Громадська організація “Моя Новопсковщина” починає роботу над новим проектом Данської Ради в справах біженців

Exif_JPEG_420

«Моя Новопсковщина» розпочала роботу над новим проектом, ініційованим Данською Радою в справах біженців . У складі цієї організації, започаткованій у 1956 році, існує окрема структура – Данська група розмінування (ДГР). Вона діє з 1997 року на основі громадянського суспільства за заборону протипіхотних мін, як неприйнятної та негуманної зброї. ДГР заслужила широке визнання як організація, що виробляє ефективні рішення, які орієнтовані на інтереси громад, рішення проблем безпеки людей через міни та інші вибухонебезпечні рештки війни. Організація має 16 років досвіду в проведенні операцій по розмінуванню, обстеженню та знешкодженню вибухонебезпечних предметів та інформуванню стосовно мінної безпеки.

З лютого 2015 року Данська Рада біженців та Дитячій Фонд ООН реалізовують проект з інформування про мінну небезпеку на Донбасі. Його мета – зменшення рівня небезпеки та створення умов для безпечного життя цивільного населення. Проект включає навчальні та тренувальні ініціативи, спрямовані на збільшення обізнаності щодо загроз шляхом поширення знань про існуючі ризики та посилення мотивації для безпечної поведінки дітей і їх батьків, що мешкають у Донбасі.

Проектом передбачена діяльність у трьох напрямках. Передусім, це опитування стосовно обізнаності, ставлення та поведінки населення до ризиків для дітей з подальшою розробкою ініціатив щодо інформації про розмінування відповідно до їх потреб. Діяльність у цьому напрямку мала місце у березні-квітні 2015 року. Далі планується участь активістів організації у триденному тренінгу для підготовки інструкторів з мінної безпеки для розповсюдження інформації про можливі небезпеки. Реалізація цієї  частини програми продовжується згідно із затвердженим графіком. Нарешті, буде розповсюджуватись публічна інформація про небезпеку мін та боєприпасів, які не вибухнули, за допомогою інноваційних технологій та відповідних інструкцій серед громадян, що потерпіли від конфлікту.

Проектом, що триватиме три місяці,  заплановано задіяти п’ять районів Луганської області. Для його реалізації будуть направлені на навчання волонтери з цих районів. Разом вони будуть відвідувати сільські ради, збори громадян, навчальні заклади, тощо.

DRC-DDGГромадська організація “Моя Новопсковщина” виступає кеоординатором в реалізації данного проекту. Про хід виконання зазначеного проекту ми будемо звітувати перед Данською Радою з прав біженців та в засобах масової інформації.

ГО “Моя Новопсковщина”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *