Лікарня – райрада. Хто кого, а ми без подарунків

Громадська організація «Моя Новопсковщина» в рамках проекту під назвою «Оздоровлення медицини: Прозорість фінансування медичних послуг в Новопсковській районній лікарні» завітала сьогодні до лікарні на особистий прийом до головного лікаря С.С. Маги та ще раз підняла питання щодо змін в плануванні бюджету лікарні на 2017 рік щодо збільшення видатків для закупівлі медичних препаратів.

Головний лікар повідомив, що згоден з тим, що збільшувати треба і треба негайно. Вже в грудні місяці в бюджеті лікарні є невикористані кошти в сумі 151 тис. грн., які передбачались для інших цілей, зокрема для сплати за житлово-комунальні послуги та інші. На зекономлені кошти лікарня хотіла б придбати медичний інвентар, у тому числі рентгенплівки, оргтехніку, холодильники.

Щоб здійснити такі бухгалтерські дії, як переведення коштів з одного коду бюджетної класифікації до іншого, необхідно мати дозвіл головного розпорядника бюджетних коштів – Новопсковської районної ради. Лікарнею направлено вже два листа з цим проханням-пропозицією, надані відповідні розрахунки. Але районна рада рішення ніяк не приймає, а кінець року вже близько! Прийняття цього рішення дозволить закупити рентгенплівку і не вимагати кошти за неї при рентгенобстеженні пацієнтів, що дуже добре для населення. Це був би гарний подарунок влади до різдвяних свят жителям району.

Мабуть протистояння керівництва лікарні та районної ради триває?! А хто згадає про тих, для кого повинні працювати ці установи – простих громадян району, платників податків, які їх утримують?

Головне боротьба,  люди – ніщо! Та це тільки одна проблема.

З’явилася в лікарні на рівному місці ще нова проблема – відсутність дитячого стоматолога! Оце так подарунок! Про це повідомлено людям біля кабінетів стоматологів, зокрема, написано об’яву, що в лікарні відсутній стоматолог з кваліфікацією «дитячий лікар», відсутні матеріали та обладнання для стоматологічного лікування дітей, тому треба лікуватись в кваліфікованого спеціаліста! Хто й на підставі чого написав і розмістив цю об’яву, невідомо, а за все, що відбувається в лікарні, звісно несе відповідальність завідувач поліклінікою та головний лікар. Тому питання до них. Всі 12 стоматологів, як працювали так і працюють, дітей раніше лікували, а тепер чомусь втратили кваліфікацію! А може вирішили, що на дітях не заробиш коштів, так чому витрачати на них час?

20161205_120425

Отак зустрічаємо Новий рік.  Хочемо зарплати, комп’ютерів, можливості заробляти, але тільки не поліпшувати обслуговування. Проблеми лікарні – це місцеві проблеми, які повинні вирішуватись миттєво, бо хто ж нам заважає наводити лад в своїй домівці? Так ні … створюємо їх самі, а люди та діти страждають, чекають, втрачають надію, а в усьому звинувачують  державу!

Кому це потрібно? Думаємо разом.

Нагадуємо, що проект «Оздоровлення медицини: Прозорість фінансування медичних послуг в Новопсковській районній лікарні» здійснюється при фінансовій підтримці міжнародного фонду «Відродження».

Є. Потоцький, голова ГО «Моя Новопсковщина»

20161205_120037

20161205_120149

20161205_120100

20161205_120205

20161205_120220

Поділитися цією новиною в соціальних мережах:
Print this page
Print
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *