Допоможимо всім, чим зможемо

Сигнал SOS надійшов до нас 25 травня 2015 року від волонтера  Володимира із міста Старобільськ.

Він розповів, що в  передмісті тимчасово дислокується один із підрозділів ЗСУ, яким терміново потрібна допомога. Старобільчани декілька днів поспіль самі намагалися допомогти у вирішенні невідкладних питань (навіть на велосипедах жінки возили захисникам борші), але можливостей не вистачає. Ось і  звернулися до новопсковців. Оперативно були підключені всі наші людські волонтерські ресурси і вже 27 травня перший автомобіль, вщерть забитий продуктами харчування,  було направлено до місця дислокації. Зустріли нас, як і завжди буває, тепло.

Хлопцям хотілося  зелених овочів (бо сухпайки, якими їх забезпечила держава, вже набридли), потрібен був пральний порошок, тазки для прання білизни, каністри, бочки для обладнання імпровізованих душів. Особлива увага була прикута до нестачі художніх книжок та інструменту для ремонту техніки. Бригада нещодавно вийшла із під Дебальцевого, тому вся техніка потребувала ремонту. Інструмент та запасні частини, на той момент, були дуже актуальні. Та і побут зовсім не налагоджений. Хлопці наскільки не вибагливі, бо все, що ми привезли «розмели» за декілька хвилин. Часу для спілкування у нас було в обмаль і тому,  занотувавши собі їх побажання і потреби, ми рушили додому. За для цікавості  попросили дати нам їх сухпайок.

Через декілька днів в будинку культури селищної ради Новопскова проходили збори ГО «Моя Новопсковщина», де під час перерви на каву цей сухпайок  дали для дегустування усім бажаючим. Вони скуштували галети, консерви, ознайомилися зі вмістом харчів на добу.

Побачивши все своїми очима, перейнявшись проблемами наших захисників, наступні 2 автомобілі з причепами були споряджені вже 31 травня.  На кошти  меценатів-патріотів придбали відра, тазки, пральний порошок та інші речі.  Небайдужі новопсковці та жителі прилеглих сіл несли інструмент, бочки, каністри, запасні частини, лопати, зелені овочі, картоплю, закрутки. Громадська організація «Моя Новопсковщина» передала раніше зібрані крупи, картоплю та закрутки. Підприємець із села Осиново привіз хліб. Одна родина із Булавинівки дала 5 мішків картоплі та більше 10 літрів молока. Родина із селища газовиків накопала 2 ящика зеленого часнику, який пішов «на улет», дали інструменти, 2 бочки, декілька каністр, молоко і … Всього навіть не запам’ятаєш. Машини з причепами були завантажені і вже через годину виїхали в дорогу. Гроші на бензин – 500 грн. (по 11 л на автомобіль) також виділила ГО «Моя Новопсковщина».  По дорозі один автомобіль зламався і тому виникли додаткові проблеми, але до місця дислокації вояків увесь товар був доставлений.

Цього разу, часу для спілкування у нас було більше, щоб познайомитися з командиром штабу Борисом, хлопцями-героями, які викрали російський танк і з ними сфотографуватися. За імпровізованим столом частували нас супом із сушених волонтерами інгредієнтів. Виявилося дуже смачно. Дали нам  і пакет сушеного борщу. Маю намір почастувати ним своїх волонтерів. За чаєм та розповідями про бої в Дебальцеве, спогадами про близьких та рідних, яких уже давно хлопці не бачили, про побут та дозвілля на війні, швидко минув час. Відео із планшета про бої в Дебальцеве, яке вони показали, ще декілька днів не виходило з голови. Такої правди не побачиш по телебаченню чи в соцмережі.

Тепер стало часто приходить на думку те «мракобесие», яке можна побачити в соцмережах з окупованих територій, де люди славлять окупаційну владу і їх злочинні бандформування, що задаєшся питанням, – а чи варті смерті молодих патріотів заради визволення цих територій? Я розумію, що не всі там однаково думають, але чи варто… А в тім, що нам усім варто допомогти нашим солдатам, які не пропускають російсько-бандитські угрупування на нашу  територію, даючи мирно жити і працювати, – я переконана. Кому подобається життя за межею – хай відвідають фейкові новоутворення.

А. Кравцова, ГО «Моя Новопсковщина»

 P1040451

P1040454

P1040455

P1040466

P1040473

Поділитися цією новиною в соціальних мережах:
Print this page
Print
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *