Гостинці на фронт з нагоди дня Святого Миколая

P1040934Як і минулого року, до дня Святого Миколая гостинці від жителів Новопсковського району попрямували на нульові блокпости в район с. Трьохізбенка, м. Золоте та на ті, що поблизу Бахмутського шляху. Дорога була далека, проїхали біля 450 км розбитими війною та безгосподарністю дорогами. Проїжджаючи Трьохізбенкою, зустріли жителів, які отримували вугілля для опалення від благодійних організацій.

На кошти, що надали патріотично налаштовані жителі району, для бійців нами були придбані балаклави, теплі рукавички на суму 1900 грн. На 1300 грн. були закуплені деякі продукти для приготування салатів та для випічки. Майже 700 грн. витратили на пальне. Запчастини, масло та 20 л бензину для бензопил, чай, печиво, сухарі, пряники, цукерки, 10 буханок хліба та 15 літрів дизельного пального надали приватні підприємці. До двох сотень банок домашньої консервації, мед, сало, яблука, відра квашеної капусти, картоплю та свіжі овочі звозили та зносили жителі всього району. Школярі написали листівки та приготували малюнки. Наші небайдужі жіночки пекли пироги, булки, пиріжки, піци, котлети, готували салати, плели та купували теплі носки.

Послугу з доставки продуктів та речей люб’язно зголосився надати небайдужий, патріотично налаштований житель селища Новопсков Ковальов Сергій на власному автомобілі, а супроводжувала гостинці, разом зі мною, волонтер зі стажем та нове обличчя в Новопсковській районній раді, депутат Алла Ковальова.

Наш волонтерський «десант» бійці Збройних сил України, Національної гвардії та прикордонники зустрічали радо та з вдячністю. Показували свої бліндажі, окопи, пристосовані побутові та господарчі приміщення. А навкруги видно вирви від вибухів, розбиті позиції, посічені осколками дерева. Зовсім поруч позиції ворога, з яких кожної ночі ведуться обстріли. Хлопці запевнили, що за нашим «десантом» зараз спостерігають з протилежної сторони снайпери. На щастя, під час цього візиту, на позиціях було тихо. Солдати розповідали про своє життя на війні, побутові умови та висловлювали надію про мир в рідній Україні. На цих позиціях деякі хлопці стоять уже рік без ротації, а деякі – до півроку. Це як раз ті блокпости, де загинув наш земляк Олександр Ліверин та одногрупник однієї із новопсковських волонтерів – Євген Чорний. Разом із бійцями ми згадали та вшанували усіх загиблих на цих позиціях. А несуть службу тут сини з усіх куточків нашої Батьківщини: зі Львова, Рівненщини, Одещини, Дніпропетровщини, Харківщини, Луганщини, Донеччини, Київщини.

Дехто із бійців не так тягнулися до теплих речей та смаколиків, як до дитячих листівок та малюнків і зразу починали їх передивлятися та читати. Один із них сміючись сказав: «Піду почитаю листівки та поплачу, бо дома залишилася така ж маленька донька».

Вам, дорогі односельці, від наших захисників вітання з Новорічними святами, подяка за турботу та небайдужість. Майже ніхто із них не знає Новопскова, вони навіть не уявляють де він знаходиться, але коли дізнаються, то радіють, що небайдужі люди є у всіх куточках нашої країни.

До цієї благодійної акції долучилися Новопсковська та Можняківська загальноосвітні школи, а також підприємці та сім’ї: Ковальових, Гриб, Мирошник, Базалєєвих, Каплунових, Лінник, Татарченко, Шульга, Лопатіних, Верховод, Закутько, Півень, Рідченко та багато інших.

                                                                                     А. Кравцова, волонтер

P1040933

P1040931

IMG_1230

IMG_1228

IMG_1217

Поділитися цією новиною в соціальних мережах:
Print this page
Print
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *