Надійшла чергова гуманітарна допомога для переселенців з Донбасу

P1040201Як і було обіцяно, під час попереднього візиту до Новопскова  представників польового офісу управління верховного комісару ООН із справ біженців в місті Сєверодонецьк, 28 квітня цього року до нас привезли чергову партію гуманітарної допомоги. На цей раз волонтери ГО «Моя Новопсковщина» та активні мешканці із числа тимчасово переміщених осіб, прийняли 450 комплектів постільної білизни, 450 ковдр та  450 комплектів рушників. Враховуючи попередній досвід, коли одночасно прийшли за допомогою представники із сільських рад і мешканці селища Новопсков, та виникла черга, то цього разу сільські ради району отримали допомогу на переміщених осіб у другій половині дня 28 квітня, а жителі селища Новопсков – з 8 години ранку 29 квітня. Нервування в чергах вдалось  уникнути як першого, так і другого дня.  До сіл було відправлено 336 комплектів:

 • Білолуцька селищна рада – 60,
 • Ганусівська сільська рада – 3,
 • Донцівська сільська рада – 4,
 • Заайдарівська сільська рада – 13,
 • Закотненська сільська рада – 17,
 • Камянська сільська рада – 34,
 • Козлівська сільська рада – 3,
 • Можняківська сільська рада – 17,
 • Новобілянська сільська рада – 50,
 • Новорозсошанська сільська рада – 25,
 • Осинівська сільська рада – 10,
 • Пісківська сільська рада – 30,
 • Рибянцівська сільська рада – 21,
 • Рогівська сільська рада – 14,
 • Танюшівська сільська рада – 35.

До роздачі гуманітарної допомоги в деяких селах долучилися і представники від ГО «Моя Новопсковщина». Це допомогло процес передачі комплектів зробити більш прозорим і чесним. Бо як показує практика, надходять як справедливі нарікання від людей так і такі, які є надуманими. Бо допомога приходить, як правило, в меншій кількості, аніж переміщених осіб.

Уже о 7-30  29 квітня біля пункту роздачі в селищі Новопсков, стояло біля півтора десятки людей, які очікували гуманітарну допомогу.  Було створено дві черги, одна із переміщених осіб, які  допомогу отримували вперше, а інша – з тих, хто вдруге мав отримати. Люди вели себе спокійно, урівноважено і черга просувалася дуже швидко. Так уже о 9 годині було роздано 114 наборів. Але люди потроху продовжували підходили. Наші пояснення, що допомога закінчилася, декого не влаштовували. Вони скаржилися на відсутність донесення до них інформації про надходження допомоги. З цієї причини їм не вдається отримали допомогу уже вдруге. І тоді ми стали записувати їхні телефони з обіцянкою, що наступного разу зателефонуємо їм і вони отримають допомогу в першу чергу. Так в список було записано біля 20  номерів телефонів та їх власників.

Під час роздачі допомоги до нас завітало телебачення із каналу ІРТА.  Хлопці знімали процес роздачі допомоги та взяли декілька інтерв’ю. Дехто із переміщених осіб, з якихось причин, поспішили покинути приміщення, щоб не потрапити до кадру.

Представники польового офісу, дочекавшись усіх відомостей, уже збиралися вирушити  в дорогу, як надійшло повідомлення від іншої групи, яка доправляла допомогу до селища Марківка, що додатково 40 комплектів привезуть в Новопсков. Волонтери негайно зателефонували за залишеними номерами телефонів і запросили людей отримати комплекти наступного дня.

Питання оповіщення переміщених осіб залишається не вирішеним, бо графіків доправлення допомоги не існує та і не може бути. Як правило, волонтери узнають про неї за 2-3 дні. Відомості про тимчасово переміщеним особам є в службі соціального захисту, але така інформація є конфедіційною  і волонтери нею не володіють, та і можливостей до усіх зателефонувати теж не мають. Газети, у Новопскові, виходять один раз на тиждень і не можливо вчасно дати оголошення, і тут стане питання сплати за нього. Тому  переміщеним особам було запропоновано самим  бути активними, згуртуватися і оповіщувати одне одного. Переміщені особи мають бути не тягарем для цього регіону, а додатковим активним людським потенціалом. І це дехто уже чітко розуміє. Деякі активні переселенці уже другий місяць як самі стали волонтерами. Відгукуються на всі запрошення допомогти. Нам без них було б набагато важче. Велика їм подяка за це.

Як запевнили нас представники польового офісу, що ця допомога була не останньою і нам слід чекати наступної. В наш регіон допомога надходить не надто часто. Маємо надію, що так воно і буде, бо люди потребують допомоги. Під час таких ось акцій почуєш від людей скільки жахливих історій про їх життя на окупованій території, що моторошно становиться на душі. Тут їм теж не надто затишно. Всі бажають повернутися додому і практично усі хочуть жити в Україні. Дай, Боже, щоб  їхні сподівання справдились якнайшвидше.

ГО «Моя Новопсковщина»

      P1040202

P1040203

P1040211

P1040212
P1040216             P1040219

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *