Оздоровимо нашу районну медицину разом. Бюджет РТМО на 2017 рік, або народне цілительство

Громадська організація «Моя Новопсковщина» в рамках проекту під назвою «Оздоровлення Медицини»: Прозорість фінансування медичних послуг  в Новопсковській районній лікарні  за сприянням міжнародного фонду «Відродження» продовжує знайомити новопсковців зі станом справ в організації надання медичної допомоги та медичних послуг .

Нещодавно ми отримали копію проекту бюджету Новопсковського РТМО на 2017 рік, надану адміністрацією з повідомленням, що проект уже передано до управління фінансів і розроблявся проект відповідно до інструкції фінуправління. Цей проект члени нашої організації прохали обговорити «за круглим» столом разом з представниками громадськості та районної влади, керівництвом РТМО. Але на цю конкретну пропозицію наша районна рада надала відповідь, що згідно роз’яснень управління фінансів райдержадміністрації «…бюджетні запити не обговорюються»! При чому тут фінуправління? Де відкритість і прозорість влади? Обговорювати можна безліч проблем, одною з яких є утримання медичних закладів району і надання ними якісних послуг! Але така районна влада – знайде любу відмазку! А в той же час голова Новопсковської об’єднаної громади ініціює створення умов для реалізації права громадян брати участь у процесі розробки бюджету 2017, щоб кожен міг залучитись до обговорення, надання пропозицій та нести спільну відповідальність за загальні кошти. Чи бачите різницю? А законодавство одне і те ж!

Отже, законні представники народу, наші депутати, відмовили обговорити бюджет лікарні. То ж спробуємо без них!

Відповідно до «Пояснювальної записки до розрахунків прогнозного обсягу видатків на 2017 рік по Новопсковському РТМО» планується видатків з загального фонду на суму 22 млн. 03 тис. грн. – це кошти платників податку району. Уточнюємо, що це лише бюджет РТМО. Бюджет Новопсковського центру первинної медико-соціальної допомоги (керівник Калюжний В.) – це окремий бюджет, швидка допомога теж окрема структура.

З 22 млн. грн. усього бюджету – 14,43 млн. грн. планується витратити на оплату праці медичного та адміністративного персоналу, що майже на 5 млн. грн. більше, ніж у 2016 році.  В середньому на 390 чоловік персоналу приходиться  3 тис. грн. на місяць.

Серед заробітної плати планується витратити на оздоровлення 501 тис. грн. медперсоналу, витрати за роботу у нічний час – 487 тис. грн., за роботу у святкові і вихідні дні – 164 тис. грн., чергування вдома – 646 тис. грн., оплата заміщень у разі відсутності лікарів та  персоналу, який працює у змінному режимі – 271 тис. грн. Нарахування на заробітну плату складають – 3,17 млн. грн.

Видатки на відрядження – 108 тис. грн. Планується, що пройдуть курси підвищення кваліфікації 79 чоловік.

Витрати на придбання паливно-мастильних матеріалів заплановано в сумі 289,9 тис.грн., що відповідає 12 тонн бензину та 500 літрів дизпалива. Цікаво, як і куди витрачається паливо? Швидкої допомоги у лікарні нема, ФАПи до структури лікарні не входять, виїзди у села не проводяться. На балансі лікарні перебуває 7 автомобілів, більшість яких мають вік більше 10 років. Як повідомила бухгалтерська служба, автомобілі використовують для підвозу лікарів на екстрені виклики  (лікарі практично проживають в радіусі 1-5 кілометрів навколо лікарні) та відправки хворих в інші медичні заклади області. За даними статистики лікарні, за півроку проведено 20 операцій екстренної хірургії, та 15 хворих було відправлено до інших лікувальних закладів області – Сєвєродонецька, Лисичанська. Підвоз медпрепаратів, ліків, продуктів харчування досить незначний, про це повідомимо нижче. Отже, про використання палива не досить зрозуміло!

Витрати на придбання запчастин до автотранспортних засобів – 31,3 тис. грн.

Витрати на придбання будматеріалів та інструментів- 37,8 тис. грн.

Витрати на придбання канцтоварів та бланкової продукції – 12,9 тис. грн.

Придбання миючих засобів – 6,2 тис. грн., з них 172 кг на 6 тис. грн. прального порошку і, уявіть собі, планують закупити аж 25 брусків мила прального по 5 грн! Для придбання мила для миття рук коштів не виділяють взагалі. Чому б не зменшити кількість бензину, хоча б на 300 літрів  і закупити більше мила, адже працівників у лікарні сотні чоловік, і люди несуть мило чи здають кошти, щоб лікарі мили руки в стаціонарних відділеннях лікарні!

Медикаменти та перев’язувальні матеріали – 585 тис.грн., з них придбання кисню медичного – 55 тис. грн; придбання деззасобів – 48 тис.грн.; придбання тест–наборів – 896 грн, придбання індикаторів контролю стерилізації 12,3 тис. грн.; придбання рентгенплівки, проявнику – 79,3 тис. грн. (36 штук спеціальних плівок усього); придбання реактивів для проведення аналізів – 72 тис. грн..; придбання медикаментів для лікування у стаціонарах лікарні ветеранів війни– 22,2 тис. грн . або по 65 грн на один ліжко-день; придбання медикаментів для невідкладної медичної допомоги – 72 тис. грн.(!) Порівняйте, витрати на бензин 290 тис.грн. і на придбання ліків для лікування жителів району – 72 тис.грн. (!); придбання наркотичних препаратів – 220,8 тис. грн.

Витрати на продукти харчування – 182 тис. грн.

Послуги (крім комунальних). Витрати на оплату банківських послуг при виплаті готівки – 17,2 тис. грн.; оплата послуг зв’язку – 24 тис. грн.; ремонт апаратури – 39 тис. грн.; проведення метрологічної атестації медичної апаратури – 38 тис.грн; підготовка до опалювального сезону газового обладнання – 24 тис. грн., та інші послуги всього на суму 184,8 тис. грн.

Оплата послуг водопостачання – 95, 3 тис. грн.

Оплата електроенергії – 638 тис. грн. Подумайте, працюють усі оті рентгени, УЗІ-апарати, стоматологічні та інші електроприлади, за отримані послуги від яких  йдуть гроші в невідомому напрямку. Для мила коштів нема!

Оплата природного газу – 2,07 млн, грн.! Тільки подумайте, скільки людей можна пролікувати за такі кошти, як би депутати прийняли рішення про поступове переведення опалення бюджетних закладів на альтернативні відновлювальні джерела енергії. Але наші депутати з більшістю «опозиційного блоку», мабуть, не будуть думати про економію, бо їхні газові «боси» через свої приватні облгази та РЕМи отримують кошти з місцевих бюджетів за газ, світло.

Виплати пільгових пенсій – 136 тис. грн.

Витрати на пільгове зубопротезування 30 чоловікам на суму 23,7 тис. грн. Цікаво, хто і як відбирає з усіх жителів району 30 чоловік для пільгового зубопротезування!? Знову діє корупційний принцип – на кого як гляну!

Витрати на відшкодування витрат, пов’язаних з відпуском лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення за певними захворюваннями – 28 чоловік по 475 грн. на суму 13,2 тис. грн.

Уявіть собі, як депутати районної ради затверджують бюджет лікарні з 25 кусками мила, 10 упаковками активованого вугілля, трьома лампочками і.т.д. Важка праця!

Знову в бюджеті відсутні кошти на лікування, рентгенплівки, матеріали інструменти для операцій! А захворюваність на серцево-судинні хвороби, онкологію, психічні розлади, алкоголізм росте. Смертність перевищує народжуваність. Життя людини нічого не варте .

Знову ніхто не піднімає питання ремонту ліфтів. Районна рада відфутболює до лікарні,  лікарня – до власника лікарні, тієї ж районної ради. Чи потрібен такий власник лікарні в особі районної ради, яка, крім листів відписок та відмазок, нічим не займається, а тягне з районного бюджету 1,5 млн. грн. на своє утримання.

Збільшення надходжень від надання медичних послуг керівництво лікарні не планує, в планах залишає на рівні цього року – 347 тис. грн., отже, знову – кошти у кармани білих халатів, електроенергія та газ – для бізнесу.

Чи потрібне таке керівництво закладом !? Кого воно задовольняє?

Будемо сподіватись знову в новому році на самих себе, на ефективність лікування народними методами, допомогу ближніх, гуманітарну допомогу, на добре слово, професіоналізм та відповідальність медиків.

Бувайте здорові.

ГО “Моя Новопсковщина”

Logo_MoyaNovopskovschinajpg

Поділитися цією новиною в соціальних мережах:
Print this page
Print
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *