«Кадри» вирішують все або «что хочу, то ворочу»

Не так давно в Марківській районній раді пройшла чергова сесія. Серед низки питань, які були винесені на депутатський розгляд, були подання голови Марківської райдержадміністрації Черніка В. О. про перейменування районної комунальної газети «Радянське слово» та звільнення головного редактора Бітімєрової І. В. за невідповідність займаній посаді.

Щодо першого подання – все зрозуміло, питання перейменування газети необхідно було підіймати років ще так зо двадцять тому. А то виходить будуємо свою суверенну і незалежну Україну, а з радянським минулим залишаємося.

Багато хто скаже, що ця газета не користується великим попитом. Із року в рік серед мешканців району проводиться примусова передплата на неї. Чому? Та тому, що читати в ній окрім нікрологів та привітань немає чого. А дивитися на численні фото районних керівників на перших шпальтах, читати про честь їм і хвалу, народу набридло. Ніби окрім них немає людей і ніхто нічого не робить.

В часи правління Партії регіонів взагалі стала вісником районних партійців. Була така цензура, що й не намагайся щось висвітлити, якщо інформація йде в розріз з партійною дисципліною.

Хоча газета і є виданням територіальних громад Марківщини та сільські ради повинні оплачувати напечатання в ній регуляторних актів.

Газету перейменовувати необхідно, а підхід до висвітлення життя району  змінити, бо він якийсь однобокуватий.

Щодо питання звільнення головного редактора… Але спочатку, читачу, деякі роз’яснення.

Головний редактор комунальної газети призначається і звільняється  з посади власником, тобто районною радою. Всі умови прийняття, звільнення з посади, оплату праці, права та обов’язки, які виникають між власником та головним редактором під час трудових відносин, висвітлюються в контракті, який укладається між власником та головним редактором.

Контракт не повинен суперечити законодавству та нормативним актам, адже ми з Вами живемо в правовій державі. В державі, у якій приймаються закони та нормативні документи не для краси, а для порядку врегулювання правових відносин. Дійсно є і прогалини в законодавчій базі, але ж виконання Закону обов’язковє для всіх.

Та тільки не для голова Марківської райдержадміністрації Черніка В. О. зі своєю «командою». Мабуть таки  голова про це забув, або не знав, або не хочє знати, що він призначиний на цю посаду державою, яка і приймає ці Закони. А можливо вирішив, що його «величність» живе в самодержавній монархії.

Не може бути такого, що серед чисельної кагорти спеціалістів райдержадміністрації, у когось таки та не виникли  сумніви, щодо правомірності та законності данного подання. Або їм всім байдуже, або голові на всіх  і на Закон також байдуже. Тут головне його бажання…

До подання не надано жодного документу чи обгрунтованого підтвердження про те, чим же саме головний редактор не відповідає  займаній посаді. А ні тобі доповідних записок про не виконання своїх посадових обов’язків чи умов контракту, а ні тобі cамого факту порушення, відповідно і ніяких пояснень головного редактора щодо фактів порушення, тому що їх немає. Не говорячи вже про створення комісії розслідування по факту, як того вимагає законодавство та нормативні документи, які регламентують трудові відносини.

З вище викладеного назріває питання: люди,  кому ми з Вами надаємо право керувати? Як нам з Вами жити далі при таких керівниках?

Добре те, що серед депутатів ради є люди зі здоровим глуздом і подання на розгляд сесії не було прийняте. Але факт залишається фактом.

Мешканці смт.Марківка

9 comments on “«Кадри» вирішують все або «что хочу, то ворочу»
 1. Telepen сказав:

  А конкретніше перечислити мешканців цих фейкових можна чи соромно виступати самій від себе і про себе. Якось перша частина публікація не відповідає іншій, бо Ви ж самі пишите, що “Була така цензура, що й не намагайся щось висвітлити, якщо інформація йде в розріз з партійною дисципліною.” А відкрийте, будь ласка, будь який номер газети за минулий період, кожна пронизана сепаратистськими закликами та рекламою обласних депутатів регіоналів ради, якої вже давно не існує в Луганській області. Та й газета повинна бути народною, бо її читають всі, не тільки регіонали, і засновник її Марківська районна рада, а не Партія регіонів, якій присвячувалася вся газета. Нехай би й витрати на випуск газети та зарплату працівникам редакції оплачувала б Ваша партія, а не з районного бюджету.Одним словом, добре прилаштувалися, а тепер бачте, влада теперішня Вам не така, не по Вашому все.

 2. Telepen сказав:

  “До подання не надано жодного документу чи обгрунтованого підтвердження”, хіба можна говорити неправду, додано цілу папку матеріалів та доказів, які підтверджують не відповідність займаній посаді головного редактора , за свої дії треба відповідати згідно українських Законів, думати та пам’ятати, що вічного нічого не буває, як і чиновників при владі та партій. Влада приходить і відходить, а всім треба залишатися людьми та служити треба народу, а не тим, хто править “балом”. Доправилися, своїми сепаратистськими закликами та діями призвели до війни на Донбасі, до багаточисленних смертей, а тепер хочете здаватися “святими”. Немає в людей довіри до Вас і тепер не буде.

 3. Вася сказав:

  С Черника такой руководитель как с меня балерина. Что за время его правления в районе сделалось? У нас хоть ямочный ремонт дорог есть – нету. Ремонт парка проводится – нет. Создаются новые рабочие места – нет. Ремонт стадиона проводится – нет. У нас молодежи некуда пойти, кроме местных баров. Вот и вся работа – того уволить, этого уволить). А работу делать не нужно, ибо накладно, нужно ехать в область, выбивать денег, доказывать что необходимо. Но зачем проще уволить кого-то и сделать вид бурной деятельности.

 4. Telepen сказав:

  Майже все перераховане стосується селищного голови, а не РДА.Як кажуть, критика не в ту адресу…

 5. Вася сказав:

  Вибачте але що тоді стосується РДА? При Лигуті чи Гнєдку не пам’ятаю був збір коштів та залучення іноземних благодійників для ремонту шкіл, дит садку та інших об’єктів так вони були не патріотами з регіонів. А прийшли патріоти і весь патріотизм показуха вивішування прапора на стовпах для мене не патріотизм)

 6. Совість сказав:

  Давно спостерігаю за діяльністю голови РДА Черніка. Здається людина взагалі не розуміє куди потрапила і що повинна робити. Ні законодавства, ні завдань, ні повноважень, ні обов’язків не знає, а головне – і не хоче знати! Єдиний критерій у нього – це сумнівні поради керівника апарату. А, забула, ще настанови дружини! Тільки вона чомусь ті настанови дає як їм хочеться, а не так, як українське законодавство говорить. Команди, яка б здатна була дійсно працювати і вболівати за район, немає. Та він і не намагається її створити. Пара- трійка приближених осіб, ніби-то патріотів та стільки ж підлабузників, які заглядають у рота та справно хитають головами тоді, коли йому треба. Розумію, що зараз дуже важко вирішувати проблеми, яких дуже-дуже багато! Але ж щось треба робити! А Чернік переймається лише питаннями патріотизму і то, чи переймається, чи створює видимість цієї роботи. Шукає так званих ворогів навкруги себе! А друзі у нього лише ті, хто поділяє його меркантильні інтереси. Справжній патріот свого краю буде об’єднувати людей задля вирішення проблем нашого району, дослуховуватиметься думки людей, якщо ці думки навіть не будуть йому імпонувати, не провокуватиме конфлікти в районі! Здається ця посада, корона, яку він носить вже дуже сильно і давно давить йому на мозок! Шановний Віктору Олександровичу! Все тимчасово в цьому житті! І Ваша посада, і посада Вашої дружини! Є лише одна вічна посада- ЛЮДИНА! Займіть її, негайно!

 7. Жесть сказав:

  Зате в алкаша “команда” була і випити до нестями, і земельки прихопити, і автомобіль прихватити, і гаражик на скору руку змайтрувати там, де іншим дзуски, і навіть ІІ групу інвалідності з переляку зробити, і при тому пожиттєво. Кому ще є такі привілегії в районі, звичайно нікому, бо він як виключення (великий человек). Тільки ось спиртне добре всмоктується і навіть на здорову інвалідність не впливає…, а , мабуть, лікує. Хворі бідкаються, ногами не ходять, але ж за групу треба дуже немало викласти. А тут і за кермом автомобіля, і скутера добре інвалідиться, і в городі справи добре йдуть, а після тяжкої праці і пивце на користь йде, бо мабуть грижу лікує, за яку отримав цю групу.

 8. Ірина сказав:

  Те, що газета “Радянське слово” є газетою радянського слова, це – правда. За роки незалежності України, газета не стала рупором Марківщини. Їй (газеті) байдуже чим живуть мешканці Марківського району, які в них проблеми, як покращити життя марківчанам. А найбільше байдуже головному редактору цієї газети. Найбільше мене вразила байдужа позиція газети “Радянське слово” під час подій навкруги “референдуму”, що “відбувся” 11 травня 2014 року. Навіть, якщо газету закриють зовсім, марківчани цього навіть не помітять. Бо газета “радянське слово” – не засіб масової інформації. Це просто коштовний папір.

 9. Жесть сказав:

  Браво, Ірино,підтримую на всі 100 відсотків! Потрібне нове видання, з новим редактором. Тільки з одним не згоден, якраз навкруги того референдуму було стільки піару та реклами, закликів та звернень, бо тоді якраз був час пік комуністів та регіаналів, які марили підняти російський прапор та скинути призначеного голову РДА. І це було, і це мешканці добре пам’ятають, винні повинні по Закону відповісти за прояви сепаратизму та зраду України!Дуже добре, що знайшлися віддані Україні люди та зупинили їх шаленне бажання захватити владу та створити умови для терористичної атаки.Спасибі демократичним силам та голові РДА за збережений мир на території Марківського району!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *