Звільнення від кримінальної відповідальності за незаконне поводження зі зброєю чи боєприпасами

Досить поширеними є факти вчинення жителями Новопсковського району кримінальних правопорушень, передбачених статтею 263 Кримінального кодексу України, а саме носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу. Досить часто громадяни не розуміють, що, підбираючи знайдені ними, зброю, набої чи інші боєприпаси вони вчиняють тяжкий злочин, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

Разом з тим, відповідно до  положення ч. 3 ст. 263 КК України особа, яка добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої, звільняється від кримінальної відповідальності. Так, з початку року, Новопсковським відділом Старобільської місцевої прокуратури скеровано до суду 4 клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності на підставі ч. 3 ст. 263 КК України.

Також нагадуємо, що особи, які добровільно здають мисливську вогнепальну, холодну, газову зброю, у подальшому, після перевірки та оформлення відповідних документів, можуть зареєструвати цю зброю в особисту власність і використовувати її на законних підставах.

І. Губан, прокурор Новопсковського відділу

Поділитися цією новиною в соціальних мережах:
Print this page
Print
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *