Спілкуються і розвивають творчість

миротворча школа

Одним з проектів, що реалізує ГО «Моя Новопсковщина», є співпраця з «Українською миротворчою школою», котра в свою чергу є проектом коаліції громадських організацій, що підтримується фінансово Посольством Великої Британії в Україні. Все це заради інтеграції внутрішньо переміщених осіб в громаду Новопсковщини.


– Нам хотілося створити такий собі клуб, де б могли збиратися і місцеві жителі, і люди, які через ведення бойових дій у Луганській та Донецькій областях полишили домівки, – розповіла Олена Юріївна Романенко, член ГО «Моя Новопсковщина». – Вони пережили чимало потрясінь, зруйновані їхні родинні, сусідські, виробничі зв’язки. Хотілося б, щоб вони могли адаптуватися на новому місці проживання і свій вільний час проводити з користю, цікаво. Щоб тут вони могли обговорювати свої проблеми, порадитися з тих чи інших питань.


На даний час двічі на тиждень ми збираємося у Новопсковському краєзнавчому музеї. Від «Української миротворчої школи» отримали фінансування. Це дозволило нам придбати матеріали для занять творчістю: тканину, нитки, бісер, п’яльця. Запросили провести майстер-класи гарних рукодільниць: Людмилу Михайлівну Тесленко та Віру Миколаївну Гнатенко. Наукові співробітники музею готують для учасників клубу тематичні екскурсії про традиції вишивання на Слобожанщині та орнаменти. Плануємо влаштувати виставку робіт учасників клубу.


Віра Миколаївна Гнатенко на заняття прийшла у гарній сукні, яку власноруч вишила. Майстриня розповіла, що живе у с.Піски з 1978 року. А родом з Краснодонського району. Серед її предків були гарні ремесленники. Прадіда поважали як доброго швеця, він шив чоботи, бабуся була відомою швачкою. Перші уроки з вишивки від неї і отримала. А Віра Миколаївна свої знання передала доньці.


Під керівництвом В.М. Гнатенко учасниці клубу навчилися вишивати хрестиком та бісером, а Л.М. Тесленко навчатиме вишивати гладдю.