Результати роботи мобільних бригад з надання послуг із сексуального та репродуктивного здоров’я, а також боротьби із гендерно зумовленим насильством у Донецькій та Луганській областях

Проект «Відповідь на гострі гуманітарні питання (статеві та репродуктивні потреби) найбільш вразливих жінок та дівчат-підлітків на сході України» було реалізовано протягом червня – грудня 2019 року.

Мета проекту – надання трьома мобільними медичними бригадами Фонду ООН у галузі народонаселення гінекологічної та терапевтичної діагностичної, медико-профілактичної допомоги, забезпечення мінімальним набором медикаментів та засобами контрацепції, зокрема чоловічими кондомами.  Послуги надавалися особам, що мешкають в населених пунктах уздовж всієї лінії розмежування (Бахмутський, Ясинуватський, Волноваський, Торецький райони, місто Авдіївка Донецької області та Станично-Луганський, Новоайдарський, Попаснянський, Троїцький, Міловський райони, місто Щастя Луганської області).  

До складу кожної мобільної бригади входили: лікар-гінеколог, лікар сімейної медицини, медсестра та водій та соціальний працівник. Бригади обладнані портативними електрокардіографами, апаратами для УЗ досліджень у тому числі й гінекологічних. Кожна бригада була забезпечена експрес-тестами для аналізу крові на вміст глюкози, на гепатит В, С та ВІЛ/СНІД. Для проведення аналізу цитологічних досліджень були залучені лабораторії Донецького та Луганського онкологічних диспансерів.

За період реалізації проекту мобільні бригади надали медико-профілактичну допомогу в 253 населених пунктах та провели 18201 лікарських оглядів. З них – 8226 гінекологічних оглядів та 9975 консультацій сімейного лікаря. Серед осіб, що звернулись було 9068 жінок, (жінок віком 15 – 49 років – 2957; жінок віком 60+ років – 4257); 1281 – чоловіків; 280 дітей; 814 осіб з інвалідністю.

Як результат роботи мобільних медичних бригад, місцеві Центри Первинної медико-санітарної допомоги отримали попередні заключення стосовно захворювань, що пов’язані з репродуктивним здоров’ям: матково-вагінальний пролапс – 953; запальні захворювання тазових органів – 956; фіброміома матки – 800; захворювання шийки матки – 397; захворювання молочної залози – 796. Захворювання, що не пов’язані з репродуктивним здоров’ям: серцево-судинні захворювання – 6007; цукровий діабет – 668; захворювання шлунково-кишкового тракту – 3175; захворювання щитовидної залози та інші ендокринні захворювання – 1293; захворювання респіраторної системи – 341; урологічні захворювання – 2110; неврологічні захворювання – 628.

Ураховуючи потребу жінок в гінекологічних операційних втручаннях, 70% яких пов’язані в основному з важкими випадками матково-вагінального пролапсу, Фондом ООН у галузі народонаселення додатково було залучено кваліфікованого хірурга-гінеколога. На базі Попаснянської районної лікарні було проведено 27 гінекологічних операцій. Загалом, близько 7% оглянутих мобільними бригадами жінок потребують оперативного лікування гінекологічної патології.

У рамках проекту медичним закладам вищезгаданих районів, перинатальним центрам та пологовим будинкам м. Маріуполя, Краматорська, Покровська, Костянтинівки, Сєвєродонецька,  Лисичанська, Рубіжного, Старобільська та Біловодська була надана гуманітарна допомога вартістю біля 200 тисяч доларів США у вигляді медичних наборів UNFPA які містять ліки, хірургічний інструментарій та витратні матеріали для медичної допомоги з репродуктивного здоров’я, ведення нормальних та ускладнених пологів, зокрема 1500 операцій кесаревого розтину. 

Для підвищення рівня профілактики захворювань, що передаються статевим шляхом та ВІЛ, 1,6 млн чоловічих презервативів було надано центрам соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, центрам з профілактики та боротьби із СНІДом та іншим лікувально-профілактичним закладам Донецької та Луганської областей.

Крім того, було підготовлено 357 робітників первинної та вторинної медико-санітарної допомоги з метою вдосконалення знань, та підвищення потенціалу спеціалістів з планування та надання невідкладної допомоги у сфері репродуктивного здоров’я, інфекцій, що передаються статевим шляхом, гендерного насильства та особливість потреб та надання послуг жінкам з інвалідністю у сфері репродуктивного здоров’я,

Автори та виконавці проекту – Фонд Народонаселення ООН в Україні, Благодійний Фонд «Здоров’я жінки та планування сім’ї» та Українська Медична Місія за підтримки Департаментів охорони здоров’я Донецької та Луганської обласної військово-цивільних адміністрацій.

Проект реалізовано за кошти – Центрального Фонду реагування на надзвичайні ситуації ООН (CERF).

Поділитися цією новиною в соціальних мережах:
Print this page
Print
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *