Державне свято чи «Бабак-фест»?

babak14 жовтня з нагоди відзначення Дня захисника України в Міловому було проведено фестиваль «Бабак-фест».

Згідно задуму організаторів фестивалю – керівництва Луганської обласної державної адміністрації, в заході взяли участь мешканці всіх районів Луганської області (в т.ч. Старобільського, Новопсковського, Білокуракинського районів тощо), а також гості зі Львівської та Сумської областей. А сам захід був спрямований на висвітлення національної культури та українського фольклору та проходив під егідою символу Луганської області – бабака (звідки й така дивна назва заходу).

І дійсно в ході заходу численні українські колективи демонстрували присутнім свої виступи, а майстри – свої витвори ужитково-декоративного мистецтва.

Але здивування громадськості викликало те, що в День захисника України керівництво обласної адміністрації не потурбувалось про присутність головних «винуватців» свята – військовослужбовців та волонтерів, які потом та кров’ю, своїм служінням та відданістю народу України довели, що українці гідні жити в незалежній державі. Так, сам захід пройшов без урочистостей за участю військових, яких мали б першочергово відзначити нагородами та відзнаками, та навколо постаті яких повинен був би проводитись фестиваль.

Зосередження фестивалю саме на наших військових ні в якій мірі не зменшило б його національного характеру, а навпаки – показало молоді сучасних символів нашої держави, якими в свій час були козаки.

І було б символічним, якби в Міловому – селищі, яке навпіл розділене україно-російським кордоном, перед носом російських окупантів пройшов невеликий український військовий парад. І саме зазначене б продемонструвало «рашистам», що навіть в крайніх географічних точках сходу України  українці є згуртованими та здатними дати гідну відсіч агресору.

Але замість українського Воїна-Героя символом свята в області став звичайнісінький бабак, який, мабуть, із сумом спостерігав за керівництвом області, яке нездатне розрізнити державне свято та Бабак-фест.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *