Обвинувальний вирок стосовно псевдобатюшки-вбивці набрав законної сили

Прокуратура Міловського району на виконання вимог відомчого наказу Генерального прокурора України № 218 від 18.09.2015 надає інформацію суспільно важливого характеру з питань діяльності прокуратури, передусім про результати роботи, які реально сприяли відновленню або зміцненню законності та правопорядку.

Життя людини в нашій державі відповідно до ст. 3 Основного закону – Конституції України є найвищою соціальною цінністю. Кожен злочин, незалежно від його характеру і виду, становить небезпеку для держави і суспільства, торкається інтересів окремих осіб. Однак, напевно, немає нічого більш аморального, антихри-стиянського ніж відібрати життя у людини.

Зусиллями правоохоронних органів Міловського району та суспільства вдається не допускати скоєння умисних вбивств на території Міловщини. Так, протягом останніх 10 років на території Міловського району вчинено лише 3 умисних вбивства осіб. Рівень криміногенної обстановки на 10 тисяч населення є традиційно найнижчим в області. Проте вживання алкогольних напоїв на Новорічні свята 2014 року призвело до ще одного свавільного позбавлення життя людини запрошеним «гостем» із сусідньої держави.

Колегією з трьох професійних суддів Біловодського районного суду Луганської області 15.04.2015 винесено обвинувальний вирок стосовно псевдобатюшки-вбивці громадянина Російської Федерації Бондарь Андрія Васильовича, 1974 року народження, який в стані сп’яніння вчинив умисне вбивство місцевого мешканця села Півнівка Міловського району гр. Р. Вироком суду Бондарь А.В. засуджено за частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу України та призначено покарання у вигляді 8 років позбавлення волі з відбуттям у кримінально-виконавчій установі. Державне обвинувачення у цій кримінальній справі підтримував заступник прокурора Міловського району Євген Сукач. Ухвалою Апеляційного суду Луганської області від 12.06.2015 вирок Біловодського районного суду залишено без змін.

Вироком суду встановлено, що 03 січня 2014 року приблизно о 12-13 годині, більш точного часу встановити не представилося можливим, гр. Бондарь А.В., перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння в с. Півнівка Міловського району Луганської області на вулиці Ю. в будинку № У, який належить Р., під час розпивання алкогольних напоїв з останнім, маючи умисел на вбивство Р. та реалізуючи його, в ході виниклої між ними сварки ножем, який взяв до рук з кухонного столу в будинку, умисно наніс один удар в область лівої бокової поверхні шиї потерпілого, в результаті чого Р впав на підлогу та помер на місці.

Під час судового розгляду одна зі свідків – мешканка села Півнівка П. висловила думку, що в селі люди не вірять, що вбивство міг вчинити Бондарь А.В., він ходив до церкви та представлявся батюшкою.

Однак, мешканцям громади були невідомими важливі сторінки біографії засудженого Бондарь А.В., які в тому числі увійшли до передумов і причин вчинення засудженим цього особливо тяжкого злочину.

А різнобарвність особистості Бондарь А.В. полягає у наступному. Бондарь А.В., уродженець станиці Староминської Ста-роминського району Краснодарського краю Російської Федерації, де і постійно проживав, уже не перший раз постає перед судом та відбував покарання за погрозу вбивством на території Російської Федерації, громадянином якої він є, але належних висновків для себе не зробив, та вчинив вже більш тяжкий та безповоротний за наслідками злочин.

Загалом за період з 2004 по 2013 рік Бондарь А.В. двічі відбував покарання в місцях позбавлення волі на території Російської Федерації за незаконне придбання, зберігання, перевезення, виготовлення без мети збуту наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів в особливо великому розмірі та за погрозу вбивством, 38 разів затримувався і доставлявся до органів внутрішніх справ за вчинення адміністративних правопорушень на території Російської Федерації, найчастіше за вживання наркотичних засобів, психотропних речовин без лікаря, з’явлення в громадському місці в нетверезому стані та висловлювання грубої нецензурної лайки, за порушення громадського порядку. Проте така поведінка не виникла раптово, вона мала послідовний та систематичний характер починаючи з 2004 року і до моменту його затримання 03.01.2014 за підозрою у вчиненні вбивства, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України, тобто протягом останніх десяти років. Не зважаючи на те, що будинок у станиці Староминській Старо-минського району Краснодарського краю РФ, в якому Бондарь А.В. був зареєстрований протягом п’яти останніх років, до його ув’язнення на території України, знаходився в непридатному стані, але він не вживав заходів щодо офіційного працевлаштування, забезпечення стабільного заробітку, відновлення належних побутових умов проживання, налагодження нормального сімейного життя, забезпечення його дитини Г, 2004 року народження, яка народилася в цивільному шлюбі з Ч., з якою обвинувачений проживав близько трьох років до його загартування за першим вироком. Після умовно-дострокового звільнення від покарання за першим вироком, продовжив проживати цивільним шлюбом з Ч. та спільною дитиною. Однак негативні соціальні установки настільки укорінилися у його життя, що він не зміг їх побороти навіть тоді, коли звільнившись умовно-достроково відновив нормальну і повноцінну сім’ю та офіційно працевлаштувався до будівельної фірми, але ці фактори не вберегли його від вчинення нового злочину та чергового арешту за наступним вироком суду. Після відбуття другого терміну ув’язнення, вже спільним шлюбом з родиною не проживав, а продовжив свою деструктивну поведінку, яка призвела його до вчинення умисного вбивства в стані алкогольного сп’яніння вже на території України та до чергового ув’язнення.

Під час судового розгляду уважно та всебічно розглянуті обставини справи, надані сторонами обвинувачення та захисту докази.

Під час судового розгляду обвинуваченого Бондарь А.В. захищало четверо адвокатів, винуватий активно наполягав та доводив свою невинуватість, розгляд справи тривав майже рік, в суді було допитано потерпілу, 14 свідків, 1 експерта, досліджено висновки експертиз, речові докази, письмові документи, 3 слідчі експерименти та лише наприкінці судового розгляду під тиском наданих прокурором неспростовних доказів Бондарь А.В. визнав свою винуватість та розкаявся у вчиненому вбивстві.

Допитані в судовому засіданні свідки показали суду, що засуджений полюбляв оковиту, в стані сп’яніння ставав агресивним, балакучим, нав’язливим та й за матеріалами справи встановлено, що Бондарь А.В. не втрачав можливості хильнути зайвого як стало і в цьому випадку. Напередодні Бондарь А.В. разом з потерпілим та свідками безмірно пиячили, в результаті чого із-за дріб’язкового конфлікту на фоні алкогольної домінанти, Бондарь А.В. позбавив життя свого «товариша» по чарці.

Вчинення цього злочину не в останню чергу спричинено тим, що Бондарь А.В. ніде не працював і зловживав спиртним. На жаль, це у наш час типове явище. Від чарки до злочину – невидима грань.

Причинами й умовами, які сприяли вчиненню вказаного злочину, вважаю недостатню профілактику злочинності органами внутрішніх справ серед осіб, схильних до вживання алкогольних напоїв, недостатню інформаційно-роз’яснювальну роботу органів влади та місцевого самоврядування щодо здорового способу життя людей, віктимну поведінку потерпілого, негативні соціальні установки засудженого Бондарь А.В., його особистість, риси характеру, життєві переконання щодо способу життя.

З урахуванням викладеного, закликаю громадян до здорового способу життя та до виваженої поведінки у побуті, в разі небезпеки або загрози порушення їх прав і законних інтересів, негайно звертатися до правоохоронних органів.

Є. Сукач, заступник прокурора Міловського району

Джерело: Міловська районна газета “Слово хлібороба”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *