Оздоровимо нашу районну медицину разом. Частина 3. Кошторис лікарні

ГО «Моя Новопсковщина» в рамках проекту «Оздоровлення медицини»: Прозорість фінансування медичних послуг в Новопсковському районі” почала знайомитись з  кошторисом Новопсковського територіального медичного відділення та пояснювальною запискою до нього на 2016 рік .

novopskovrtmo_koshtorys-0001

Відразу ж виникло декілька запитань. Якщо звернете свою увагу на розділ (благодійні внески, гранти та дарунки), як ми бачимо, до нашій лікарні не надходить ніяка благодійна допомога. Хоча мешканці Новопсковського району знають, що по селах району та в Новопскові збирають харчі для лікарні. З пояснювальній записки ми бачимо що у розділі «Продукти харчування» (розділ 3) витрати на придбання продуктів харчування – 127 990 грн. на рік, тобто 10 660 грн./міс. Сума не така й велика, але за які кошти чи благодійні внески поповнюється ця сума? Чому ми не бачимо участь громадськості Новопсковського району, хоча люди надають допомогу лікарні продуктами харчування. Де ця допомога й скільки коштів необхідно витрачати кожен рік за для якісного харчування хворих? Чи вказана сума є достатньою, чому тоді кожен рік лікарня збирає харчі по району?

novopskovrtmo_koshtorys-0002

Друге запитання відноситься до рентген-послуг. Згідно пояснювальній записки, у 5 пункті – Придбання рентгенплівки, проявлювачів, фіксажу, відновлівачив, рентген-обстежень витрачається на рік 78 050 грн. З них 16 800 грн витрачається на рентгенплівку   Kodak MX6 30Х40. Мешканці Новопсковського району знають, що вартість рентгену становить від 25 до 70 грн. Гроші, які ми платимо за рентген, немає в кошторисі, стає питання: де ж вони?  Якщо ми візьмемо середню вартість рентгена 45 грн., то виходить, що 31 знімок щомісяця повинен робитись безкоштовно для мешканців району. Питання до нашої Новопсковської лікарні, де ж кошти, які мешканці району носять кожен день до лікарні? Хто із мешканців району,  згідно вашим документам, отримує за кошти бюджету кожен місяць безкоштовні рентген-послуги? Це, в середньому, 31 особа.

Жодна копійка, яку ми віддаємо в лікарню, чи картоплина, не проходить офіційно!

 

novopskovrtmo_koshtorys-0003

novopskovrtmo_koshtorys-0004

Ми з вами маємо такий собі магазин, який працює за наші податки, в цей магазин ми носимо наші кошти, які він ковтає. В нашій лікарні все зроблено так, щоб люди платили кошти в руки лікарям та персоналу. Мовляв, до банку далеко, ми вам йдемо назустріч, все на місці, бігти нікуди не треба. Зі слів головного лікаря, він не знає, як вирішити це питання, його влаштовує те, що персонал лікарні з року в рік  порушує закон, бере кошти з людей.  За стільки років не зроблено жодного шагу, щоб вирішити це питання. Той, хто торгує бланками або знімками, хто збирає кошти з громадян кожен день, нестиме відповідальність, а не головний лікар, котрий буде казати, що він тут ні до чого. Всі ті кошти повинні надходити на рахунки лікарні,- благодійні або спеціальні рахунки. І лікарня повинна вирішувати, куди їх витрачати, та звітувати перед громадою району.

Ми вже бачимо, як невдоволених громадян відсилають до банку сплачувати за послуги, вносити на благодійний рахунок кошти за рентген, або за бланки, та при цьому говорити, що громадська організація винна в цих незручностях.  Ні головний лікар, який за 20 років не зміг налагодити роботу у цьому напрямку, ні заступники, а ні районна рада, яка за свої роки існування понавішувала собі почесних громадян району, а за що?  Так, за нас з вами піклувалися  наші депутати, але Росію кликали справно, Україна, мовляв, їм не така!  За порушення всі знають, але ніхто нічого не робить. Їм вигідно брати з нас кошти та ніяк не звітувати, такий собі прибуток.  Ось,  шановна громадо, робіть висновки, кому вигідно нічого не змінювати, а потім звинувачувати в усіх негараздах державу, владу в Києві, громадську організацію, кого завгодно, але не самих себе.

Ми всі знаємо, що наша лікарня може заробляти кошти, і вона це робить, тільки тих коштів ми не бачимо, і головний лікар розводить руками мовляв, а що я зроблю? Що в лікарні немає юриста, який перший повинен вирішувати такі питання, тим самим захищаючи працівників лікарні від незаконних дій.

Все що ми робимо, повинно було існувати вже багато років, і немає кого звинувачувати, треба брати й міняти!

Дякуємо міжнародному  фонду «Відродження» за підтримку нашого проекту.

З повагою, ГО «Моя Новопсковщина»

Logo_MoyaNovopskovschinajpg

Поділитися цією новиною в соціальних мережах:
Print this page
Print
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *