Оздоровимо нашу районну медицину разом. Детальний розрахунок вартості рентген-послуг

fljuorografijaХочу вам, шановні новопсковці, на запитання одного з читачів нашого сайту розповісти одну історію, чому я став відверто зневажати нашого головного лікаря Магу С.С. Приводжу вам конкретні цифри, взяті з кошториса лікарні, роз’яснювальної записки, завірені печатками лікарні, які ми раніше опубліковували. Надаємо вашій увазі конкретні докази того, як на нас Мага і його компанія заробляла і продовжує заробляти  кошти.

Розберемо роботу поки що рентген-кабінету, в якому люди працюють і отримують зарплатню з наших податків, використовують обладнання яке належить громаді, ну і звісно ж світло та тепло.

За півроку через рентген-кабінет проходить 8 300 громадян з різними хворобами, які потребують проходження рентгену. За знімки, які вони роблять, в лікарні оцінюють від 20 до 75 гривень.  Гроші готівкою ми з вами віддаємо в цьому кабінеті в руки медпрацівникам, це знає кожен мешканець нашого району. Звісно, що ці кошти не проходять ні в податковій, ні через рахунок лікарні, ведуться якісь зошити, на цьому все.

Тепер проведемо з вами середні розрахунки, взявши  ціну за знімок 40 гривень, помножимо на 8 300 громадян, які отримали послуги, виходить  сума 332 000 гривень, запам’ятайте цю суму, ми пізніше до неї вернемося.

Почнемо. Плівка Кодак МХ–6  розміром  30х40, яку, згідно роз’яснювальної записки, закупає лікарня , коштує 2 100 гривень.  З однієї коробки виходить 100 великих знімків розміром 30х40, які коштують у рентген-кабінеті  70 гривень (готівкою) за  зроблений.  Тобто, якщо ми з вами почали рахувати середню вартість то розмір плівки 30х40, ділимо навпіл, виходить 200 частин плівки, які отримують 200 чоловік вартістю  по 40 гривень. Далі ми з’ясовуємо, скільки коробок треба на таку кількість людей: 8 300 ділимо на 200, виходить 41,5 коробка, з них 8 коробок, згідно кошторису, закупається за рахунок бюджету. Від 41,5 віднімаємо 8, виходить 33,5.  33,5 помножаємо на вартість однієї коробки 2100 гривень, загальна вартість всієї плівки виходить 70 350 гривень. Тобто 70 350 гривень витрачаються на придбання плівки для роботи нашого рентген-кабінету без всякого контролю, сюди ми з вами добавимо проявник та фіксаж ці недорогі компоненти витягнуть максимум на 20 000 гривень (початкова ціна взята теж на основі офіційного документа з лікарні).  Ось ми маємо 90 350 гривень, за які по повітрю закупляють плівку та фіксаж. Але у нас є загальна сума в 332 000 гривень та 8 300 чоловік, від яких нам слід відняти бюджетні кошти, які виділяються на закупівлю 8 коробок у рік, за півроку 4 коробки, це на 800 чоловік. Від 8 300 віднімаємо 800, виходить 7 500 чоловік, і помножимо на середню вартість рентгену 40 гривень, виходить 300 000 гривень брудного заробітку. Від  300 000 гривень віднімаємо 90 350 (сума, яка витрачається на закупівлю плівки та фіксажу) виходить кругленька сума в 209 650 гривень.

Так ось, шановна громадо, вибачте за довгі розрахунки, але треба, щоб ви розуміли, як використовуючи своє службове становище, державне обладнання, державне приміщення, державну зарплатню, під  керуванням головного лікаря заробляють на нас з вами тільки на рентген-послугах 209 650 гривень кожні півроку. Ця сума може грати, тому що знімки різні: є великі, є маленькі, але це незначна гра.

Виходить, що 400 000 гривень за рік заробляє «хтось» на наших з вами хворобах,  не використовуючи при цьому нічого свого, все громадське. За 7 років такої праці у нас в лікарні міг вже бути крутий рентген-апарат, зроблено ремонт в кабінеті, та ще й іноді премії можливо було б давати робітникам. Плівки в аптеках немає, люди поставлені в кут монополістом, який просто і відверто доїть хворих, при цьому на старючому обладнанні в обдертому приміщенні. Вони дивляться нам в очі, кажуть про погану Державу та розповідають байки своїм робітникам та людям, що їм ніхто нічого не виділяє.

А як ви вважаєте, чи заслуговує після такого головний лікар РТМО на повагу? Він нам в очі каже одне, а сам робить своє. Бреше в очі й за оренду, і за гроші. Ми маємо з вами знати, куди йдуть ці кошти, ми маємо права в любий час запитати за ці кошти, тому що це наші з вами кошти. Це мені нагадує, як вмирали наші вітчизняні заводи. Отакі керівники, як Мага, висмоктували все, що можливо зі старого обладнання, а потім різали все на металобрухт. Щось подібне коїться і в нашій лікарні.

Нагадуємо, що проект “Оздоровления медицини в Новопсковському районi” реалiзовується при пiдтримці мiжнародного фонду “Вiдродження”.

З повагою, Є. Потоцький,

ГО “Моя Новопсковщина”

Поділитися цією новиною в соціальних мережах:
Print this page
Print
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
One comment on “Оздоровимо нашу районну медицину разом. Детальний розрахунок вартості рентген-послуг
  1. Василий сказав:

    З Єгором згоден. Всім нам відомі горе-керівники, які порізали молокозавод, хлібокомбінат, універмаг, кафе розібрали в Заайдарівці, зупинена робота комбікормового заводу. Так давайте збережемо головне – нашу лікарню від горе-керівників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *