Місцевою прокуратурою направлено до суду обвинувальний акт про кримінальне корупційне правопорушення

За результатами досудового розслідування у кримінальному провадженні про корупційне правопорушення прокурором місцевої прокуратури затверджено та спрямовано до суду обвинувальний акт за ч. 1 ст. 369 КК України (пропозиція та  надання неправомірної вигоди службовій особі).

Так, досудовим розслідуванням встановлено, що місцевого мешканця було запрошено до Старобільського ВП ГУНП України в Луганській області для дачі пояснень за фактом незаконного обігу наркотичних засобів, який з’явився до поліції разом зі своїм батьком.

Знаходячись в приміщенні відділу поліції, розуміючи, що за вказане кримінальне правопорушення передбачена кримінальна відповідальність та усвідомлюючи при цьому, що працівник поліції, який опитував його сина, є посадовою особою Національної поліції України та одночасно представником влади, який наділений повноваженнями з виявлення кримінальних правопорушень, 38-річний чоловік запропонував та надав вказаному працівнику поліції неправомірну вигоду в розмірі 1 000 гривень за невчинення будь-якої дії щодо документування протиправних дій його сина за фактом незаконного обігу наркотичних засобів.

Зазначені протиправні дії своєчасно виявлені та припинені співробітником поліції, який керуючись вимогами закону та власними переконаннями, повідомив про вказаний факт керівництву Старобільського ВП ГУНП України в Луганській області.

В подальшому, під час проведення огляду місця події на столі у приміщенні кімнати прийому громадян Старобільського відділу поліції, в якому відбувалось спілкування працівника поліції з вищевказаними особами, слідчим поліції було виявлено та вилучено грошові кошти в сумі 1 000  гривень, які особа при вищевказаних обставинах надала службовій особі правоохоронного органу в якості неправомірної вигоди (хабара).

Довідково: санкція ч. 1 ст. 369 КК України передбачає покарання у виді штрафу у розмірі від п’ятисот до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8 500 гривень  до  12 750 гривень) або обмеженням волі від двох до чотирьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Н. Куліш, прокурор Старобільської місцевої прокуратури

Поділитися цією новиною в соціальних мережах:
Print this page
Print
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *