Хто “ми”, а хто “вони”?

Нещодавно наша активна частина громади зустрілась із нашими гостями, які приїхали до нас в Новопсков по обміну досвідом у школи Новопсковського району: троє молодих вчителів – Марія, Люба та Андрій з Тернопільщини та Львівщини.

Зустріч була настільки теплою, наче два брата, яких розлучили на довгий час, зустрілися знов. Ми розмовляли про все: про війну, на якій зараз захищають Україну сини та брати цих вчителів. Розповідали один одному про життя в своїх містечках, про Майдан, про наших дітей, про війну на сході України, про владу. Говорили і не могли наговоритись, так, наче ми знаємо один одного сто років. Були і сльози, і сміх, і обійми.

Від вчителів ми дізнались, як на Львівщині та Тернопільщині поважають та піклуються про хлопців, які повертаються з війни, що кожному з бійців дали землю, що кожен може пройти реабілітацію в санаторіях та отримати психологічну підтримку. А головне, що кожен боєць має підтримку односельців та сім’ї, які розуміють, що вони воюють на сході не заради самої війни та влади, а тому що захищають державність. Бійці та сім’ї загиблих отримують фінансову допомогу з бюджету району, не одноразово, а систематично.

А починається все мабуть з сім’ї , влади, школи. Там, у школах львівшини та тернопільщини уроки у школах розпочинаються з державного гімну України. Поважають свою Батьківщину, одне одного. Також борються із владою, але мають на одну проблему менше –  відсутність сепаратизму.

А що ж відбувається у нас?

Лінія оборони цієї війни могла би бути і в другому місці, але завдяки нашим воїнам-героям, вона залишається за 100 км від нашого селища. Багато людей у моєму рідному Новопскові теж кликали сюди війну, кликали «русский мир», ходили на “референдум” дехто з квітами, фінансово підтримували терористів так званої ЛНР та ДНР. Були й такі, що пішли захищати примарну ідею руського миру на стороні терористів, але повернулись додому в трунах шматками м’яса. Їх тихенько поховали і забули за них. Були й такі, що піднімали тости за путіна на корпоративах, думали, мабуть, путін прийде і “пряники дасть” та дозволить і далі бути при владі, бути паном. Але ж посланці путіна не пряники роздають, а поливають нас градами, і це можуть підтвердити ті хлопці, які тримають лінію оборони. І в жодного жителя містечок, які опинились на лінії вогню не запитували – за руський мир вони чи за український? Їх та їхні оселі розбили вщент захисники руського миру. І там, всього лише за 100 км від нас, величезне горе під назвою “війна”, там страх, біль , смерть,не визначеність…

Деякі жителі нашого селища, у тому числі і деякі представники Новопсковської районної ради минулого та нинішнього скликання, навіть не бачачи того всього, що діється за 100 км від нас, так і не захотіли зрозуміти, що уся Україна прийшла на допомогу сходу, щоб відстояти мир своїм сім’ям, нашу державність і захистити незалежність, що йде протистояння ідеології минулого і майбутнього, протистояння світла і пітьми, добра і зла. Вони не хочуть розуміти та визнати, що повинні стояти на колінах перед тими хлопцями, що зараз захищають наше з вами життя та майбутнє.

Люди! Схаменіться, Ви ж повинні зрозуміти, що Ви впевнено  ходите на роботу, по вихідним – до церкви, Ваші діти без остраху ходять до школи та дитячих садочків, Ви не обмежені в поїздках за кордон та по території України , Ви можете вимагати дотримання прав, критикувати владу – тільки завдяки тим хлопцям, які зараз прикривають своїм тілом Ваше спокійне життя.

А Новопсковська районна рада на чолі з Лебедєвим Б. на останній сесії 04.11.2016 року показала всю свою неповагу до бійців цієї війни, які прийшли на сесію і намагались разом з представником громадськості внести до порядку денного питання «Підтримки Постанови Верховної Ради України про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором». Ці хлопці хочуть знати кого вони захищають, за що вони там віддають найцінніше – свої життя. Новопсковська районна рада – єдина рада в Україні, яка не визнала цей факт. Для Новопсковської районної ради (не важливо, хто був на чолі – Чернявський чи зараз Лебедєв) не існує війни, не існує біженців, не існує наших загиблих героїв Новопсковського району та їх сімей, не існує тих сімей, які відправили своїх дітей чи батьків на захист нашої незалежності. Їм дуже комфортно сидіти у кріслах та вирішувати, як вони вважають, поточні важливі проблеми, адже за вікном не стріляють, не треба відновлювати соціальні об’єкти, не треба кидати усі зусилля на відновлювання ліній електропередач , трубо- ,газопроводів після чергового бомбардування, не треба шукати транспорт, щоб доставити тяжкопоранених бійців або місцевих мешканців до шпиталів Дніпра або Києва. Вони вважають себе «рєшалами», а виглядають у сучасному житті смішною, нікчемною, бюрократичною, неефективною, повністю вичерпаною себе владою. Бо така влада була необхідна при тоталітарній системі, поклонінні перед начальством. Що ж то за робота – сидіти часами на сесії і з поважним видом ділити отримані кошти бюджету, та ті що надходять від держави!? А люди вже давно інші , живуть іншим життям.

Зате у голови Новопсковської районної ради Лебедєва Б. руками так званих «журналістів» колись поважної газети «Перемога», та руками вірних служак кожній владі, так званими «представниками ветеранів», бо більша частина ветеранів їх взагалі не знає і не визнає  – гарно виходить тикати носом голову об’єднаної територіальної громади Гаєва В. у проблеми селища, які самі залишили йому у спадок, робити йому зауваження стосовно пріоритетності питань, які він  вирішує, тим самим рекламуючи ,  що в бюджеті об’єднаної громади більше грошей, ніж у районі. Отака ефективність вашої «тяжкої» праці.

А чому би Вам, пане Лебедєв, не визнати росію агресором, як це зробили депутати Новопсковської територіальної об’єднаної громади на першій же сесії? А для чого вони це зробили? Для того щоб їм довіряли інвестори, щоб їм вірили державні управлінці, що тут розбудовується Україна, а не потайки чекають «руського імператора – ліліпутіна».

Із подій останньої сесії я ще раз впевнилась, що працівники Новопсковської районної ради взагалі не поважають тих хлопців, які стоять в окопах заради того, щоб Ви могли спокійно працювати. У нас чомусь влада більше поважає і підтримує фінансово  «афганців», які не нас захищали, а захищали і гинули за комуністичну ідеологію, і до речі добре знають про наркоту, про крадіжки офіцерів та вищого командування, про те, що в Афган брали хлопців з незахищених сімей – фільми такі радянські є, а не поважає та підтримує тих, хто дійсно дає можливість їм жити спокійним життям. Парадокс, перевертання мізків! Просто робити назло, грати на слабких струнах душ похилих пенсіонерів, які справно ходять на вибори.

Чи може Ви, пан Лебедєв, допомагаєте сім’ям загиблих, чи армії, чи біженцям, а народ просто не знає про це? Утворили біду і тепер звалюєте вину на інших? Ваша обласна рада призвела до війни! Вибачтесь привселюдно!

Чому ви в очі тим хлопцям-бійцям не сказали, що вам не має діла до них? Чому Ви, пан Лебедєв, навіть не надали слова хлопям-бійцям, які прийшли на сесію? Ці хлопці, які  були у боях,  стояли понад стіною в сесійній залі, і їм навіть не запропонували сісти. На місцях для запрошених сиділи молоді люди з міжрайгазу, які ніколи не цікавились питаннями сесії і не прийшли би туди, якби не наказ начальства заповнити зал, щоб не допустити до залу непотрібних. Так уже робилось минулим керівником ради і що? Де він тепер? Наступаєте на ті ж граблі! Це просто смішно і убого! Моральна убогість!

Чому сесія районної ради не проводиться у достатньо великій залі районного будинку культури, як це робиться головою Гаєвим В. в Новопсковській територіальній об’єднаній громаді? Навіщо ви принизили бійців АТО, порушивши як ст. 3 Конституції України, так і ст. 3 ЗУ “Про місцеве самоврядування”? Якщо за це Ви чекаєте поваги від мешканців, то навряд чи дочекаєтесь.

Більше поваги у мешканців Новопскова та району до голови Новопсковської територіальної об’єднаної громади Гаєва В., який всього за один рік на своїй посаді зробив і дитячі майданчики, і вуличне освітлення, ремонтуються дороги, по селищу встановлено 8 відеокамер в рамках проекту “Безпечне місто”. А які в нас дитячі садочки та нові пішохідні алейки! У нас у селищі при Гаєву з’явились клумби і поменшало бур’яну, завезено околом усі вулиці з грунтовими дорогами, стерилізовано безпритульних тварин та інше. І якби ще районна рада не палки в колеса ставила, а допомагала, а ще краще сприяла б об’єднанню інших жителів району, то і результату було б більше, і в усіх селах. Та чомусь про зміни у Новопскові та Осиновому районна газета не пише, не доносить до усіх жителів району, бо в об’єднанні громад – смерть нікчемній районній владі.

Але знову спостерігаємо за протистоянням районної ради проти об’єднаної громади. “А чому, а тому, що об’єднана громада не підконтрольна районній, а це їм боляче! І пішло –  “Ми” – хороші, а “Вони” – погані! Та  є тільки МИ – громада і ВИ – влада. Працюйте, будь ласка, ми вас для того і обрали, щоб ВИ розпоряджались НАШИМИ коштам, примножували їх і створювали для громадян блага та комфортне середовище для життя. І не треба тикати з трибуни, якою вас забезпечив народ,  на тих, хто хоча б щось робить та залучає в район інвестиції. Вирішуйте ці питання у вас в кулуарах, по етикету, як еліта нашого району. В районній раді на сьогоднішній день заплановано ремонт декількох об’єктів – це і стадіон, і утеплення шкіл, і утеплення даху роддому. Хто і коли це все зробить, якщо навіть хірургічне відділення ремонтуємо котрий місяць, порушивши усі терміни. Цей об’єкт вже давно повинен бути зданий в експлуатацію і люди лікувались би у нормальних умовах. Працюйте! Вам ще багато, багато треба зробити, щоб заслужити повагу місцевих мешканців. Більшість людей не підтримують районну раду у її протистоянні об’єднаній громаді. Якщо ви розпалюєте вогонь протистояння – то згорите у ньому самі! Подумайте над цим! Тільки спільна ефективна продуктивна праця і об’єднання  сприяють позитивним змінам у нашому житті.

А. Ковальова, депутат районної ради, небайдужий житель району

One comment on “Хто “ми”, а хто “вони”?
  1. Seaman сказав:

    Стаьишка вроде бы и ничего,только вот что режет ухо: Гаев, Гаев, … вы депутат райсовета Ковалева если сказали “А” – так говорите и “Б”, то что это не Гаев все сказанное вами выше сделал, а деньги зашли на счет Новопсковской обьединненой территориальной громады (ОТГ) и депутаты ОТГ приняли на сессии решение все ЭТО сделать для нашей громады. Так что вы правильно народ освещайте. Такие точно есть и депутаты районного совета и они могут принимать такие же разумные решения, могут, но не хотят многие….. А что именно вы сделали в районном совете, как депутат, для изменения ситуации, куда подавали депутатский запрос?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *