Старобільська місцева прокуратура вимагає відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства

Старобільська місцева прокуратура Луганської області спрямувала  до Господарського суду Луганської області позовну заяву про стягнення збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів на суму майже 13 тис. грн.

Встановлено, що протягом 2019 року одним із підприємств Старобільського району без дозволу на спеціальне водокористування за допомогою технічних пристроїв здійснювався забір води з п’яти артезіанських свердловин, чим спричинено збитки державі у розмірі 13 тис. грн.

Позовні вимоги мотивовано тим, що спеціальне водокористування здійснюється на підставі дозволу, однак, на час забору води підприємством, в супереч вимогам законодавства, не вжито заходів для отримання вказаного дозволу задля можливості здійснення підприємством господарської діяльності, пов’язаної із забором води для питного водопостачання.

Відповідно до ст. 69 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації в повному обсязі.

У  справі відкрито провадження та наразі триває судовий розгляд.

М. Передерій, прокурор місцевої прокуратури

Поділитися цією новиною в соціальних мережах:
Print this page
Print
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *