Неадекват або місцеве «торнадо» в газеті «Перемога»

«Торнадо-Г» – реактивна система залпового вогню, призначена для загальної вогневої підтримки дивізій і бригад, ураження живої сили, бронетехніки і неброньованої техніки, польових укріплень, постановки мінних полів, димових завіс і радіоперешкод, створення осередків загоряння, освітлення поля бою, ведення агітації. Бойові можливості РСЗВ були розширені за рахунок нових касетних снарядів, що дозволяють вражати бронетехніку (пробивають 70-100-мм броні). За ефективністю «Торнадо-Г» перевершує «Град» в 2,5-3 рази. ЗС Росії успішно випробували РСЗВ «Торнадо-Г» в зоні АТО.

 Смерч (з ісп. tornado) – атмосферне явище, що є стрімким воронкоподібним вихором заввишки 1,5 км, який витягується від купчасто-дощової хмари до поверхні води або землі.

 «Непереможна» «Перемога» «нескорених» місцевих депутатів комуно-попівсько-ригівського опоблоку з благословення так званої редакційної колегії газети та найголовнішого редактора надрукувала черговий шедевр «журналістських роздумів» щодо скоєного злочину бійцем батальйону «Торнадо» – статтю «Кому війна, а кому мати рідна» (від приказки, перекладеної з російської – «кому война, а кому мать родна»: мабуть, в редакції так і є!).

 Нагадаю, суть у тому, що тепер колишній військовослужбовець, міліціонер – місцевий житель с. Заайдарівка, який має пофарбований оселедець «під козака», жорстоко повівся зі своєю співмешканкою, при цьому в будинку, де стався злочин, знайдено бойову гранату та коноплю. Побутова бійка, наркоманія, тілесні пошкодження – дуже погано, але ж це ж постійні історії побутових злочинів в районі. А може цій людині потрібен психолог? Пам’ятаєте, афганський синдром у солдат після тієї війни? А може він зрадник і спеціально дискредитує армію? Випадки героїзму на війні – непоодинокі, але й дезертири, зрадники, ґвалтівники, розбійники, мародери також трапляються. Давайте бути чесними!

Якщо журналіст вже взявся обговорювати цю тему, то чому не дав інформації про цю родину з джерел сільської ради, міліції, соціальних служб, місця роботи? Відомості про жінку позитивні – працює в лікарні. Щирі співчуття їй та побажання скоріше повернутись до нормального життя. А злочинця хай буде покарано відповідно до закону!

 Щодо наявності зброї в наших краях, то ми вже повинні звикати та думати про самозахист, бути обережними з чужими людьми та згуртовуватись для захисту самих себе та дітей. Перечитайте та вдумайтесь ще раз – владою вищого рівня у нас є військова адміністрація! Ми живемо на кордоні з державою-агресором та в 100 кілометрах від лінії фронту з неконтрольованим кордоном! Та це окрема тема.

Виникло бажання поміркувати разом з читачем про інше. З статей газети «Перемога», особливо матеріалів головного редактора, в.о. головного редактора, та й подання на сторінках газети та у сесійній залі виступів голови райради, які транслюються і по місцевому радіо, прослідковується постійне вкладання в мізки читачів, слухачів та жителів району (а в своїй більшості – це пенсіонери, жителі сіл, де не всі читають інтернет та мають можливість аналізувати нескінченний потік інформації, через фінансову скруту не передплачують інші друковані видання) теми, що українська армія – це погано, влада повинна «зупинити» війну (цікаво як? та на яких умовах? увесь світ зараз над цим думає, а наші можновладці вважають, що то сама наша влада і створює війну, бо не поступається сепаратистам!), або ж взагалі війни немає, українська влада недолуга, приймає «незаконні» закони, не може організувати надання субсидій та ін. В той же час події в районі подаються, як постійні свята, концерти, здобутки, переживання за ветеранів та ін. Проблем начебто й немає… А як працюють сьогодні швидкі, пожежники, чи вчасно вони потрапляють на місця, де виникає біда, як занепадають села. Давно смертність перевищує народжуваність, а з яких причин? Голова райради бідкався, обговорюючи майбутнє об’єднання громад, подав негативний висновок з цієї новації – об’єднання громад, що дасть громадам наших сіл та селищ користування більшими коштами та збільшення повноважень на місцях. Про це у нас мовчок! Ніззяяя!!! А може оте об’єднання громад і є голкою, де знаходиться кінець царювання декого, може, майбутнє об’єднання громад принесе комусь втрату «корони» та «трону»?

 Читачі повинні зрозуміти – все, що відбувається у місцевій владі – підготовка до майбутніх виборів, а може ще, не дай, Боже, плекають надію на те, до чого закликали на референдумі в травні минулого року? Невже події в «окремих районах Луганщини» нічому нас не навчили? Чи хтось вважає, що він потрібен Росії, що вона не діждеться, коли, нарешті, нас з вами ощасливить? Хіба не зрозуміло, що російська влада руками владних структур Януковича робила нашу країну банкрутом, український народ – своїм робочим бидлом, щоб можна було довести життя людей в Україні до точки кипіння, створити революційну ситуацію, коли можна буде під час хаосу розірвати країну. І для цього Януковичу наказали не підписувати угоду про асоціацію з Євросоюзом, до якої готували країну, побити людей жорстоко в центрі столиці Київської Русі та покинути країну, щоб потім звинувачувати українську владу в «нелигітимності», та під цим приводом – «захисту російськомовних» – приєднати Крим до Росії, потім Донбас. Частково вдалося …

Але я веду до того, що працівник редакції, діючи у вказаному зверху напрямку, а саме – втлумаченні негативу про все, що діється в Україні, використав цю тему, практично побутової сімейної сварки, зайнявши цілу сторінку газети, саме для цього – вкотре озлобити жителів району, очорнити українську армію, владу, підтримати антипатріотичні та проросійські настрої, на яких під’їхати до місцевих виборів восени цього року, де буде остання битва за майбутнє. На «кон» поставлено все – і мораль, і совість.

 Чого варті такі слова (цитую): «… прикриваючись патріотичними гаслами, оголошуючи себе захисниками нас і всієї України, ці вояки інколи виявляються звичайними бандюгами, які заробляють на війні…», або ще – «Доводиться тільки констатувати, що таких неадекватів із початком військових дій стало дуже багато». Питання: чи має моральне право цей журналіст та вся редакційна колегія називати когось до рішення суду бандюгами, неадекватами? А чи можна взагалі газету, що видається за податкові кошти місцевого бюджету, яких не вистачає допомогти нужденним жителям району, назвати адекватною, а тих, хто її готує та використовує в особистих цілях – адекватними? Коли в минулому році на сторінках газети той самий журналіст називав бандитів з автоматами біля приміщення Луганського СБУ «нашими хлопцями», а потім ці «ваші хлопці» розбили Станицю-Луганську, Попасну, Зимогір’я, Кіровськ та інші населені пункти, влаштовували парад страшної військової техніки на улюблених міських вулицях і площах нашого Луганська, травмували, ґвалтували, грабували та вбили тисячі людей, вивезли заводи, призвели до того, що мільйони наших земляків покинули свої домівки, нажите добро і стали біженцями з так званої «лнр». А тепер «газетярі» смакують, який поганий батальйон «Торнадо»! Та ваша газета в тисячу разів страшніша отого торнадівця, бо ви ґвалтуєте мізки людей, вбиваєте та відбираєте у них основне – віру в Перемогу, надію на краще, любов до Батьківщини!

 ProdazhniyeSMIХочеться нагадати так званим журналістам з «Перемоги» – перечитайте, будь ласка, що таке журналістська етика, як ви повинні подавати інформацію, та чи маєте право на особисті коментарі, та ще й в комунальних (не приватних) засобах. Ви звичайні пліткарі! І це часто звучить на сторінках газети, мовляв, «ходять чутки і треба їх розвіяти», а самі їх просто розповсюджуєте!

Останній приклад. Цитую фразу з цієї нещасної публікації про «торнадо» – «Розмови точилися серед людей (яких людей? – авт.) постійно… і …редакція спробувала розібратись і отримати правдиву інформацію з офіційних джерел», і ще «Украинские СМИ опубликовали многочисленные свидетельтва безчинств, которые творили на Луганщине «торнадовцы». Отак! З офіційних джерел України … та російською мовою!? Що ж то за джерело таке? Жодного конкретного джерела не вказано! Отже, все, надруковане за наші з вами кошти, – плітки!

 Шановні земляки, поважайте себе, не допускайте, щоб Вас ошукували, не вірте і не розповсюджуйте плітки, будьте вище всього цього! Говоріть лише про те, що бачили, що з вами особисто трапилось чи з вашими надійними друзями! Інтернет, свобода в засобах інформації – це добре, але там, мабуть, половина правдивої інформації, а половина брехні, та таких же нечесних роздумів та коментарів, багато провокацій. Адже йде інформаційна війна! Окрім того, живемо в час, коли люди просто заробляють на інформаційних технологіях і можливостях, мостять дорогу для себе в майбутнє.

 А в цей самий час Новопсковщина прощалась з Героєм нинішньої війни, жителем с.Булавинівка. Про це ані слова, хоча люди також «говорили». Такі Герої їм, мабуть, не потрібні! Зараз їм потрібні антигерої… Чого тоді варті ваші співчуття у цьому ж номері газети щодо загиблих 8 мільйонів українців у роки Другої світової війни від гітлерівсько-сталінської м’ясорубки. Повний неадекват!

 Слава Україні! Слава Героям! Хай згинуть наші вороги, як роса на сонці! Все буде добре!

 С. Хомутянська, мешканка с. Новопсков

2 comments on “Неадекват або місцеве «торнадо» в газеті «Перемога»
  1. Fenix сказав:

    Я думаю в этой ” Перемоге” сидит в должности гл.редактора – такой себе служака-комуняка, который будет лизать любой власти и дуть под ее ( местной власти ) дудку.
    На бюджетную должность редактора ” Перемоги” – через конкурс, + сайт газеты с материалами и коментами читателей.

  2. Совість сказав:

    Якщо журналісти газети дозволяють собі таку, так би мовити не українську позицію, то куди дивляться наші служби? Хто буде стояти на захисті інтересів держави? Де ви, служби?!!!! Ау!!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *