Хрещенська вода солдатам

P1040990

Поїздка на фронт планувалася заздалегідь і була вона приурочена святу Хрещення Господнє або Святому Водохрещу, яке збігається зі святом Богоявлення. В цей день кожен намагається випити хоч ковток свяченої води, а якщо є можливість то й самому побувати у храмі під час Богослужіння, а дехто  ще й  скупатися у відкритій водоймі. Хрещенська вода – цілюща, вона зберігається протягом року на випадок поранення або тяжкої хвороби. А ось наші захисники на нульових блокпостах не мають такої змоги, тому освячену воду ми повезли їм на позиції. Жіночки Таїса та Євдокія приготували п’ятилітрові ємності з Хрещенською водою і 19 січня  разом з теплими речами, смаколиками, листами  та малюнками цю воду було доправлено на передову.

P1040991

Так як з кожною наступною поїздкою все важче збирати благодійну допомогу, то у нас був сумнів, чи зберемо достатньо допомоги, щоб не гнати в далеку дорогу напівпустий автомобіль. Наші перестороги були завчасні. Напередодні поїздки автомобілі з усього району потягнулися до місця збору допомоги. Тут були і пакунки з носками, устілками в чоботи, теплими речами, закрутками, цукерками, печивом, випічкою. Пізно увечері із Білолуцька привезли м’ясо щойно забитої козлятини. Деякі посилки були запаковані, а на них виведені щирі слова подяки та поздоровлення зі святом. Наша місцева поетеса передала підбірку своїх віршів. У деяких посилках були малесенькі іконки та молитви. Одна посилка була зі смаженим насінням, інша з сушеними яблуками. Ірина Б.  закупила набір ліків. На одній із запакованих посилок був напис «Для збереження імунітету». Ольга із Білолуцька привезла декілька посилок із овочевими закрутками та банки з м’ясними консервами. Учасники хору «Слобожани» зібрали  трав’яні чаї від застуди, соки. Риб’янчанська сільська рада зібрала та передали посилку овочевих закруток. Працівники Новопсковського РЕМ закупили чай, каву, печиво, цукерки та інше. Висловлюємо подяку працівникам Пенсійного фонду, керівнику районної бібліотеки. Усіх волонтерів навіть важко згадати. Деякі посилки були від анонімних благочинників. Завчасно прошу вибачення, якщо не всіх назвала. Якщо ви залишали свої телефони в листах до захисників, то я впевнена, що вони самі вам зателефонують та подякують.

Під час новорічних свят на концертах, що проходили в районному та селищному будинках культури, волонтерською групою  були зібрані кошти для бійців АТО в сумі 1 300 та 423 грн. На ці кошти волонтер Ковальова А. замовила 33 пари флісових рукавичок для бійців на суму 1 000 грн., а на решту  грошей були куплені: ковбаса, м’ясо, майонез, яйця для салатів, піцци та котлет. Ірина, Алла, Оксана, Людмила, Таїса, Тетяна, Євдокія, Наталя та ще багато жіночок долучились до приготування  смачних страв.  Діти зі шкіл району передали малюнки та 3 маскувальних сітки, які з нетерпінням чекали на передовій. На кошти від Сергія М. була куплена пара чобіт. Крім того він купив сокиру та колун для заготівлі дров.  Десять метрів утеплювача для бліндажу передала підприємець Тамара Ч. Плівку, чоботи, робочі рукавиці та дещо з продуктів харчування відвезли до солдатів, що стоять у Старобільському районі. Решту допомоги в місто Золоте до прикордонників та бійців ЗСУ доправив наш постійний та надійний партнер у волонтерській роботі Бондар О.О. на власному автомобілі. З пальним (20 л бензину) допоміг  Микола С.  Ось так, зусиллями усієї  громади, автомобіль був повністю завантажений. Як визначив водій, було біля півтони допомоги.

Але не все можна виміряти тонами чи гривнями. Чим  виміряти ті слова, що були написані в листах та віршах до наших захисників? Чим виміряти щирі слова подяки від дітей? Чим виміряти той час, коли  літні жінки плели теплі носки та светри для своїх синочків? Всі ці зусилля варті, бо наші захисники були вдячні небайдужості, чуйності,  щедрості жителів Новопсковщини. Вони тепер уже знають де знаходиться Новопсков. Доводилось неодноразово чути від хлопців, що Луганщина більш привітніша, чим Донеччина. І це говорили солдати як із Сумщини чи Одещини так і зі Львівщини чи Волині. Так, це приємно чути, бо вони пам’ятають, як дехто із сходу України кидалися під українські танки, відкриваючи дорогу російським. Але розуміння цілісності України бере верх і все більше людей розуміють недолугість «фейкових народних республік». Нашим захисникам важливо знати, що їх підтримують люди на сході України, що вони недарма гинуть на передових рубіжах, під час  так званої «тиші», що вони вчинили вірно, коли не ховалися від мобілізації і до кінця виконали свій обов’язок перед країною та своєю родиною. Закиди деяких жителів, що винні в продовженні війни волонтери, які підтримують вояків, не варті жодних розмов. Ми не можемо напряму впливати на владу в Києві, але кинути напризволяще своїх дітей на війні не маємо жодного морального права. Я повністю згідна з висловом одного із бійців, який, відповідаючи на запитання, щодо сенсу знаходження його на війні, відповів: «Я тут для того, щоб не зустріти ворога на порозі своєї хати, де живуть мої діти, в спідньому одязі». Не розумію я і тих, яким все одно, хто буде господарем на нашій землі. Для них важливіше сьогодні мати пачку гречки, чим гідне, вільне майбутнє дітей та онуків у соборній, європейській Україні. Ці люди спогадами лишилися у Радянському Союзі, не розуміючи примарність цих сподівань.

Хай свята вода, яка вчасно була доправлена до передової, береже наших захисників від куль, снарядів, гранат, розтяжок. Повертайтеся живими в свої сім’ї, де вас чекають діти, батьки, дружини та вся рідня. А ми всі разом будемо 24 години на добу працювати на нашу спільну перемогу.

А. Кравцова, волонтер ГО «Моя Новопсковщина»

Поділитися цією новиною в соціальних мережах:
Print this page
Print
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
One comment on “Хрещенська вода солдатам

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *