встановлено факт збереження майна у вигляді земельної ділянки без достатньої правової підстави.

За результатами проведеної перевірки виявлено договір, укладений у 2012 році, який сторонами не зареєстровано у встановленому законом порядку, що підтверджується зібраними прокурором доказами.

Згідно вимог чинного законодавства кожен договір оренди землі підлягає державній реєстрації і на підставі ч. 1 ст. 210 ЦК України,є укладеним з моменту його державної реєстрації. У разі ж відсутності його державної реєстрації договір не є укладеним. Якщо на виконання юридично не укладеного договору стороною передчасно передано майно, між сторонами виникають правовідносини внаслідок набуття, збереження майна без достатньої правової підстави.

Зважаючи на наявність істотних порушень законодавства прокуратурою внесено до Господарського суду Луганської області позовну заяву про повернення у власність держави земельну ділянку площею 72 га,вартістю понад 2 млн. грн., розташовану на території Біловодського району Луганської області за межами населеного пункту.

Незважаючи на те, що провадження у суді тривало майже 2 роки, відповідачем добровільно визнано позовні вимоги прокурора та повернуто вказану земельну ділянку до державної власності. 

Є. Дрєєва, прокурор Біловодського відділу Старобільської місцевої прокуратури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *