Злочинність серед неповнолітніх

Протягом 2019 року відмічається зріст підліткової злочинності у Старобільському районі на 61%. Збільшилась кількість неповнолітніх осіб, які вчинили кримінальні правопорушення з 13 до 18 осіб.

Неповнолітні особи переважно скоюють крадіжки у навчальних закладах, магазинах та інших громадських місцях. Предметом крадіжок є мобільні телефони, гроші, продукти харчування та інше майно. Також, неповнолітні спричиняють тілесні ушкодження один одному, порушують правила безпеки дорожнього руху під час керування транспортними засобами, скоюють незаконний обіг наркотичних засобів.

У минулому році за наслідками судового розгляду кримінальних проваджень відносно 5 неповнолітніх осіб винесено обвинувальні вироки та особам призначені кримінальні покарання, 7 звільнені від кримінальної відповідальності у зв’язку з передачею на поруки та зміною обстановки, до 3 неповнолітніх застосовані примусові заходи виховного характеру.

Під час досудового розслідування та судового розгляду кримінальних проваджень відносно неповнолітніх встановлено, що основними причинами та умовами скоєння кримінальних правопорушень неповнолітніми є неналежне виховання з боку батьків, відсутність належного контролю за дозвіллям дітей, вплив соціальних мереж, які відвідують діти.

Потребує активізації робота навчальних закладів району щодо профілактики злочинності серед дітей та підлітків, налагодження співпраці з батьками дітей та соціальними службами району.

Н. Борсенко, прокурор Старобільської місцевої прокуратури

Поділитися цією новиною в соціальних мережах:
Print this page
Print
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *