Несплата аліментів – болюча проблема для багатьох сімей Новопсковського району

Усім відомо, що батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Цей обов’язок закріплено в Конституції України та в Сімейному кодексі України. Конвенція ООН про права дитини, яка діє на території України, визначила право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Презюмується, що поки чоловік і жінка живуть у шлюбі, вони спільними коштами і зусиллями забезпечують усі вказані потреби дитини. Щойно ж дитина залишається на утриманні одного з батьків, одразу постає питання про виконання другим із батьків своїх обов’язків. Несплата аліментів – болюча проблема для багатьох українських сімей.

Так, упродовж І кварталу 2020 року, Новопсковським відділом Старобільської місцевої прокуратури спрямовано до суду обвинувальні акти стосовно трьох мешканців Новопсковського району,  у кримінальних провадженнях за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 164 КК України (злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів). Наразі триває судовий розгляд зазначених кримінальних проваджень.

Таким чином, Новопсковським відділом Старобільської місцевої прокуратури здійснюється захист прав і свобод неповнолітньої особи.

О. Білик, ювенальний прокурор Новопсковського відділу

Поділитися цією новиною в соціальних мережах:
Print this page
Print
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *