Депутати, годі дрімати

Совкове мислення добряче в’їлося нам у мізки, тим паче, що 25 років незалежності змін в життя українців не внесло, цьому сприяло багато чинників, про які ми вже давно знаємо, а найбільше цьому сприяла влада, влада від президента до місцевих чиновників різних рангів, включаючи місцеве самоврядування. Саме про цю гілку влади йтиме мова.
Часто буваючи на пленарних засіданнях сесій в Білолуцькій селищній раді, я пересвідчуюсь, що той совковий менталітет кріпко засів в головах наших депутатів, вони інертні, безініціативні, складається таке враження, що вони не знають, чого вони тут знаходяться (окрім одиниць, ініціатива яких швидко подавляється головою, ігнорується, а депутати не підтримують, щоб не конфліктувати з головою), що вони відповідальні перед перед громадою за все, що діється тут на сесії, це вони приймають рішення, які потім відчує на собі кожен мешканець селища, вони не знають законів, Конституції України, своїх прав і обов’язків, бо їх цьому ніхто не навчає, а сам не кожен на це спроможний (брак часу, можливостей і бажання), найлегше мовчки проголосувати підняттям руки, не вступати в конфлікт з головою, щоб чого не вийшло, і якнайшвидше додому, там у кожного домашні клопоти, городи, господарство. А тепер виникає питання – навіщо ви йшли в депутати? Люди вас обрали, щоб ви хоча б щось робили для селища, людей, а ви тупо проголосували за 2% податок на нерухоме майно, найбільший відсоток по району, як у Києві. У нас що, найбагатші люди району живуть, чи статки найбільші? Ні, просто вас завірив голова, що це так повинно бути, а перевірити цю постанову хто повинен? Ви для того там, щоб обговорити, обґрунтувати, а потім приймати правильні рішення.

Ви проголосували за надання премій голові селища Полтенку С.П. і заступнику Петровій Л.Ф., голові – 150% від зарплати (4 690,50 грн.), заступнику 100% (2 692 грн.) кожного місяця на цілий рік. Мотивація наступна: завжди так робиться, це потрібно на різні незаплановані витрати для селища, а чи відчитуються вони, на які потреби витрачають ці кошти, а вони не малі, при нашому жебрацькому бюджеті більше 80 000 грн., при цьому на харчування в ДНЗ «Барвінок» на рік виділено коштів – 36 000 грн. Порахуйте, скільки це на день на кожну дитину – припадає 2 грн. усього. І знову ж у нас найбільша плата батьків за дитсадочок по району, це 80% оплачують батьки і тільки 20% з бюджету, а це в середньому 300 грн. на місяць на дитину. Ось така у нас арифметика, головне, що нічого не порушується і від переміни доданків сума не міняється, 150% премія плюс 20% на харчування дітям – дорівнює бюджет. Батьки були підняли питання про зменшення батьківської плати, та не так все просто. Наша чи то заступник голови, чи головний бухгалтер, чи все в одній особі – Петрова Л.Ф. швиденько це прикрила – незаконно, «не положено», і не мрійте. Ось таке піклування нашої влади про підростаюче покоління.

Також не зрозуміло жителям Білолуцька, навіщо ви обрали заступником голови Петрову Л.Ф.? Що вже наш голова сам не справляється з «роботою», і які в неї посадові обов’язки? Щось ні голови, ні заступника на території селища, крім приміщення селищної ради, люди не бачуть, з мешканцями селища відкрито вони не спілкуються, про свою роботу не інформують ні в газетах, ні на стендах, ні на зборах. Бо робота в селищі не ведеться, скрізь потрібен ремонт: дитячому садку, Будинку культури, спортзалу, на вулицях бруд, смітники, купи гілок, аварійні дерева, дороги ніхто не ремонтує, сміття організовано не вивозиться, комунгоспу в селищі немає. Кругом в районі провели ремонти в дитсадках, Будинках культури, бібліотеках. Люди знаходили кошти в Новорозсоші, Можняківці, Пісках, не кажучи вже про Новопсков. А в Білолуцьку затишшя. Ціле літо й осінь троє робітників працювали в парку і щось там пиляли, косили, але ладу так й не дали, вирізали парк, з дерев зробили якихось уродів, це називається «омолодженням дерев». Подивимося на них влітку. Люди обурюються. Спасибі військовим з Рівне, які привезли фарбу і змусили пофарбувати паркову огорожу, а то в нас і на фарбу немає коштів, а того бюджету, що в нас, вистачає тільки на заробітну плату, та воно й не дивно, якщо отримувати премії по 150% та одних тільки відпускних виплачено голові 21 694 грн. та заступнику 17 425,80 грн., так де взятися тим коштам, на всіх, звичайно, не вистачить.

Тож чи не пора вам, шановні депутати, братися до роботи, а не просиджувати сесії і думати перед тим, як голосувати, та заставити голову працювати не тільки на себе, а вирішувати питання, які стосуються селища, виконувати свої прямі обов’язки, бо ж для цього вас усіх обирали, і прийде час, коли вам прийдеться відповісти перед громадою за конкретні справи.

А. Гайцуренко, член ГО «Моя Новопсковщина», житель с.Білолуцьк

One comment on “Депутати, годі дрімати
  1. Василий Белолуцк сказав:

    Анатолій, я з тобою згоден, що заступника голови Л.Ф. Петрову давно пора відправити в Київ на “підвищення” до свого сина. Вона дискридитує всю селищну громаду своїм хамським відношенням до людей. Гастролери, яких повиганяли з митниці, Лисичанської міськради, нічого не дали нашому селу, тільки обозлили людей й без того дуже злих на владу. Давайте звернемося до депутатів Білолуцької селищної ради, щоб вони виправили свою помилку й вигнали її в шию. Ви, шановні жителі Білолуцька, прийдіть всі на наступні вибори й виправте свою помилку .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *