Волонтери ГО “Моя Новопсковщина” завершили роздачу гуманітарної допомоги з Рівненщини

img_20161028_100648

Прийшов час прозвітувати про виконану роботу волонтерською групою ГО «Моя Новопсковщина» щодо розподілу гуманітарної допомоги, яка надійшла до нас 23 жовтня 2016 року від мешканців Рокитнянського району Рівненської області.

В Новопсков було доставлено картоплю, крупи, макаронні вироби, сало, закрутки, консерви, миючи засоби, предмети гігієни, шкільні зошити та приладдя, солодощі. Все це зібрали небайдужі громадяни Рокитнянського району Рівненської області для нашої громади. Об’яви щодо збору гуманітарної допомоги були  розклеєні у церквах та школах району. Люди несли з дому все, чим  вважали за необхідне поділитися з братами. Школярі ділилися усім приладдям для шкільного процесу. Приємно, що багато зошитів, щоденників було із українською символікою. Кожна річ випромінювала тепло рук та сердець малечі. Також парафіяни із міста Рокитне передали нам 2 великих хрести, які  за благословенням благочинного отця Михаїла будуть встановлені при в’їзді та виїзді з села Писарівка. Допомагали збирати та доправляти весь скарб члени ГО «Справа миру» та представники цивільно-військового співробітництва оперативного командування «Захід».

Після сортування усіх продуктів та речей ми почали роздавати допомогу багатодітним та малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям, внутрішньо переміщеним особам, інвалідам, людям похилого віку. Допомогу отримали жителі селищ Новопсков та Білолуцьк, сіл Осинове, Заайдарівка, Новорозсош, Писарівка, Піски, Ікове. Всього більше 100 сімей. Виділено окремо допомогу для дитячих садочків Новопсковської об’єднаної громади, дітям, які відвідують селищний будинок культури, Білолуцькому відділенню постійного проживання одиноких та непрацездатних осіб, частину продуктів та миючих засобів передали в зону АТО з волонтерами Новопсковської самооборони. На сьогодні залишилось декілька мішків картоплі, 2 ящика макаронів, декілька десятків банок закруток та консервів. Ці харчі ще потрібно відвести нужденним по селах. Затримка в транспорті. Частина зошитів чекає часу, щоб доставити у сільські школи.

Практично усі, хто отримав допомогу щиро дякували, але були і такі, що  відмовлялися від допомоги, довідавшись з відкіля вона надійшла. І що страшенно обурює, так це те, що то були батьки, в сім’ях яких по шестеро дітей і живуть вони не в кращих умовах (сидячи з вигляду батьків). Вони, мабуть, чекають допомоги від Путіна. Яким чином ще можна поєднати нас, якщо протягнуту руку допомоги ми не приймаємо? Давали допомогу деяким сім’ям з дітьми, заздалегідь знаючи, що частина продуктів  вони так і не скуштують, бо в родині питущі батьки. Дивували й інші крайнощі, коли цілком забезпечені родини (навіть приватні підприємці), але зі статусом багатодітні (три дитини) або одинокі були не проти отримати зошит, ручку, картоплю, банку домашньої консервації.

Я впевнена, що збирали цю допомогу як раз ось такі ж самі родини з таким же мізерним сімейним бюджетом. І тому часом було шкода тих щедрих жителів західних областей, які вважають, що ми ще в більшій скруті, чим вони. А у нас же благодатна та родюча земля і, якщо Господь не лишив  здоров’я, то ми самі в змозі посадити огород і забезпечити себе та свою родину огородиною на рік і не чекати допомоги. Наші небайдужі працьовиті  мешканці теж уже більше 2 років допомагають українським військовим та жителям сірої зони, і тому ми розуміємо, яка це важка робота – збирати допомогу.

Хочу від усіх мешканців Новопсковщини висловити щиру подяку громаді Рокитнянського району за небайдужість та співчуття. А ми в свою чергу також будемо щедрими та вдячними. Схід і Захід разом! Слава Україні!

А. Кравцова, волонтер ГО «Моя Новопсковщина»

img_20161024_122131

img_20161024_122142

img_20161028_095322

img_20161028_103234

img_20161028_105618

img_20161028_131154

img_20161028_131751

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *