Звільнено від кримінальної відповідальності

У вересні поточного року житель одного із сіл Сватівського району добровільно здав вогнепальну зброю поліції.

Встановлено, що сільському жителю вогнепальна рушниця дісталася від попутниці, яку останній підвозив на своєму власному автомобілі та яка, із його слів, нібито залишила сумку із рушницею та набоями до неї у його автомобілі. При цьому, зовнішність попутниці останній описати не зміг.

Попри те, що сільський житель усвідомлював протиправність придбання та  зберігання зазначеної рушниці, після її виявлення у своєму автомобілі він зберігав її декілька днів у багажнику, попередньо підготувавши її до бойового стану.

Зрештою останній, переборовши спокусу залишити рушницю собі, наважився звернувся до місцевого дільничного інспектора поліції та повідомив про намір здати вогнепальну зброю, що й зробив в цей же день.

Враховуючи добровільність дій добросовісної особи сільського жителя, під час розгляду клопотання Сватівського відділу Старобільської місцевої прокуратури Луганської області про звільнення останнього від кримінальної відповідальності на підставі ст. ст. 44, ч. 3 ст. 263 Кримінального кодексу України, Сватівським районним судом Луганської області клопотання задоволено та кримінальне провадження стосовно особи закрито із звільненням  останнього від кримінальної відповідальності.

Зокрема, у зв’язку із наявністю великої кількості зброї, яка може перебувати, в тому числі, у незаконному обігу жителів  нашого району, закликаю осіб, які мають таку зброю, на її добровільну здачу.

Більш докладніше про підстави звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із добровільної здачею зброї зазначено у ст. 44 та ч. 3 ст. 263 Кримінального кодексу України.

А. Ткаченко, прокурор Сватівського відділу Старобільської місцевої прокуратури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *