Старобільською місцевою прокуратурою відкрито кримінальні провадження по злочинам, пов’язаним з проведенням проміжних виборів народних депутатів України в одномандатному ВО № 114

Біловодським, Новопсковським та Міловським відділами Старобільської місцевої прокуратури здійснюється процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях про злочини, пов’язані з проведенням проміжних виборів народних депутатів України в одномандатному виборчому окрузі № 114.

Під час проведення виборів до місцевих відділів поліції надійшло 97 заяв та повідомлень, пов’язаних з виборчим процесом. З числа зареєстрованих повідомлень відомості про вчинення 13 кримінальних правопорушень внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Безпосередньо щодо кримінальних правопорушень проти виборчих прав громадян розпочато 8 кримінальних проваджень. З них 4 за статтею 157 КК України (перешкоджання здійсненню виборчого права, роботі членів виборчих комісій), у тому числі неправдиве повідомлення про смерть одного з кандидатів та побиття голови окружної виборчої комісії, 2 – за статтею 160 КК України (підкуп виборців), 2 – за ст. 158-1 КК України (голосування виборцем більше ніж один раз).

Крім того, розпочато 5 кримінальних проваджень за фактами інших злочинів, пов’язаних із виборчим процесом, а саме підроблення документів та їх подальше використання, виготовлення підроблених грошових купюр, які розповсюджувались із агітаційними листівками, крадіжка передвиборчого банеру тощо.

Хід досудового розслідування у кожному кримінальному провадженні контролюється Старобільскою місцевою прокуратурою та прокуратурою Луганської області.

Старобільська місцева прокуратура

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *