Влада та громада

Наближається до закінчення фінансовий рік та починається робота в органах місцевого самоврядування по складанню планів на 2017 рік. Що ми, як громадськість, можемо зараз зробити, щоб допомогти нашій владі скласти бюджети, які будуть сприяти покращенню життя громади? Найперше – виявити свою зацікавленість та активність. Згідно Конституції України джерелом влади є народ. Всі депутати та чиновники, які завжди вирішували, що для нас краще, це тільки слуги народу та найняті нами працівники. Немає в державі якихось державних грошей, це кошти, які ми всі разом поклали в загальний кошик шляхом сплати податків, яких налічується не один десяток та доходи державних підприємств, що ще лишилися неприватизованими.

Крім бажання брати участь у формуванні бюджету та контролю за його виконанням, потрібно мати ще й знання. І ось для цього активна частина ГО «Моя Новопсковщина» на протязі останніх місяців брала участь у семінарах з таких питань:

 • Механізми використання громадської ініціативи при складанні бюджету територіальних громад;
 • Основи муніципальної бюджетної політики;
 • Формування бюджету за програмно-цільовим методом;
 • Громадські ради: громадський бюджет;
 • Впровадження «Доброго врядування» у діяльності органів місцевого самоврядування;
 • Участь громадськості у вирішенні проблем громади;
 • Налагодження ефективної взаємодії з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування;
 • Законодавчі основи участі громади у місцевому самоврядуванні;
 • Взаємодія з фондами громад та лікарняними касами;
 • Громадянський бюджет з охорони здоров’я;
 • Громадянська акредитація медичних закладів.

22 вересня 2016 року прийняли участь в публічних слуханнях: «Підсумки виконання бюджету охорони здоров’я в 2015 році в Луганській області»

24 та 25 вересня 2016 року 8 членів ГО «Моя Новопсковщина» брали участь у семінарі в м. Сєвєродонецьку за темою «Громадська активність: ефективні інструменти реалізації», де теоретично та, що дуже важливо, практично опрацьовувалися такі питання: електронні декларації та їх аналіз з основами написання аналітичних матеріалів; інструменти взаємодії влади з громадськістю; адміністративне оскарження: ефективна форма захисту прав громадян; громадський бюджет: нові форми громадської участі.

Аналізуючи електронні декларації суддів Луганської області разом з політичним аналітиком руху «Сильні громади» В. Краснопьоровим, ми виявили інтересний факт, що суддя Заїка В. спромігся продати свого ВАЗа 1982 року випуску за 146 тис. грн. Виникає питання: “А чи не був вмонтований в нього «золотий унітаз» чи можливо на панелі прикріплений «золотий батон»? Чи  хто цей дурень, який купив за такі гроші старий ВАЗ”? Звісно це схема легалізації коштів. Це питання має задати йому відповідний заново створений орган по запобіганню корупції. Та й взагалі цікаво читати ці електронні декларації знайомих осіб. У багатьох задекларовані заробітні плати невеликі, а спосіб життя не відповідає їм. Будемо з нетерпінням чекати декларації усіх інших можновладців.

Ефективний контроль діяльності влади – запорука того, що влада працюватиме в інтересах громадян. Без контролю шанси на це примарні. Наша активність і компетентність безпосередньо  впливає на розвиток наших громад.

Члени ГО «Моя Новопсковщина»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *