Вибір зроблено…

В цьому році практично вперше, не враховуючи, що раніш представляла у виборчому процесі славнозвісний адмінресурс, приймала участь у виборах та являюсь секретарем районної виборчої комісії.   Дізналась багато про вибори та основне, про що можу констатувати – в цих виборах у виборчий процес на рівні району ніхто не втручався.

Перечитала останні матеріали  нашої «улюблениці» – газети «Перемога» щодо виборчих перегонів і знову вважаю, що не можна мовчати. Використання комунального закладу, яке належить громадам району знову, вкотре, використовується районним начальством в особистих цілях. Ми не повинні мовчати! Влада повинна чути голос виборців, голос власника – народу!

Але по черзі. Вибори в цьому році в нашому районі особливі. Ми не обирали обласну раду як інші  області України. Повноваження  Обласної  ради наразі виконує Луганська обласна військово-цивільна адміністрація. Я вважаю, що це результат діяльності обласної ради останнього скликання – доведення до воєнного стану чи антитерористичної операції в області. Це – наслідок діяльності і наших обласних депутатів, і представників районної влади, це  наслідок за політизованості влади . Політикою нам «замилювали очі», щоб ми не бачили місцевих проблем.

Черговий «бенефіс» колишнього голови районної ради тому яскравий приклад ( стаття «Вибори без вибору  газета «Перемога» від 23 жовтня 2015 року). В ній голова дозволив собі говорити про що бажає і про кого хоче. Він марить великою політикою, дає оцінки усім без розбору. Кому це потрібно? А ми хотіли б чути, що робити з проблемами в районі, адже їх купа і ніякі вихваляння про зроблене їх не перекриють. Що саме страшніше, що голова ради взагалі не вважав людей району, окрім своїх вірних регіоналів, достойними бути обраними та працювати на благо людей. Так і сказав – вибори без вибору. В перекладі на просту мову  це означає, що народні кошти лише його команда може витратити ефективно і з найбільшою користю. Користю для кого!? Хай у кожного буде своя відповідь…

Ще краще написала О.В. Ярова –Тараш у тій же газеті, що якщо «плюють у спину , то значить ти попереду!» Ось така культура у «кращих» представників району! Свій рівень «висоти» чи віддаленості оцінювати та вимірювати, вибачте,  плювками!

Шановні нові депутати  нової влади! Не допустіть проведення антитерористичних операцій на нашій території, не вихваляйтесь за свої досягнення, не діліть людей на своїх та чужих, не використовуйте газету у своїй саморекламі  і хай нікому не захочеться плювати у вашу сторону під будь–яким кутом. Вирішуйте проблеми району спільно, нам нічого вже ділити.

Прийшовши у владу, і виходячи з неї, по закінченню терміну повноважень ви повинні доповісти в першу чергу, що за час  керівництва районом кількість населення збільшилась чи зменшилась, чи збільшилась кількість робочих місць, підприємців та підприємств, чи збільшився бюджет району внаслідок росту виробництва, чи збільшилась середня заробітна плата, чи стало кращим  медичне та соціальне забезпечення, чи покращились настрої у суспільстві, чи стали ми впевненішими у майбутньому.  Організовуйте соціальні опитування, проводьте відкриті засідання сесій, круглі столи та інші можливості спілкування з народом.

Та ще про вибори. Вони здійснювались за новим законом, який було прийнято у серпні місяці. Вже у вересні розпочала роботу районна виборча комісія, до якої увійшли представники різних партій: партії «Укроп», «Опозиційного блоку», Блоку Петра Порошенка «Солідарність», Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», «Наш край». У виборчих перегонах в нашому районі брали участь 4 партії, назви яких ви бачили в бюлетенях. Дійсно людям було важко вибирати між назвою партії, першим кандидатом та кандидатом у депутати. Це відбувалось вперше – голосування за відкритими партійними списками, де вказана партія та її представники в  районі.

У виборчих бюлетенях 30 відсотків кандидатів були жінки – це також новина цього закону, наближаємось до європейських вимог – гендерної рівності чоловіків та жінок.

В Новопсковській об’єднаній громаді відбувались перші вибори селищного голови та депутатів об’єднаної громади.  Можливо були якісь непорозуміння під час виборів але, сподіваємось, що громада, об’єднавшись, стане сильнішою.

Вважаю, що у виборчі комісії повинні йти люди, в першу чергу, з громадською свідомістю, з відповідальністю перед виборцями та за кінцевий результат. Таких людей необхідно періодично навчати, щоб були навики роботи у виборах або переходити до сучасних методів голосування, не паперових, а електронних. Можливо на електронних виборах свій голос та вибір, нарешті, продемонструє молодь.

Що стосується партійності. Голосувати треба було за партії та й у виборчих  комісіях усі керівні посади займали «партійці. Отже, за якість проведення виборів несуть відповідальність партії.

Об’єднання людей в партії перед  виборами необхідно, мабуть, для того, щоб мати соціологічні уявлення про настрої людей, про зміни цих настроїв.

Аналізуючи отримані результати по голосуванню за партії відслідковується така картина – за «Опозиційний блок» голосували більше у сільській місцевості, в селищі Новопсков та прилеглих селах, де було багато  офіційних спостерігачів, процент голосів за Блок Петра Порошенка «Солідарність» та «Батьківщину» був більший, у порівнянні з іншими  селами. Мабуть тут люди ще чекають радикальних та швидких змін.

Досить непоганий результат отримала партія «Наш край», яка була утворена  напередодні виборів. Вважаю, що за цю партію голосували помірковані люди, які також бажають змін, задекларованих нинішньою верхівкою влади в Україні.

Аналізуючи якісний склад депутатів, видно, що люди віддавали перевагу фермерам, людям від землі або відомим особистостям з того чи іншого населеного пункту, щоб вони відстоювали інтереси цих сіл. Але варто сказати, що   до складу районної ради пройшли депутати, які набрали найбільшу кількість голосів в партійному списку, тому стара уява – депутат від територіального округу – відпадає. На сьогодні у нас депутати ради – від партій! Наприклад, в партії «Опозиційний блок» відбулося 5 відмов обраних депутатів від депутатських мандатів і вони дали дорогу наступним за черговістю депутатам, які мали менший рейтинг серед виборців. Але ця  партія зберігає за собою 16 депутатських мандатів. Жодної відмови від депутатських мандатів не було в інших партіях, які подолали п’ятипроцентний барֹ’єр та пройшли до ради. Партія Блок Петра Порошенка має 7 мандатів, партія «Батьківщина»- 4 мандати, партія « Наш край»- 7 мандатів.

Хочеться побажати новообраним депутатам вирішувати проблеми людей та району з таким же натхненням, силою та наполегливістю, яка була під час виборчих перегонів у боротьбі за владу. Хочеться вірити, що Ви боролись за владу для того, щоб змінити життя більшості людей району  на краще, а не заради  задоволення власних амбіцій.

С.І. Хомутянська, житель смт. Новопсков

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *