Підозрілі предмети, або яку небезпеку несуть вибухові пристрої, знайдені Вами на вулиці

Будьте обережні з предметами, які Ви знаходите на вулиці, в під’їзді чи в іншому місці, особливо, якщо Ви не знаєте їх призначення, бо вони можуть виявитись вибухонебезпечними.

Знайдений Вами предмет може принести багато горя  Вашій родині!

До речі, знайти сьогодні «небезпечну іграшку» через проведення на частині території Донецької і Луганської областей нашої країни АТО, можна практично скрізь: в лісі, в старому окопі, на свіжозораному полі, на власному городі і навіть на вулицях міст.

Крім того, нажаль, до сьогоднішнього дня багато людей гинуть, особливо дітей, підірвавшись на іржавому металі Великої Вітчизняної війни.

Один із таких сумних випадків стався в Новопсковському районі в грудні 2015 року. Так, телефоном до чергової частини Новопсковського відділу поліції ГУНП в Луганській області надійшло повідомлення про те, що в селі Піски Новопсковського району Луганської області відбувся вибух невідомого предмету внаслідок чого є постраждалі.

В результаті виїзду на місце події слідчо-оперативної групи Новопсковського ВП та начальника Новопсковського відділу Старобільської місцевої прокуратури (на той час в.о. прокурора Новопсковського району) встановлено, що два брати перебували на території двору, який належить їх знайомому, та допомогали ремонтувати його автомобіль.

Під час ремонту один із братів для того, щоб вибивати певні деталі автомобіля, використовував металевий предмет циліндричної форми, який багато років тому знайшов в себе на городі. Під час використання зазначеного металевого предмета стався вибух, внаслідок чого чоловік був смертельно травмований та помер на місці. Інші чоловіки були травмовані, однак залишилися живими.

В ході огляду території вказаного двору та домоволодіння виявлено 11 металевих фрагментів від розірваного предмету, які спрямовано на експертизу. Висновок експертизи ще не готовий, однак за попередніми даними, предмет, знайдений братами багато років тому, був вибухонебезпечним та залишався в місці, де його знайшли ще з часів Другої світової війни.

Відомості про вищевказане кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. На цей час слідчі дії тривають.

У ході досудового розслідування будуть встановлені всі обставини справи, однак, чоловіка, який загинув в результаті вибуху вже не повернеш!

Тому, якщо ви виявили невідомий предмет не чіпайте, не пересувайте, не розкривайте виявлений предмет; зафіксуйте час виявлення предмету; намагайтеся зробити усе можливе, щоб люди відійшли якнайдалі від знахідки; обов’язково дочекайтеся прибуття оперативно-слідчої групи (ви є дуже важливим свідком).

Пам’ятайте: зовнішній вигляд предмету може приховувати його справжнє призначення. Для камуфляжу вибухових пристроїв використовуються звичайнісінькі побутові предмети: сумки, пакети, коробки, іграшки тощо.

Не робіть самостійно жодних дій зі знахідками або підозрілими предметами, які можуть виявитися вибуховими пристроями – це може призвести до вибуху, численних жертв і руйнувань та принести горе у Ваші родини.

Роз’ясніть дітям, що будь-який предмет, знайдений на вулиці або в під’їзді, може бути небезпечним!!!

Начальник Новопсковського відділу

Старобільської місцевої прокуратури

Луганської області

А.О. Великоцький

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *